Za 4 dny začne semifinále ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos

| Autor: redakce | Rubrika: sdružení | Vydáno dne: 28. 2. 2016 |

Regionální kola Zlatého Ámose skončila. V tom posledním, které se konalo v poslanecké sněmovně 8. února 2016, do semifinále postoupil pan učitel Jan Flídr z Královéhradeckého kraje, a paní učitelka Hana Vavrečková, která se zároveň stala Ámoskou Středočeského kraje 2016.

Obraz Starý muž (1665) od Rembrandta van Rijn je portrétem Jana Amose Komenského (detail)

Semifinále 23. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos 2016 se koná ve čtvrtek 3. března 2016 od 10 do 15 hodin v zrcadlových sálech MŠMT, Karmelitská 8, Praha 1.

Díky obhajobě svých žáků nebo studentů postoupilo do semifinále 13 pedagogů. Na semifinále však pojedou vybraní učitelé a učitelky bez žáků. Ti jim na cestu smějí dát tři věci, o nichž si myslí, že by jejich pedagogovi pomohly semifinále nejen "přežít", ale také vyhrát. Věci mají především dokumentovat vzájemný vztah pedagoga a žáků, pedagogové mohou být žáky poučeni, jak předměty nejlépe porotě prezentovat a vysvětlit.

Porota už se těší na to, čím porotu týmy překvapí.

Závěrečné finále se proběhne 18. března 2016 v hotelu Olšanka v Praze, a následovat bude Kantorský bál-Galavečer 19. března 2016 v Národním domě na Smíchově.

Více: http://www.zlatyamos.cz/

#zlatyamos

Zlatý Ámos - Anketu o nejoblíbenějšího učitele České republiky vyhlašuje a organizuje nevládní a nezávislé občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura. Jejím posláním je především popularizace pedagogů, kteří podle hodnocení dětí, žáků a studentů významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli (vychovateli), dětmi a jejich vedoucími.
Více informací najdete v článcích o anketě Zlatý Ámos na ADAM.cz a také na internetových stránkách akce www.zlatyamos.cz.

Instagram - #zlatyamos - Twitter - #zlatyamos - Facebook - #zlatyamos


#zlatyamos

ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2016020060-za-4-dny-zacne-semifinale-ankety-o-nejoblibenejsiho-ucitele-zlaty-amos.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku