Národní divadlo zblízka a jinak: Národní stopovačka

| Autor: - Národní divadlo – a redakce | Rubrika: představujeme | Zdroj: -maj-, Vydáno dne: 13. 11. 2017 |

Rádi si hrajete a jste zvědaví? Tak právě pro vás připravilo Národní divadlo nový projekt, který hravou formou přibližuje zájemcům naši „Zlatou kapličku“ v nečekaných souvislostech.

Národní divadlo (foto Jiří Majer)
Záležitost se nazývá „Národní stopovačka“ a o její podstatě hodně napovídá podtitul: „Najdi QR-kód“.

Národní divadlo (foto Jiří Majer)Abyste se do hry mohli zapojit, je ovšem třeba mít vlastní smartphone s datovým připojením a nainstalovanou aplikaci „čtečka QR-kódů“. Hledejte ukryté schránky s kódy. Dozvíte se tak informace o různých moderních technologiích, které v Národním divadle již několik let fungují – soubor k náhledu a stažení je dostupný zde.

Národní divadlo (foto Jiří Majer)Pokud se rozhodnete vydat se QR-kódy hledat, vězte, že jsou skryté v okolí budov Národního divadla. Poblíž každého místa, které je zvýrazněné na mapce (viz proklik výše), pozorně prozkoumejte okolí. V rozsahu asi tří metrů od tohoto místa je ukrytá pevná schránka s QR-kódem, který vás odkáže na webové stránky a ty vám poodhalí to, co o technickém fungování divadla možná ještě nevíte.
A leckde najdete i malé překvapení! Schránky na kódy jsou různé velikosti i tvaru proto, aby je nebylo snadné na daném místě ihned najít a zároveň aby ochránily to, co uvnitř ukrývají.


ADAM.CZ (www.adam.cz.cz) - zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže
Adresa článku: http://www.adam.cz/clanek-2017110034-narodni-divadlo-zblizka-a-jinak-narodni-stopovacka.html

Kliknutím Vytisknout tuto stránku