pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

Výstava Poklady skautské knihovny 1912-2010 ve Skautském muzeu Nižbor bude předčasně ukončena již 19. září 2010

Předčasné ukončení výstavy Poklady skautské knihovny aneb Proměny skautské literatury 1912-2010, která se měla ve Skautském muzeu na zámku Nižbor konat až do konce října, není záměr Skautského institutu A. B. Svojsíka, ani Klubu skautských sběratelů, ale obecního úřadu v Nižboru.
Řada středisek, oddílů a dalších zájemců, kteří plánovali návštěvu muzea po prázdninách, si tedy musí upravit plán a pokusit se najít vhodný termín do 19. září.
Tento den je zároveň posledním dnem Skautského muzea v Nižboru.
Již v nedělních odpoledních hodinách začne demontáž výstavy, která byla připravena nejen pro skauty, ale i pro příznivce díla Jaroslava Foglara, kterému je v expozici vyhrazen značný prostor.

Za tuto komplikaci, byť ne naší zásluhou, se omlouvá jak Skautský institut A. B. Svojsíka, tak Klub skautských sběratelů Junáka, který výstavu připravil.
Prosíme o šíření této nemilé zprávy.

Podrobně o výstavě informuje článek http://www.bohousek.cz/clanek-2010050016-poklady-skautske-knihovny-aneb-promeny-skautske-literatury-1912-2010-probihajici-vystavou-v-nizboru-krok-za-krokem.html  Více...
11. 09. 2010,  redakce

Restaurace Ethiopia Café, zaměstnávající zdravotně postižené, přináší nové speciality z dalších afrických zemí

Etiopské kitfo, jedno z nově nabízených jídel (Foto Jiří Škvor)Od 9. září 2010 nabízí restaurace a kavárna Ethiopia Café na pražských Vinohradech nové speciality z Mali, Rwandy, Senegalu a Angoly. Nově je možné ochutnat batáty a další netradiční potraviny."Představit hostům autentickou africkou kuchyni v konceptu sociální firmy je krok nesnadný a odvážný, ale my máme rádi výzvy," vysvětluje Jiří Škvor, majitel firmy a zakladatel mise společnosti Člověk v tísni v Etiopii, postoj týmu.
Restaurace získává pozitivní ohlasy z evropských zemí i zámoří. Recenze o ní vyšla i v Japonsku. "Plnohodnotných restaurací zaměstnávajících vysoké procento lidí se zdravotním postižením je na světě omezený počet a jsme hrdí na to, že jsme jednou z nich," doplňuje Lucie Svobodová, nová provozní restaurace.

Vše o Ethiopia Café najdete na www.ethiopia.cz.  Více...

10. 09. 2010,  tisková zpráva Ethiopia Café


Výstava „Marko Čermák: Poslední romantik“ skončí již 22. září 2010

Ke dni 22. září – tedy dříve než v avizovaném (prodlouženém) říjnovém termínu – skončí výstava nazvaná “Marko Čermák: Poslední romantik“, instalovaná v Muzeu Karlova mostu. Informaci o tom přinesl foglarovský internetový magazín Bohoušek. Středa 22. 9. tak bude podle něj posledním dnem, kdy lze (až do 20.00) výstavu ještě navštívit.

Více informací naleznete na
http://www.bohousek.cz/clanek-2010090008-vystava-marko-cermak-posledni-romantik-bude-ukoncena-22-zari.html Více...

09. 09. 2010,  redakce

Romské děti z Dobré Vody oslavily začátek školního roku s plzeňskými skauty

Skautský oddíl Vločka z Plzně připravil v sobotu 4. září 2010 pro romské a neromské děti z Dobré Vody den her a soutěží jako netradiční zahájení školního roku. Skauti již potřetí přijali pozvání od občanského sdružení Český západ a připravili si pro sociálně znevýhodněné děti řadu sportovních a tvořivých aktivit. Asi čtyřicet dětí, dospívajícíh i rodičů si během dopoledne a odpoledne vyzkoušelo například překážky na vysokých lanech, obří trampolínu, překážkovou dráhu nebo chození po laně.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout na adrese:
http://www.cesky-zapad.cz/fotogalerie/skautske-souteze-2010

Podrobnosti o akci najdete v tiskové zprávě:
http://www.cesky-zapad.cz/tiskova-zprava-102 Více...

09. 09. 2010,  redakce

Výukový materiál k výročí hrdinského činu Poláka Ryszarda Siwce, který se v r. 1968 upálil na protest proti invazi do Československa

- formou prezentace a pracovního materiálu - míří do škol. Více na vzdělávacím portálu pro učitele, studenty a žáky Moderní dějiny:
http://www.moderni-dejiny.cz/clanek-ziva-pochoden-ryszard-siwiec-1394/  Více...
08. 09. 2010,  redakce

České školství v mezinárodním srovnání

Ústav pro informace ve vzdělávání vydává již po osmé publikaci České školství v mezinárodním srovnání, která obsahuje nejzajímavější indikátory z ročenky školství OECD Education at a Glance a obsahuje navíc údaje za Českou republiku a jejich interpretaci.

Více informací a pps prezentaci najdete na:
http://www.msmt.cz/pro-novinare/ceske-skolstvi-v-mezinarodnim-srovnani Více...

07. 09. 2010,  redakce

Česká rodina očima cizinců - AFS ČR Mezikulturní programy zprostředkovává pobyty zahraničních středoškolských studentů u nás v rodinách

Studenti při takovém pobytu neplatí nic za ubytování a stravu v rodině. Přibývá počet českých studentů, kteří tímto způsobem měli možnost studovat v zahraničí, a přibývá i ochotných rodin v ČR...

Více:
http://www.novinky.cz/zena/styl/206299-ceska-rodina-ocima-cizincu.html  Více...

06. 09. 2010,  redakce

„Jeden svět na školách“ vyhlašuje 2. ročník „Ceny Příběhů bezpráví“ - osobnosti mohou nominovat studenti ve věku 15 - 20 let do 11. října 2010

Společnost Člověk v tísní v rámci projektu Příběhy bezpráví vyhlašuje 2. ročník Ceny Příběhů bezpráví, za odvážné postoje a činy v období komunistického režimu. Nově je letošní ročník Ceny Příběhů bezpráví věnován památce Ivana Medka. Osobnosti mohou nominovat studenti (jednotlivci i skupiny) ve věku 15 - 20 let. O laureátech rozhodne stejně jako v loňském roce studentská porota. Ocenění budou pamětníkům či jejich příbuzným předána během slavnostního zahájení 6. ročníku Příběhů bezpráví 1. listopadu 2010. Texty vybraných nominací budou zveřejněny v příloze Lidových novin. Nominace prostřednictvím webového formuláře mohou studenti posílat do 11. října 2010.

Více najdete na:
http://www.jedensvetnaskolach.cz/index2.php?id=314 Více...

05. 09. 2010,  redakce


Mezinárodní fotografická soutěž „LES V ROVNOVÁZE" - práce je možné zasílat do 30. září 2010

Zúčastnit se mohou děti ve věku od 10 let, mládež a dospělí ze severních Čech.
Přesné propozice najdete na:
http://www.venkovskyprostor.cz/cz/59/fotograficka-soutez-/novinka.htm Více...
03. 09. 2010,  redakce

Hledáme zástupce na Evropskou konferenci mladých

2. – 5. října, Lovaň – Belgie - termín k odeslání přihlášky 2.září 12.00 SEČ. Konference je pořádána v rámci belgického předsednictví v Evropské unii a jedná se o možnost pro mladé lidi z celé Evropské unie a přidružených států diskutovat aktuální evropská témata ohledně mladých. Část programu je společná s řediteli odborů mládeže z patřičných ministerstev všech států EU. Více: http://www.kecejmedotoho.cz/clanky/hledame-zastupce-na-evropskou-konferenci-mladych Více...
30. 08. 2010,  redakce

INEX-SDA chystá v září stylovou připomínku dožínkových oslav. Nepřijdou při ní zkrátka ani děti.

Ve středisku environmentální výchovy Modrý dům v Kosteleckých Horkách připravilo sdružení INEX-SDA akci Slaměné dožínky. Návštěvníci si tam 12. září 2010 od 10.00 do 17.00 budou moci například vyzkoušet přípravu a pečení chleba v tradiční chlebové peci a pletení slaměných ošatek, ve kterých se nechával chleba kynout. Vlastní výrobky – chléb a ošatky – si samozřejmě budou moci odnést s sebou domů. Program akce, připomínající dožínkové oslavy, přitom pamatuje i na děti, na které čekají hry a různé tvůrčí aktivity s tematikou žní. „Přestože dnes už konec žní nepociťují lidé jako výjimečný svátek, byla by škoda, kdyby tradice oslav dožínek zanikla. Tuto akci jsme se rozhodli pořádat pro připomenutí, že úroda našich polí je pro nás stále důležitá,“ říká jedna z lektorek, Martina Čížková.

Více o připravované akci se dozvíte na
http://www.inexsda.cz/cs/kh_akce Více...

28. 08. 2010,  redakce


ČRo: Informační kampaň ve školách pomůže proti kyberšikaně

Do českých škol bylo rozesláno 750 000 letáků, které mají pomoci v boji proti kyberšikaně, tedy obtěžujícím esemeskám, zprávám na webu i Facebooku, jejichž cílem je obtěžovat, zesměšnit nebo ublížit. Informuje o tom na svých webových stránkách Český rozhlas s tím, že mezi dětmi je tenhle způsob teroru stále častější. Zažil ho každý desátý školák. Občanské sdružení Aisis chce proto podle ČRo v novém školním roce pomocí informačních plakátků dětem poradit, jak se kyberšikaně bránit, a rodičům i učitelům dát návod, jak ji odhalit a zastavit.

Více inforrmací naleznete na
http://www.rozhlas.cz/zpravy/spolecnost/_zprava/775554  Více...

27. 08. 2010,  redakce

Mezinárodní hudební festival Struny podzimu nabídne v prvním říjnovém víkendu zajímavý interaktivní program dětem

STRUNY DĚTEM, se chystají o prvním říjnovém víkendu (2. a 3. října) v divadle Kolowrat originálním způsobem rozvíjet vztah dětí k hudbě, tanci a k umění obecně. Přípravy a vedení jednotlivých workshopů a interaktivních koncertů se ujaly výrazné tvůrčí osobnosti domácí kulturní scény.

Podrobné informace o festivalu a o programu pro děti:
http://www.strunypodzimu.cz/component.php?cocode=section&seid=134 Více...

26. 08. 2010,  redakce

Možnost vyzkoušet si novou podobu maturity mají v rámci podzimní maturitní generálky všichni studenti a učitelé

Ministr školství Josef Dobeš potvrdil možnost účastnit se v generálce MAG´10 také těm školám, které se k projektu nepřihlásily v řádném termínu.

Podrobnosti se dočtete na webu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy:
http://www.msmt.cz/pro-novinare/sanci-vyzkouset-si-novou-maturitu-maji-vsichni

Podrobné informace týkající se MAG´10 jsou k dispozici na:
www.novamaturita.cz Více...

25. 08. 2010,  redakce

Kolpingovo dílo: Třetí ročník benefiční akce „Rozhodni se sám“ je za dveřmi

Spektrum – centrum primární prevence a drogových služeb zahájí na náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou dne 27. 8. 2010 v 10.00 hodin již třetí ročník benefiční akce ROZHODNI SE SÁM. Letošní ročník se ponese v duchu oslav 15 let činnosti Spektra, které za dobu své existence pomohlo a pomáhá lidem, kteří se ocitli v obtížné životní situaci. Zřizovatelem tohoto nestátního zařízení je Kolpingovo dílo ČR, jež také informace o chystané benefici uveřejnilo na svých internetových stránkách. Benefice má upozornit na důležitost prevence v různých oblastech života, dětem zpříjemnit jeden z posledních prázdninových dnů a všem zúčastněným ukázat, že život je krásný a každý v něm má šanci.

Více o připravované akci se dozvíte na
http://www.kolping.cz/aktualitadetail.aspx?IDAktualita=236 Více...

24. 08. 2010,  redakce

Zapojte se do příprav, vyprávějte svůj příběh dobrovolníka, staňte se reportérem... Evropský rok dobrovolnictví 2011

U příležitosti Evropského roku dobrovolnictví probíhá několik různých kampaní, soutěží, příprav konferencí a dalších možností se zapojit...

Více informací na:
http://www.eyvolunteering.eu  Více...

21. 08. 2010,  redakce

Letní setkání fundraiserů a ředitelů neziskových organizací v úterý 24. srpna 2010 v Praze má ještě pár volných míst

Pořádají Neziskovky.cz a Asociace veřejně prospěšných organizací ve spolupráci s Národním informačním centrem pro mládež Národního institutu dětí a mládeže.

Cílem setkání je odpovědět si na aktuální otázky, které se týkají práce fundraiserů a fundraisingu jako takového:
* Jaké jsou současné trendy?
* Mají lidé vykonávající fundraising dostatečnou prestiž?
* Umíme dostatečně pečovat o svoje dárce?
* Jak je na tom fundraising v Polsku, kde je pravděpodobně nejsilnější neziskový sektor ze všech postkomunistických zemí?
* Co řeší čeští fundraiseři?

Program a další informace najdete na:
http://neziskovky.cz/cz/neziskovky-cz/co-delame/aktuality/4429.html Více...

20. 08. 2010,  redakce

Nadcházející víkend přeje folkloru ve všech koutech republiky - od Ostravy k Velké nad Veličkou, od Červeného Kostelce až k Písku...

Podrobnosti o folklorních slavnostech, mezinárodních festivalech, setkáních a výstavách najdete na stránkách Folklorního sdružení v Kalendáriu - v pravém sloupci.

http://www.folklornisdruzeni.cz/  Více...

20. 08. 2010,  redakce

Pátý ročník čtenářské ankety Křišťálová Lupa 2010 – Cena českého Internetu se chýlí ke konci: hlasujte do 31. srpna!

Anketa si klade za cíl najít a ocenit nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu za rok 2010. Anketu pořádá server o českém Internetu Lupa.cz za podpory společnosti NOKIA.

Společně s anketou bude opět uspořádána odborná konference Czech Internet Forum 2010...

Kategorie a podmínky hlasování najdete na:

http://kristalova.lupa.cz/2010/o-projektu/  Více...

18. 08. 2010,  redakce

Nadace ERSTE udělí poprvé v ČR cenu za přínos k sociální integraci

Od 1. září do 30. listopadu t. r. mohou organizace z veřejného a neziskového sektoru přihlašovat k nominaci na cenu Nadace ERSTE své projekty, které prokazatelně přispívají k sociální integraci. Nominovány budou moci být projekty už proběhlé nebo právě probíhající – projekty, které přinesly nebo přinášejí viditelné výsledky. Informuje o tom internetový deník OS Noviny.cz. O nadační cenu se podle něj mohou ucházet organizace, které se snaží např. o zlepšení rovných příležitostí mužů a žen, respektive o společenské zapojení příjemců (sociální) pomoci a o pozitivní změny v jejich životech. Mezi adepty na ocenění mohou být rovněž organizace, které přišly s inovativní službou, přístupem či produktem jako odpovědí na určitý problém v oblasti sociální integrace, s nějakým praktickým, důmyslným a udržitelným řešením. Důležité přitom je, aby organizace prokázala v oblasti své působnosti odpovědný přístup a ochotu podělit se o nápady a poznatky z daného projektu tak, aby mohly být uplatněny i jinde.

Více informací naleznete na
http://www.osnoviny.cz/nadace-erste-oceni-projekty-socialni-integrace
www.socialintegration.org
www.erstestiftung.org
 Více...

17. 08. 2010,  redakce

Letní prázdniny by mohly být u nás rozloženy do čtyř měsíců při zachování nynější dvouměsíční délky

S návrhem přišly tuzemské cestovky už loni, ministerstvo školství ho však zamítlo. Letos ale získali stoupenci takzvaných klouzavých prázdnin vlivného spojence – Evropskou komisi. A nápad se zamlouvá i mnohým ředitelům škol. České ministerstvo školství zatím nechce nic měnit...

Článek najdete na:
http://www.novinky.cz/domaci/207971-letni-prazdniny-chce-brusel-rozlozit-do-ctyr-mesicu.html  Více...

14. 08. 2010,  redakce

Duha: Tamjdem nabídl své dobrovolníky Člověku v tísni. Po záplavách můžete pomoci i vy.

Rádi bychom vás pozvali na Prázdninový Tamjdem a požádali o dobrovolnickou výpomoc v oblastech postižených povodněmi. Vzhledem k událostem posledních dnů a narůstajícím škodám po záplavách na severu Čech jsme společnosti Člověk v tísni nabídli pomocnou ruku Tamjdemu a jeho dobrovolníků.
O víkendu 20. - 22. 8. budeme tedy spolupracovat se společností ČLOVĚK V TÍSNI a pracovat budeme pro LIDI. Kde? Zřejmě na Frýdlantsku nebo Liberecku. Vzhledem k nonstop probíhajícím pracem nemůžeme ještě vědět, kde přesně nás bude potřeba. Člověk v tísni HLEDÁ DOBROVOLNÍKY mimo jiné prostřednictvím své internetové stránky. Zde si můžete přečíst, jaká je situace: www.clovekvtisni.cz
Chcete-li se přidat a pomoci v postižených oblastech, stačí málo. Následujte tento odkaz, kde se dozvíte podrobnosti a kde se také můžete na akci přihlásit:
http://www.trochujinak.cz/cz/tamjdem/nejblizsi-tamjdem

Koordinátorka: Markéta Votavová
tamjdem@duha.cz
 Více...

13. 08. 2010,  Duha


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Michal Urban byl devět let ředitelem odboru pro mládež na MŠMT (foto Jiří Majer)
13. 2. 2020, 525x
Zaječí mládě (foto Luboš Houska, Pixabay)
8. 2. 2020, 493x
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamyMŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2019 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+