* Má vlast v srdci Evropy – Poznej ji a chraň

Vydáno dne 22. 03. 2016 (0 přečtení)

Logo soutěže MÁ VLAST V SRDCI EVROPYSoutěž „Má vlast v srdci Evropy – Poznej ji a chraň“ má sice dlouhý název, ale vzdor tomu je ušitá přímo na tělo organizacím dětí a mládeže.

Už nejmladší členové se mohou zúčastnit některých soutěžních kategorií: mohou třeba zjišťovat stav zanedbávaných a opomíjených památek, seznámit se s dějinami určité památky či místa, anebo dokonce začít pečovat o nějaký pomníček, kříž, kapličku či jinou malou stavbu.

Soutěž je určena nejen jednotlivcům, ale i kolektivům, které v soutěžních podmínkách najdou zajímavé možnosti k obohacení programu celého oddílového roku nebo tábora. Jsou tu i další možnosti, jako obnova lidových zvyků, slavností či jiných tradic, zpracování krajových vlastivědných poznatků, vytváření naučných stezek, navazování zahraniční spolupráce při obnově nebo prezentaci tradic a památek apod.

Soutěž vyhlašuje již tradičně Památková komora ČR spolu s Českou radou dětí a mládeže (ČRDM) a dalšími subjekty.

Soutěžit mohou jednotlivci nebo oddíly, bližší podrobnosti o aktuálním ročníku soutěže a jednotlivých kategoriích najdete na stránce www.adam.cz/mavlast nebo www.pamatkovakomora.cz v sekci Aktuality. Na těchto odkazech je také možno stáhnout si přihlášku.

#mavlast


Informační e-mailVytisknout článek

* Má Vlast v srdci Evropy – vítězové 8. ročníku

Vydáno dne 07. 06. 2017 (244 přečtení)

Účastníci jedné z akcí „living history“, pořádané spolkem Bacrie v pravěké osadě Křivolík (foto Michala K. Rocmanová)V dubnu 2017 zasedla porota k vyhodnocení 8. ročníku soutěže Má Vlast v srdci Evropy – poznej ji a chraň, kterou již tradičně vyhlašuje Památková komora České republiky ve spolupráci s dalšími subjekty.Celý článek... | Informační e-mailVytisknout článek

* Má vlast v srdci Evropy – Poznej ji a chraň - uzávěrka 8. ročníku se blíží!

Vydáno dne 30. 12. 2016 (1 přečtení)

Soutěž „Má vlast v srdci Evropy – Poznej ji a chraň“ je určena především pro organizace dětí a mládeže. Uzávěrka tří ze soutěžních oblastí je již 31. 12. 2016!

Pečujete o památku? Pomáháte na středověkém hradě? Zpíváte lidové písně z Vašeho kraje? Udržujete jiné lidové nebo historické tradice? Přihlaste se do soutěže! Soutěžit mohou jednotlivci nebo oddíly, bližší podrobnosti o aktuálním ročníku soutěže a jednotlivých kategoriích najdete v článku s vyhlášením soutěže, kde je i přihláška ke stažení.


Informační e-mailVytisknout článek

* Výsledky 7. ročníku budou vyhlášeny v sobotu 21. května 2016

Vydáno dne 20. 05. 2016 (2 přečtení)

Pozvánka na zahájení výstavy Má vlast cestami proměnVítězové loňského 7. ročníku soutěže Má vlast v srdci Evropy budou vyhlášeni v rámci zahájení výstavy Má vlast cestami proměn v sobotu 21. května 2016 na pražském Vyšehradě, kde se dočkají slavnostního ocenění své práce a představení své činnosti. Přijďte se podívat, slavnost začíná v 11 hodin dopoledne.

Více informací naleznete v pozvánce a programu.

#mavlastInformační e-mailVytisknout článek

© 2006 – 2017 by www.adam.cz/mavlast
Powered by phpRS.