PDA - WWW.ADAM.CZ PDA - WWW.ADAM.CZ (www.adam.cz/pda) - 21.04. 2019
| Úvodní stránka | Top 10 | Hledej | Rubriky |
Nejnovější články
Soutěž školních časopisů v Kraji Vysočina
Pelhřimov opět hostil vyhlášení krajského kola soutěže školních časopisů. Hodina H se postarala o organizaci soutěže v Kraji Vysočina...

Češi usilovně třídí, recyklaci PET lahví však bojkotuje „rukávek“
Češi patří v Evropě v třídění PET lahví mezi lepší spotřebitele, zpět se těchto lahví vybere osm z deseti. Některé lahve vhozené do žlutých popelnic však přesto skončí na skládce.

Pašijová hra ve Žďáru nad Sázavou již po jedenadvacáté
Hned několik novinek přichystali tvůrci pašijí ve Žďáru nad Sázavou na letošní představení. Amatérští herci ze žďárských farností sehráli hru Co se stalo s Ježíšem? v úterý 16. dubna v přírodním areálu na Libušíně.

Křik, krev a mrtví. Tak vypadá havárie letadla
Video v článku Boeing 737 MAX, který má problémy s levým motorem, přistává na Letišti Václava Havla Praha. Při dosedu se mu ale rozlomí část podvozku a někteří cestující vypadnou na přistávací plochu.

Skauti a skautky žehlí kroje a šátky, blíží se Skautský den
Svátek svatého Jiří, 24. duben, je každoročně i svátkem skautů a skautek. Zakladatel skautingu lord Baden-Powell totiž tohoto světce, rytíře symbolizujícího vítězství dobra nad zlem, zvolil patronem všech skautů.

Suchem trpí už polovina Česka - počítalo se s ním až v r. 2050
Škody během letošního léta související se suchem půjdou do miliard, to se ví už nyní, ačkoliv pohroma teprve přijde. Jen už je neodvratná.

Téma Archy č. 4/2019 zní: „Učíme se venku“. Přispět do ní můžete zrovna Vy…
Člověk se stále učí. Což platí nejen o jeho věku, ale i prostředí, kde zrovna je – klidně třeba v přírodě. Co a jak se mohou „venku“ naučit děti a mladí lidé u právě Vás – ve Vašem spolku, oddíle, družině, skupině, kmeni…?

EDUMÁNIE poprvé v Pelhřimově 27. dubna 2019
Baví vás vzdělávání nebo nebaví? Ať tak či tak, už je to tady, zrodila se Edumánie - Festival vzdělávání pro děti, rodiče a pedagogy.

Víceleté gymnázium chtějí pro své dítě hlavně vysokoškoláci, ukázal průzkum
Dvě pětiny rodičů se domnívají, že víceleté gymnázium je pro dítě lepší než čtyřleté. Tento názor zastávají především vysokoškoláci. Umístit dítě na osmileté či šestileté gymnázium chce 37 procent rodičů...

Tomíci běželi Stromovkou pro Světlušku
V pražské Stromovce se ve čtvrtek 11. dubna 2019 běžel Noční běh pro Světlušku. Padesátku tomíků neodradila poměrně veliká zima a spolu s ostatními 5 000 běžci běželi temnou nocí pro dobrou věc.


| Úvodní stránka | Top 10 | Hledej | Rubriky |