pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

Mladí Evropané ve věku od 10 do 18 let se mohou zúčastnit výtvarné soutěže „Namaluj mi právo!“, inspirované výročím přijetí Úmluvy o právech dítěte

„Namaluj mi právo!“ zní název výtvarné soutěže, již pro evropskou mládež ve věku od deseti do 18 let vyhlásila Evropská komise. Soutěž o nejzdařilejší plakát je inspirována 20. výročím přijetí Úmluvy o právech dítěte. Akce vybízí případné účastníky k návrhu plakátů na téma jednotlivých práv, která jsou ve zmíněném dokumentu zakotvena. Mladí Evropané se mají v rámci soutěže se svými právy důkladněji seznámit, aby je mohli lépe hájit, napsal internetový zpravodajský portál OS Noviny, který o soutěži informuje.

Více informací naleznete zde:
http://www.osnoviny.cz/namaluj-mi-pravo-soutez-evropske-komise-pro-mladez Více...

26. 11. 2009,  redakce

Zámek Mníšek pod Brdy slibuje zábavu a poučení i pro ty nejmenší děti. Nezahltíme vás daty! Chceme vám dát zážitek.

Zámek Mníšek pod Brdy připravil na tuto sobotu a neděli 28. - 29. 11. prohlídky pro děti. Začínáme v 10.30 a poslední prohlídka vychází v 15.30 hodin. Děti do šesti let mají prohlídku zdarma. Pro velký zájem doporučujeme prohlídku si rezervovat na tel. 318 590 261.

Projdeme se reprezentativními zámeckými pokoji. Uvidíte nádhernou kapli s andělíčky, zimní a velkou jídelnu, salony pro dámy i pány, knihovnu i pracovnu. Bojíte se, že to pro vás není, že se budete nudit?

Věřte, že nebudete. Tyto prohlídky probíhají na zámku pravidelně již celý rok a líbí se nejen dětem, ale také dospělým. Nezahltíme vás daty. Důraz klademe na jednoduchost, ale zároveň pravdivost informací. Jak žila nižší šlechta? Co dělali ve volných chvílích? Jak se starali o zámek? Jak se dříve jedlo? Měli se rádi? Co myslíte? Dozvíte se zajímavé věci a okamžiky v životě zakladatele zámku Serváce, ale také o velké lásce posledních majitelů zámku. Vyfotografovat se můžete s čertem Brdíkem, sáhnout si na kachlová kamna i na látky, ze kterých jsme ušili závěsy a potahy na sedačky. Spočítáte si hodiny v hodinové věži, uslyšíte zvoneček pro služebnou a uvidíte dýmky, „z nichž mohl bafat svůj tabáček sám Krakonoš“.

Chceme vás bavit, přijďte si vyzkoušet, jak se nám to daří. Projít se můžete zámeckou zahradou či si posedět u dobré kávy U Saturnina.

Jana Digrinová, kastelánka zámku Viz také: http://www.zamek-mnisek.cz/  Více...

26. 11. 2009,  redakce

Na setkání s českými filmovými loutkami se do pražského Strahovského kláštera mohou vypravit malí i velcí

Ferda Mravenec, Švejk, Robinson Crusoe, Pat a Mat, Krteček, Křemílek a Vochomůrka a řada dalších známých postav a postaviček čeká na malé i velké návštěvníky výstavy „České filmové pohádky“. Informuje o ní internetový server Novinky s tím, že expozice bude k vidění v románských sálech pražského Strahovského kláštera v době od 26. listopadu do 1. prosince.

Více informací naleznete zde:
http://www.novinky.cz/vanoce/183958-prazsky-strahovsky-klaster-bude-hostit-pohadkove-vanoce-s-loutkami.html Více...

25. 11. 2009,  redakce

Junák - svaz skautů a skautek ČR hledá asistenta nebo asistentku Kanceláře ústředí

Vzhledem k plánované personální změně hledáme do Kanceláře ústředí Junáka člověka pro zajištění běžného chodu kanceláře. Jedná se o běžné administrativní práce (vyřizování korespondence, telefonních hovorů, zakládání smluv, vedení agendy skautských vyznamenání aj.).

http://www.krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4488-asistentka-kancelare-ustredi-junaka/ Více...
25. 11. 2009,  redakce


Mládež Českého červeného kříže se stala partnerem ŠIKu, preventivního projektu, který má snížit rizikové chování na základních a středních školách

Mládež Českého červeného kříže se stala jedním z partnerů Školního informačního kanálu (ŠIK). Jde o preventivní projekt, jehož cílem je snížit rizikové chování žáků a studentů na základních a středních školách. Cílem projektu ŠIK je oslovit co nejširší skupinu mladých lidí prostřednictvím videospotů, které mají preventivní, osvětově-vzdělávací a informační charakter. K jeho realizaci spojily síly státní i nestátní organizace. Do projektu je nyní zapojeno přes 160 škol po celé ČR.

Zdroj: internetové stránky Mládeže Českého červeného kříže

Více informací naleznete zde:
http://www.sikcz.cz  Více...

22. 11. 2009,  redakce

Závěrečný den festivalu nejen animovaného filmu Animánie tuto sobotu bude v Měšťanské besedě v Plzni patřit komiksům a virtuálním světům

Animánie je jednou z tradiční akcí města Plzně a je podporována Magistrátem města Plzně a Plzeňským krajem.

Z pestrého programu tohoto dne čeká návštěvníky například projekce animovaného filmu Persepolis, který získal ve světě mnoho ocenění, dále kreativní dílny pro každého. Od 12:00 bude také otevřeno prodejní místo se stánky předních českých vydavatelství a nakladatelství, která se zabývají komiksy, animací a virtuálními světy. Každý návštěvník komiksového dne si bude moci vyrobit svůj vlastní komiks nebo připínací placku (button). Od 17:00 hodin se představí nezávislé studio Amanita Design, které se svými origálními počítačovými hrami okouzlilo téměř celý svět a nyní spolupracuje např. na projektech pro televizní stanici BBC, společnost Nike a další.

Bližší informace najdete na www.animanie.cz Více...

21. 11. 2009,  redakce

Pozitivní rodičovství - první z řady seminářů Nadace Naše dítě se koná 21. ledna 2010 - přihlaste se již nyní!

Seminář se koná 21. ledna 2010 od 9.30 hod. a je součástí nové celorepublikové kampaně, která navazuje na naše dlouholeté úsilí podpořit co nejvíce pozitivních metod výchovy dětí.

Na semináři vystoupí uznávaní dětští terapeuté. Terapii pevného objetí představí v zastoupení PhDr Jiřiny Prekopové její blízký dlouholetý spolupracovník PhDr Jaroslav Šturma. Pozvánku s přihláškou, která je určena i pro Vaše klienty, naleznete v příloze.

O seminář je velký zájem, proto se prosím přihlašte co nejdříve.

www.nasedite.cz

První seminář Pozitivní rodičovství se uskuteční:

ve čtvrtek 21. ledna 2010 od 9.30 hodin v prostorách Justiční akademie, ul. Hybernská 1006/18, Praha 1. (registrace účastníků od 9 hodin, začátek semináře v 9.30 hodin)  Více...

20. 11. 2009,  redakce

Setkání na téma Dlouhá cesta k monoxylu - povídání o tom, jak o prázdninách vznikala kopie pravěké lodi z jednoho kusu dřeva - ve středu 25. listopadu

Setkání zaměřené na monoxyly pořádá v Praze Bratrstvo Keltů.
O pravěkých lodích pohovoří Lukáš Blažek, předseda Boii o.s., a také Ondřej Vojtíšek a Petra Saidlová – realizátoři projektu, díky kterému proběhla v letošním roce na Chrudimsku stavba této lodi.

Kde: v Unijazzu, Jindřišská 5, Praha 1
Kdy: v 18:00 hodin
Vstup zdarma

Viz též: http://www.boii.cz/02-aktuality/index.php?den=2009-11-25 Více...

19. 11. 2009,  redakce

Podzimní kolo výtvarné a literární soutěže pro děti - namalujte nebo napište o podzimních hrách na www.svetdetskefantazie.cz

Příspěvky, napsané či namalované na tvrdém papíru velikosti A4 nebo A3, pošlete do 10. prosince 2009 poštou na adresu knihkupectví Svět dětské fantazie, Schubertova 578, 790 01 Jeseník.
Nezapomeňte na rubovou stranu napsat své jméno, adresu a kolik vám je let.

> Zvláštní odměna pro nejšikovnější autory na závěr celé soutěže
Po ukončení všech čtyř soutěžních kol vybereme s Hugem nejlepší příspěvky, ke kterým ilustrátoři a spisovatelé dětských knížek napíšou příběh nebo namalují obrázek. Na nové spolupracovníky se už moc těší Jiří Žáček, Barbara Nesvadbová, Irena Gálová, Petra Braunová, Vendula Hegerová, Markéta Vydrová a Adolf Dudek.

Podrobnosti:
http://www.svetdetskefantazie.cz/clanky/podzimni-kolo-deti-uci-poznavat-huga-svet  Více...

17. 11. 2009,  redakce


V Plzni začala Animánie, která vyvrcholí festivalem nejen animovaného filmu a potrvá až do 21. listopadu 2009

Projekt Animánie, který organizuje OCET o.p.s. (Oblastní centrum elementární tvorby) se sídlem v Plzni, je volnočasovým projektem, jenž se čtvrtým rokem snaží přiblížit možnosti animace širokému spektru zájemců - od dětí a mládeže, přes pedagogy až po laickou veřejnost.

Diváci mají příležitost setkat se s nejlepšími soutěžními filmy, které nejsou v distribuci běžných kin ani televizí.

Ozvěny AniFestu - Projekce z dílny Pixar Animations Studio - Den studentů - Den komiksu a virtuálních světů - Očima dětí - Animační dílny

Bližší informace najdete na www.animanie.cz Více...

15. 11. 2009,  redakce

Zástupci jedenácti různých střešních organizací nevládního neziskového sektoru jednali o urychlení dotačních řízení

Zástupci neziskovek se ve čtvrtek sešli s ministrem pro místní rozvoj Vondruškou a ministrem pro lidská práva Kocábem. Poté ještě jednali s prvním náměstkem ministra financí Hejdukem. Při jednáních apelovali na zrychlení průběhu dotačních řízení tak, aby se peníze, které jsou k dispozici, dostaly zejména v době krize k příjemcům včas.

Marta Smolíková, ředitelka Otevřené společnosti, o.p.s. a tajemnice Rady uměleckých obcí upozornila na to, že řada nevládek vzhledem k pozdě vypláceným dotacím propouští zkraje roku své zaměstnance, kteří se následně registrují na úřadech práce: "Státu tím vznikají další náklady a zároveň ztráty v příjmech zdravotního a sociálního pojištění..."

Více na:
http://www.osnoviny.cz/neziskovky-jednaly-o-urychleni-dotacnich-rizeni Více...

15. 11. 2009,  redakce

Fotogalerii z konference projektu Klíče pro život, kterou pořádalo v říjnu 2009 v Praze MŠMT a NIDM, najdete na adrese

http://www.nidm.cz/projekty/realizace-projektu/klice-pro-zivot/pro-novinare/fotogalerie-z-konference

Zahajovací konference k národnímu projektu Klíče pro život proběhla v prostorách Centra Mariapoli Praha 21. 10. 2009. Pořádalo ji Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Národní institut dětí a mládeže. Účastníky byli všichni, kdo také usilují o inovace v zájmovém a neformálním vzdělávání a které projekt Klíče pro život svými cíli oslovil.  Více...

14. 11. 2009,  Michala K. Rocmanová

V pátek 13. listopadu ve 14 hodin končí možnost nominací v projektu Gypsy Spirit 2009 - ocenění dobré praxe v oblasti integrace Romů

Snahou projektu Gypsy Spirit je vytvořit tradici oceňování příkladů dobré praxe v oblasti integrace Romů a tím podpořit pozitivní obraz Romů ve společnosti.

Do projektu se mohou přihlásit nevládní organizace, soukromé firmy, mohou být také nominováni jednotlivci.

Přihlášky je možno podávat do pátku 13. listopadu 2009 do 14 hodin Podrobnosti na:
http://www.gypsyspirit.eu

Projekt je realizován úřadem ministra pro lidská práva Michaela Kocába, pod záštitou eurokomisaře pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti pana Vladimíra Špidly. Pozvání do odborné poroty přijali například maďarský ministr práce a sociálních věcí pan Laszlo Herzog, nebo poradce pro záležitosti Romů a Sintů při OBSE pan Andrzej Mirga. Předsedou odborné poroty je pan prezident Václav Havel.

Slavností předání cen proběhne dne 1.12.2009 v kostele sv. Anny (Pražské křižovatky) za přítomnosti všech členů poroty. Během večera vystoupí skupina Gypsy.cz.  Více...
12. 11. 2009,  redakce

Již jen do pátku 13. listopadu můžete hlasovat o vítězi projektu Dětský čin roku 2009!

Do semifinále projektu, do kterého se i letos zapojilo několik stovek dětí, vybrala komise vždy pět nejlepších příběhů, které jsou uveřejněny na stránkách www.detskycinroku.cz

Pomozte vybrat vítěze! Více...

12. 11. 2009,  Michala K. Rocmanová

Chcete vědět, jaké to je být (nejen) dobrovolníkem v Japonsku? Japonské informační a kulturní centrum zve na cyklus přednášek „Japonsko očima cizinců“

Série přednášek „Japonsko očima cizinců 2“

19. 11. 2009 18:00
„Japonsko očima cizinců 2“ (1)
„Dobrovolníkem v Japonsku“ (v češtině)
Přednášející: Hana Dušáková

24. 11. 2009 18:00
„Japonsko očima cizinců 2“ (2)
„Japonské jedlo a Japonci“ (ve slovenštině)
Přednášející: Michal Koža

26. 11. 2009 18:00
„Japonsko očima cizinců 2“ (3)
„Dva roky života na rozhraní staré a nové čtvrti, a proč si je chtít zopakovat“ (v češtině)
Přednášející: Ivo Opršal

MÍSTO KONÁNÍ: Velvyslanectví Japonska v ČR, informační a kulturní centrum, Hellichova 1, Praha 1
POŘADATEL, SPOLUPRÁCE, ZÁŠTITA: Czech Network of Alumni and Students of Japanese Schools, Velvyslanectví Japonska v ČR

Více:
http://www.cz.emb-japan.go.jp/cz/icc_calendar_cz.html  Více...
11. 11. 2009,  redakce

DRAKIÁDU 2009 v Českých Budějovicích pořádá pro děti ve volném dni 17. listopadu Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje RADAMBUK

Vezměte své rodiče nebo kamarády a přijďte si s námi zasoutěžit v pouštění draka. Čekají Vás různé soutěže, skákací hrad a především krásné zážitky z příjemně stráveného odpoledne. Kdy: ve středu 17.listopadu 2009 od 14 do 17 hodin...

Více:
http://www.radambuk.cz/cz/kalendar.php?vybrane_datum=2009-11-17&vypis=tyden Více...

11. 11. 2009,  redakce


Týdeník ŠKOLSTVÍ: rozhovor "Evropské peníze do každé základní školy" s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Miroslavou Kopicovou

Rozhovor Olgy Šedivé s ministryní Kopicovou vyšel 28. října 2009. "Chceme, aby 4 miliardy ze strukturálních fondů šly formou zjednodušeného režimu přes kraje přímo do škol," uvedla Miroslava Kopicová při příležitosti zahájení nového školního roku. Zároveň také slíbila, že ministerstvo připraví během dvou měsíců pro školy tzv. šablony, které nahradí psaní složitých projektů. Jak tedy ministerstvo tento slib plní?

Odpověď najdete na:
www.msmt.cz/ministerstvo/tydenik-skolstvi-evropske-penize-do-kazde-zakladni-skoly Více...

09. 11. 2009,  redakce

Nadace rozvoje občanské společnosti vyhlásila ve spolupráci s Poštovní spořitelnou 2. výzvu k předkládání žádostí o návratné nadační příspěvky

do Programu překlenovací pomoci "3P". Návratné nadační příspěvky (NNP) bude NROS poskytovat na předfinancování projektů nestátních neziskových organizací, jejichž projekty jsou podpořeny z vybraných veřejných rozpočtů.

Více:
http://www.osnoviny.cz/nros-vyhlasila-2-vyzvu-programu-3p Více...

08. 11. 2009,  redakce

V těchto dnech se konají krajská finále ve hrách Pentagu a Ubongo a ve skládání puzzlí, celostátní finále bude 28. 11. 2009 v Praze

Celostátní finále se koná 28. 11. 2009 na DDM Praha 2, Slezská 21/920, Praha 2. Do finále postupuje vždy nejlepší hráč z každé kategorie ze všech krajů. Ti, kteří byli v krajích druzí v soutěži jednotlivců jsou náhradníky. Náhradníkům, kteří se dostaví na finále, bude umožněno soutěžit. Z kategorie týmů postupuje vždy nejlepší tým z každého kraje.

Podrobnosti:
http://www.mcr-hry.cz/ Více...

07. 11. 2009,  redakce


Hodina H organizuje na Vysočině mnoho zajímavých akcí, vysílá mladé lidi na zahraniční pobyty a spolupracuje s dobrovolníky EDS

Víte, že italský dobrovolník Gianluca na Evropské dobrovolné službě programu Mládež v akci navštívil senior klub a všem dámám představil Itálii a její kulturu?
Nebo že v neděli 1. 11. proběhl Pelhřimovský Halloween?
Slyšeli jste, že mezinárodní projekt Get involved se koná od 26. do 31. 11. v Dubovicích?

Tyto a mnohé další zprávy najdete na adrese:
http://www.hodinah.cz/czech/index.html

Občanské sdružení Hodina H z Pelhřimova je členem Rady dětí a mládeže kraje Vysočina. Více...

05. 11. 2009,  redakce

Druhý ročník festivalu deskových a společenských her DESKMANIA se setkal s úspěchem - v Kulturním centru Zahrada v Praze 4 nebylo k hnutí

Mezi sobotními návštěvníky byl nejvýznamnějším zvláštní host, Vladimír Šmicer. Mezi doprovodnými programy vedlo velkolepé představení mladých kouzelníků The Addams Family, které všechny zaujalo. "Opravdové čáry," neslo se sálem, když si oba hlavní protagonisté prohodili místo v bedně i ocelová pouta...

V soutěžích a turnajích i bohaté tombole mohli účastníci vyhrát nejrůznější známé i méně známé deskové hry.

Více informací o DESKMANII 2009 najdete na:
http://www.deskmania.cz/cs/ Více...

04. 11. 2009,  redakce


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamyMŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2018 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+