Tomíci sbírali pro Světlušku

| Autor: Asociace TOM | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 24. 9. 2015 |

Zkraje září, tedy přesně ve dnech 7. -11. 9., proběhla tradiční sbírka V září světluška září na podporu nevidomých či zrakově postižených občanů.

Tomíci sbírali pro Světlušku

Sbírku pořádá Nadační fond Českého rozhlasu v rámci dlouhodobého projektu Světluška. V loňském roce se do sbírky poprvé zapojilo i 13 turistických oddílů a podařilo se jim vybrat 190 175 Kč.

Tomíci sbírali pro Světlušku (TOM Oftalmo) Ani letos nezůstali tomíci pozadu, do skupiny dobrovolníků přibyl jeden oddíl a světlušky se nenechaly zahanbit. Oddíly, které letos podpořily sbírku, jsou:
Tomíci sbírali pro Světlušku (TOM Kadao)TOM Trilobit (7205,-Kč), TOM Oftalmo (7911,-Kč), TOM Pawnee (12 704,-Kč), TOM Chippewa a Dakoti (společně vybraly 27 299,-Kč), TOM Sluníčka (24 308,-Kč + 22 Eur), TOM Tuři (16 779,-Kč), , TOM Sihasapa (3 888,-Kč), TOM Otrokovice (19 029,-Kč + 1 Euro), TOM Robinsoni (15 348,-Kč), TOM Robinsoni (15 348,-Kč), TOM Arachné ( 7 885,-Kč), TOM Maracaibo (22 619,-Kč), TOM Kadao (34 000,-Kč) a TOM Divočáci ( 6 000,-Kč).
Suma sumárum tomíci vybrali při svých pochůzkách městy a ulicemi úžasných 204 975,-Kč a k tomu 23 Eur.
Zaměstnanci ústředí přispěli na podporu Světlušky patnácti stovkami.

Všem zúčastněným moc děkujeme za čas a energii, které do vybírání peněz vložili!
(ústř)

Jak se dařilo samotným oddílům na ulicích:

Tomíci sbírali pro Světlušku V Berouně se do sbírky "V září světlušky září" zapojilo 5 členů z TOM Trilobit. Společně se nám podařilo vybrat 7 205 Kč. Svůj postoj k dobrovolné sbírce sdělila Monika Šestáková: “Pomáhám Světlušce, protože vím, že je to na dobrou věc a mám z toho dobrý pocit. Navíc mě to baví. Baví mě chodit po městě a oslovovat lidi. " Lidí, Berouňáků oslovila Monča opravdu hodně, společně s Klíštětem vybraly na Světlušku 4515 Kč.
Příští rok se jistě zapojíme znovu a pokud nebude sbírka trvat pouze ve školní dny, budeme mít jistě větší účast. Už dnes se těšíme na další akci se Světluškou, dali jsme si slib, že se zúčastníme i Běhu pro Světlušku!

Kateřina Frdlíková - Klíště - TOM Trilobit Beroun

Postřehy tomíků z oddílu Tuři  

Tomíci sbírali pro Světlušku Z našeho oddílu se letos zapojilo 8 světlušek. Mezi našimi dárci byl nevidomý František, který nám přispěl i vloni, pár vozíčkářů i pán, který prodával Nový prostor. V Olomouci letos poletovalo více světlušek, přesto se nám podařilo vybrat 16.779 Kč.   

Také jsme se setkali s negativní reakcí, když jsme procházeli Obchodní galerií Šantovka, kde jedna naše světluška potřebovala koupit přání. Nikoho jsme cestou do papírnictví nezastavovali, neoslovovali, přesto na nás nastoupili tři pánové z ochranky a vykázali nás ven s tím, že se máme odstrojit. Překvapilo nás to natolik, že jsme sešli o patro níž a odešli bez přání. I přesto jsme se letos rádi zapojili a těšíme se na příští rok.  

Soňa Rokytová, TOM Tuři

#tomíci #Světluška #charita

#inkluze #integrace #socialnizaclenovani

#inkluze #socialnizaclenovani

Sociální začleňování (inkluze) z pohledu organizací pracujících s dětmi a mládeží je začlenění sociálně nebo zdravotně hendikepovaných dětí a mládeže do volnočasových aktivit pořádaných spolky, oddíly, kluby… apod. Cílem přitom je, aby se stali aktivními a rovnoprávnými členy skupiny. Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) toto sociální začleňování podporuje prostřednictvím rozvoje způsobilostí, dovedností a schopností vedoucích, dobrovolníků a dalších spolupracovníků pracovat s dětmi a mládeží se specifickými potřebami v rámci volnočasových aktivit. Vytváří informační prostor pro sdílení zkušeností a předávání informací o aktivitách podporujících inkluzi dětí a mládeže.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2015090060-tomici-sbirali-pro-svetlusku.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku