Nominace do 2. ročníku soutěže „Má vlast v srci Evropy” (2007)

1. Monitoring stavu památek – zejména zanedbávaných a opomíjených

kategorie autor přihlašovatel téma práce
C 1 Eliška Nováková VOŠ Náchod Roubený dům ve Štramberku
C 1 Bohuslav Vondruška VOŠ Náchod Kaple sv. Anny v Horní Temenici
C 1 Michaela Kajnarová VOŠ Náchod Bývalý Panklův dům v Ratibořicích
Věkové kategorie: A – Děti do 15 let, B – mládež 15 – 18 let, C – dospělí 18 – 100 let
K – Kolektivy

2. Seznámení se s původem a historií určité památky nebo lokality

kategorie autor přihlašovatel téma práce
AK 2 Mladí historikové ze ZŠ Zborovice, žáci 7. - 9. ročníku Mgr. Luděk Růžička Historické a kulturní památky Zborovic a jejich ochrana
       
A 2 Martin Rožek a Nikola Bachurová, 8. tř., Horní Jiřetín Zdenka Cerháková Státní zámek Jezeří
       
B 2 David Kozler Gymnázium Z. Wintra, Rakovník Mlýn a malá vodní elektrárna ve Šlovicích
       
C 2 Tereza Hejdová Tereza Hejdová Kostel sv. Mikuláše ve Třtici
C 2 Miloš Votroubek VOŠ Náchod Poutní místo Studánka u Dobrušky
C 2 Zuzana Čajková VOŠ Náchod Mlýn čp. 35 v Dašicích
Věkové kategorie: A – Děti do 15 let, B – mládež 15 – 18 let, C – dospělí 18 – 100 let
K – Kolektivy

3. Převzetí konkrétní péče o památku (patronátu)

kategorie autor přihlašovatel téma práce
AK 3 ZŠ Hroznětín, 3. tř. Eva Lešková Staráme se o sv. Anežku, Maxmiliána a Pannu Marii – celoroční péče o sousoší
       
BK 3 19. Skautské středisko, Velký Týnec JUDr. Jan Pečínka Obnova poutního místa Stará Voda
       
CK 3 OS Obnova kulturního dědictví údolí Desné Ing. Martin Černohous Oprava kaple Nanebevzetí Panny Marie v Pekařově a přilehlého hřbitova
       
C3 Martin Filounek VOŠ Náchod Kaple v Suché
Věkové kategorie: A – Děti do 15 let, B – mládež 15 – 18 let, C – dospělí 18 – 100 let
K – Kolektivy

4. Podpora návštěvnosti pamětihodností

kategorie autor přihlašovatel téma práce
A 4 Anna Jordanová Anna Jordanová Vytvoření propagačních stránek obce Lelekovice: www.lelekovicko.wbs.cz
       
CK 4 kol. Fišer / Vrška / Šťastný doc. Ing. Zdeněk Matějka Model židovského gheta v Třebíči, památka Unesco
       
C 4 Marek Bednář VOŠ Náchod Naučně turistická cyklostezka Vamberk-Žamberk
Věkové kategorie: A – Děti do 15 let, B – mládež 15 – 18 let, C – dospělí 18 – 100 let
K – Kolektivy

5. Obnova a udržování historických tradic

kategorie autor přihlašovatel téma práce
A 5 Škol družina Napajedla Simona Šulcová Rok v ŠD
       
C 5 Mojmír Humpola VOŠ Náchod Stavebně historický průzkum roubené sušárny ve Slavičíně
C 5 Jiří Preisler VOŠ Náchod Věž smrti – tábor Vykmanov
C 5 Ondřej Grézl VOŠ Náchod Kaple narození Panny Marie v Rovensku
Věkové kategorie: A – Děti do 15 let, B – mládež 15 – 18 let, C – dospělí 18 – 100 let
K – Kolektivy

6. Spolupráce s regionálními muzei

kategorie autor přihlašovatel téma práce
CK 6 kol. Fišer / Vrška / Šťastný doc. Ing. Zdeněk Matějka Model židovského gheta v Třebíči, památka Unesco
Věkové kategorie: A – Děti do 15 let, B – mládež 15 – 18 let, C – dospělí 18 – 100 let
K – Kolektivy

7. Zpracování vlastivědné studie regionu

kategorie autor přihlašovatel téma práce
C 7 Ing. Milan Baše Ing. Milan Baše Publikace Karel IV. na mincích, medailích a vyznamenáních, I. a II. díl
C 7 MVDr. Karel Bazal MVDr. Karel Bazal Pověsti Sedlčanska (3-dílný soubor) – autorství a sběratelství
Věkové kategorie: A – Děti do 15 let, B – mládež 15 – 18 let, C – dospělí 18 – 100 let
K – Kolektivy

8. Navázání zahraničních partnerství

kategorie autor přihlašovatel téma práce
C 8 Kateřina Lušková a Dita Ducháčková VOŠ Náchod Skládačka BARDO – Česká Skalice – historie a památky města
       
BK 8 SUŠ sv. Anežky České, Český Krumlov, ved. Bc. Michal Vavrečka Ing. Romana Roušalová Obnovení malířské výzdoby kapliček v Rychnově nad Malší
BK 8 SUŠ sv. Anežky České, Český Krumlov, ved. Eva Výborná Ing. Romana Roušalová Revitalizace Křížové cesty Cetviny, Česko-rakouský projekt Jihočeského kraje
CK 8 OS Obnova kulturního dědictví údolí Desné Ing. Martin Černohous Oprava kaple Nanebevzetí Panny Marie v Pekařově a přilehlého hřbitova (http://www.vresovka.cz/)
Věkové kategorie: A – Děti do 15 let, B – mládež 15 – 18 let, C – dospělí 18 – 100 let
K – Kolektivy