Fátima teď šije všem na očích

| Autor: redakce | Rubrika: PŘEČTĚTE SI | Vydáno dne: 10. 8. 2015 |

„Paní Fátimu jsem potkala během jednoho z krejčovských kurzů, které Člověk v tísni organizoval pro chudé venkovské ženy v provincii Kuemba,“ říká Marie Wichsová, koordinátorka naší pomoci v Angole.

„Od prvního okamžiku si mě získala. Fatima je pracovitá žena a práce na zapůjčeném šicím stroji jí šly od ruky.“ Nejdříve šila oblečky pro svého asi dvouletého syna. Toho nosila s sebou na kurzy zavázaného v šátku na hrudi. Jak se zdokonalovala, začala postupně vyšívat i pro sebe.

Spolu s Fatimou se kurzu pro budoucí švadleny účastnilo dalších 16 žen...

Celý článek o tom, jak i malý dárek může pomoci:
http://www.skutecnydarek.cz/p/bajecny-sici-stroj/#det-stories

#inkluze #integrace #socialnizaclenovani

#inkluze #socialnizaclenovani

Sociální začleňování (inkluze) z pohledu organizací pracujících s dětmi a mládeží je začlenění sociálně nebo zdravotně hendikepovaných dětí a mládeže do volnočasových aktivit pořádaných spolky, oddíly, kluby… apod. Cílem přitom je, aby se stali aktivními a rovnoprávnými členy skupiny. Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) toto sociální začleňování podporuje prostřednictvím rozvoje způsobilostí, dovedností a schopností vedoucích, dobrovolníků a dalších spolupracovníků pracovat s dětmi a mládeží se specifickými potřebami v rámci volnočasových aktivit. Vytváří informační prostor pro sdílení zkušeností a předávání informací o aktivitách podporujících inkluzi dětí a mládeže.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2015080022-fatima-ted-sije-vsem-na-ocich.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku