pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

Pláň vedle obory Hvězda zaplní o víkendu 19. -20. září přes 8 stovek ozbrojenců při rekonstrukci bitvy na Bílé Hoře 1620

Akce probíhá pod záštitou starosty městské části Praha 6 Mgr. Tomáše Chalupy.
Projekt je koncipován jako poučný historický víkend pro celou rodinu. Do rekonstrukce bitvy jsou zapojeni účinkující z celé Evropy (cca. 850 pěších, desítka jezdců, cca 15 děl), přiblíží dramatickou epizodu českých dějin.
Bělohorskou pláň zaplní také stánky s tradičními řemesly, taverny, lazebny a jiné atrakce.
Více: www.art-rkc.com/bilahora Více...
12. 09. 2009,  redakce

ČESKÝ BANÁT - Výstava o životě a tradicích obyvatel českého Banátu v Musaionu v Praze 5 bude zahájena 11. 9. v 16 hodin

Výstava přibližuje návštěvníkům doklady života tamní české komunity, která se po dobu dvou set let vyvíjela v odtržení od české majoritní společnosti, ale která v mnohých rysech zachovala duchovní i materiální hodnoty tradiční lidové kultury. Návštěvníci tak mají možnost se důkladněji seznámit s tradicí i současností tohoto mimořádně zajímavého kraje nad Dunajem na hranicích Rumunska a Srbska - malého kousku vzdálené země, kde se přes všechny peripetie osudu dodnes uchovaly nejen stopy české tradice, ale i čistý český jazyk.
Prostor: Musaion - Národopisná expozice NM, Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, Praha 5
Více: http://www.nm.cz/vystava-detail.php?f_id=262  Více...
11. 09. 2009,  redakce

Odložit státní maturity? Studenti a učitelé o tom rokovali na internetu. Podívejte se, jak dopadlo skóre názorů

Výzkumná agentura STEM/MARK již rok provozuje v rámci projektu ePanel.cz diskusní fórum studentů a učitelů na téma státních maturit. V panelu diskutuje téměř 500 učitelů a studentů středních škol. V srpnu některým z nich položili otázku, zda odložit nebo zachovat termín státních maturit. Cílem výzkumu nebylo kvantifikovat zastoupení názorů na toto téma, ale spíše pomocí kvalitativních metod zachytit důvody, ze kterých tyto názory vycházejí. Text je doplněn vybranými citacemi diskusních příspěvků.

Celou zprávu si můžete stáhnout zde:
http://www.stemmark.cz/download/press_release_statni_maturity_2009.pdf Více...

11. 09. 2009,  redakce

Občanské sdružení Český západ hledá dobrovolníky pro svůj nově vznikající dobročinný obchod BUŤI, jehož výtěžek je zcela určen na dobročinné účely

Provoz obchůdku bude zahájen od 15. září 2009 a již nyní přijímáme Vaše dary - naše zboží. Přinést nám je můžete přímo do obchodu ve Veleslavínově 7 v Plzni v úterý a čtvrtek od 13-16 hod. nebo i jindy po telefonické či e-mailové domluvě. Za Vaše dary předem děkujeme.

Více: www.cesky-zapad.cz/buti Více...

10. 09. 2009,  redakce

Festival Dobytí Jižního Pólu IX na Jižním Městě v Praze odpoledne pobaví děti a večer představí kapely různých hudebních žánrů

Hudebně divadelní open-air festival s názvem Dobytí Jižního pólu, který již devátým rokem pořádá občanské sdružení Proxima Sociale, se bude konat 19. 9. 2009 od 11 hodin na prostranství v Centrálním parku u metra Opatov.

Program a další informace: www.proximasociale.cz  Více...

10. 09. 2009,  redakce

Jedenáctiletý chlapec zachránil šestileté dítě, které se topilo v rybníce

Jedenáctiletý Bohumil Assmann zachránil díky své odvaze a rychlému rozhodování život zhruba šestiletého dítěte, které se topilo v místním rybníku. O duchapřítomném činu kurážného školáka z obce Kladenské Rovné informoval internetový server Deník.cz.

Více informací naleznete zde:
http://www.denik.cz/z_domova/hrdina-dite-od-utonuti-zachranil-jedenactilety-hoc.html Více...

09. 09. 2009,  redakce

TÜV SÜD: Nejrizikovějším časem z hlediska úrazů dětí je přestávka ve škole nebo hodina tělocviku

Jednou z nejčastějších příčin úmrtí dětí a dospívajících jsou úrazy. Nejnebezpečnějším místem je škola, nejrizikovějším časem přestávka a tělesná výchova. S odkazem na statistiky Ministerstva zdravotnictví to na svých internetových stránkách konstatuje renomovaná společnost v oblastech inspekce, certifikace a testování procesů, výrobků a služeb TÜV SÜD. Kromě nešťastné náhody a nedodržování provozního řádu stojí za vznikem úrazů, včetně těch s tragickými následky, i nesprávná montáž a instalace různých herních prvků.

Více informací naleznete zde:
http://www.tuv-sud.cz/uploads/images/1251897422648602340094/2009-09.TZ.Nejcastejsi_rizika_detskych_hrist_venkovnich_sportovist_a_telocvicen.pdf Více...

08. 09. 2009,  redakce

Novou náměstkyní ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslavy Kopicové bude expertka Světové banky Jana Matesová

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová zrušila k datu 5. září 2009 pozici náměstka pro evropské záležitosti. Tato funkce byla zřízena kvůli přípravě českého předsednictví v Radě EU, které skončilo 30. června tohoto roku. Místo toho zřídila ministryně novou funkci náměstkyně pro strategii reformy vzdělávací soustavy.

Více:
http://www.msmt.cz/pro-novinare/novou-namestkyni-ministryne-bude-expertka-svetove-banky-jana Více...

07. 09. 2009,  MŠMT

České dráhy prodloužily některé akční nabídky slev jízdného až do 12. prosince 2009

Jednoznačně nejvýhodnější je síťová jízdenka SONE+ (ve variantě pro osobní a spěšné vlaky), která až do tohoto data bude nabízena za 150,- Kč KTERÝKOLI DEN V TÝDNU (tedy nejen v SObotu a NEděli).

Podrobnosti viz:
http://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/-3142/ Více...

03. 09. 2009,  redakce

Zvláštní historický vlak z Prahy do Londýna má připomenout 70. výročí záchrany 669 dětí z předválečného Československa

Zvláštní historický vlak vyrazil z Prahy 1. září ráno do Velké Británie. V Londýně bude v pátek.

Před 70 lety zachránil sir Nicholas Winton před jistou smrtí 669 židovských dětí z předválečného Československa. Od března do září 1939 pro ně vypravil několik vlaků a odvezl je do Londýna.

Podrobnosti:
http://www.novinky.cz/cestovani/177222-z-prahy-do-londyna-vyjede-historicky-winton-train.html  Více...

02. 09. 2009,  redakce

Fotografovali jste o prázdninách na letním táboře? Máte super fotky? Pošlete je do 15. září do soutěže!

Pošlete nám do 15. září zajímavou fotku z letního tábora a vyhrajte zajímavé ceny!

Jednoho z vítězů vyberete vy sami veřejným hlasováním, druhého redakční rada INSPIROMATu – měsíčníku inspirací pro výchovu a vzdělávání.

Podrobná pravidla nejdete na:
www.nidm.cz/inspiromat/inspiromat-6-2009/fotosoutez

 Více...
01. 09. 2009,  redakce


Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo grantové řízení pro „neziskovky“ na příští rok

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo grantové řízení pro nestátní neziskové organizace na rok 2010. Občanská sdružení a obecně prospěšné společnosti mohou až do 5. října 2009 předkládat projekty do pěti tematických oblastí zaměřených na ochranu životního prostředí a udržitelný rozvoj.

Více informací naleznete zde:
http://www.mzp.cz/cz/news_tz090818granty_NNO Více...

27. 08. 2009,  redakce

V Moravskoslezském kraji se chystají ocenit organizace a firmy „přátelské rodině“

Organizace a firmy v Moravskoslezském kraji, které svoji činnost přizpůsobily tak, aby podporovaly rodinný život, se mohou ucházet o ocenění „Společnost přátelská rodině“. Z každodenního fungování takové organizace či firmy by mělo být patrné, že jsou tam rodiny s dětmi vítány. Jedná se například o nabídku rodinných slev, bezbariérového prostředí, snahu o zachování zdravého životního prostředí a další aktivity, uvedl zpravodajský server o občanské společnosti OS Noviny. Nominace na ocenění mohou podle něj předkládat jak samotné firmy, tak také jejich spokojení zákazníci nebo zaměstnanci.

Více informací naleznete zde:
http://www.osnoviny.cz/ocenujeme-ty-kteri-podporuji-rodinu Více...

26. 08. 2009,  redakce

Celoměstské programy podpory využití volného času dětí a mládeže na území hl. m. Prahy na rok 2010 vyhlášeny!

Rada hl. m. Prahy vyhlásila usnesením č. 989 ze dne 21. 7. 2009 Celoměstské programy podpory využití volného času dětí a mládeže na území hl. m. Prahy na rok 2010 určené pro subjekty působící v oblasti volného času dětí a mládeže.

Vyhlášené programy:

I. Prostorové zajištění činnosti s dětmi a mládeží ve volném čase
II. Výjezdní akce ve volném čase mimo území hl. m. Prahy zaměřené na výchovu dětí a mládeže ke zdravému životnímu stylu
III. Akce ve volném čase pro neorganizované děti a mládež na území hl.m.Prahy
IV. Volnočasové kluby pro neorganizovanou mládež
V. Akce ve volném čase celopražského významu pro širokou veřejnost
VI. Podpora účasti na prezentačních a soutěžních akcích v zahraničí

Podrobnosti, formuláře a další pokyny k žádostem najdete na:
http://magistrat.praha-mesto.cz/77195_Celomestske-programy-podpory-vyuziti-volneho-casu-deti-a-mladeze-na-uzemi-hl-m-Prahy-na-rok-2010 Více...

24. 08. 2009,  redakce

Generálka státních maturit se odkládá - ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová rozhodla o odložení generálky na leden 2010

„Až v průběhu září budeme vědět, zda budou maturity odloženy či ne, případně o jak dlouho. Vycházím tak vstříc především samotným školám, které se díky tomu, že se z maturity stalo předvolební téma, dostaly do nejisté situace,“ vysvětlila své rozhodnutí ministryně Kopicová.

Více:
http://www.msmt.cz/pro-novinare/maturitni-generalka-se-odklada-1 Více...

21. 08. 2009,  redakce

Evropská komise spustila iniciativu „Klikni si pro stromek“, která chce upozornit na možnosti proti změně klimatu a v ochraně životního prostředí

Před tím, než bude zahájena prosincová konference OSN o změně klimatu v Kodani, chce kampaň vyburcovat mladé lidi, aby se osobně zapojili do snah o zmírnění klimatických změn. V úvodní fázi kampaně si mohou mladí Evropané zadarmo objednat na internetové stránce clickatree.europa.eu jednu z 5 000 sazenic, kterou vysadí. Také mohou koupit svůj vlastní stromek a pak se na internetové stránce zaregistrovat.

Mohou se také se stromkem vyfotit a poslat snímek do soutěže...

Více na:
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-evropske-unie/iniciativa-evropske-komise---klikni-si-pro-stromek/  Více...

20. 08. 2009,  redakce

Udělejte si čas mezi 10. a 13. zářím 2009 a navštivte již 15. Výstavu z cyklu HRY A HLAVOLAMY

Výstavy z cyklu HRY A HLAVOLAMY jsou jedinečnou příležitostí, kde se mohou návštěvníci seznámit se světem her, hlavolamů a žonglování. Letošní ročník je již patnáctý a představí se na něm ještě více herních novinek a ještě záludnější hlavolamy než v letech předešlých. Jednou z novinek patnáctého ročníku výstavy budou nové výstavní prostory. Výstava se přesouvá do atraktivních historických interiérů Novoměstské radnice na Karlově náměstí v Praze.
Datum: 10. - 13. 9. 2009
Místo: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2

Více:
http://hryahlavolamy.cz/vystavy_informace.php Více...

19. 08. 2009,  redakce

Neziskovky a další subjekty se sídlem v Jihočeském kraji mohou předkládat projekty na přeshraniční akce v rámci podpory Společnosti tří zemí

Až do 31. srpna mohou v rámci výzvy Společnosti tří zemí žádat fyzické i právnické osoby, občanská sdružení, neziskové organizace a další subjekty se sídlem v Jihočeském kraji o příspěvek na projekty, týkající se přeshraničních akcí a neinvestičních projektů zaměřených především na mládež, vzdělávání, kulturu, sociální péči, ale také na projekty v ostatních oblastech, které nejsou dostatečně podporovány z jiných zdrojů či programů a přispívají k rozvoji spolupráce a propojování regionů Horní Rakousy, Dolní Bavorsko a Jihočeský kraj.

Více na:
http://www.kraj-jihocesky.cz/index.php?par[id_v]=1&par[lang]=CS&par[akt]=2061  Více...

18. 08. 2009,  redakce

YMCA uspořádá koncem srpna bohoslužbu pod širým nebem a po ní rockový koncert

Ekumenickou bohoslužbu pod širým nebem a po ní rockový koncert uspořádá 30. srpna 2009 v zahradě Dominikánského kláštera v Ústí nad Labem Křesťanské sdružení mladých lidí YMCA. Zprávu o tom zveřejnil informační server pro nestátní neziskové organizace Econnect. Na akci vystoupí kapely z Čech a z Německa; ve stylu emo-core zahrají Time To Pray z České Lípy a německá skupina z Annabergu Dulcet Noise předvede alternative-grunge.

Více informací naleznete zde:
http://zpravodajstvi.ecn.cz/index.stm?apc=zzvx1--&x=2194409 Více...

18. 08. 2009,  redakce

Ekonoma na plný pracovní úvazek, který má aktivní přístup k řešení úkolů a chuť na sobě pracovat, hledá Junák – svaz skautů a skautek ČR

Akceptujeme i čerstvého absolventa nebo studenta vyšších ročníků VŠ.
Nabízíme zázemí velké neziskové organizace, práci v mladém kolektivu a mnoho dalších výhod.
Očekáváme samostatnost, schopnost organizovat a řídit projekty, velmi dobrou znalost práce s MS Office, zkušenost s ekonomickými agendami...
Uzávěrka 25. 8. 2009

Podrobnosti na:
http://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4085-ekonomem-v-junaku/ Více...
17. 08. 2009,  redakce

6. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Pražský jarmark představí naše i zahraniční soubory na Ovocném trhu v Praze od 25. do 30. srpna 2009

MFF Pražský jarmark začíná již za 14 dnů - 25. 8. 2009 odpoledne. Během šesti dnů se na velkém pódiu vystřídá v hlavním programu 10 zahraničních a 16 našich souborů.

Více o programu se dozvíte na:
http://www.folklornisdruzeni.cz/mff-prazsky-jarmark-zacina-jiz-za-14-dnu-25-8-2009 Více...

16. 08. 2009,  redakce

Děti budou i nadále trestně odpovědné od 15 let, stejná hranice zůstane zachována i pro legální sexuální styk

Prezident Václav Klaus totiž podepsal novelu trestního zákoníku, která zachovává současný stav a ruší pasáže kodexu, které snižovaly obě věkové hranice od příštího ledna na 14 let.

Více:
http://www.ct24.cz/domaci/63619-trestni-zodpovednost-zustane-od-15-let-klaus-novelu-podepsal/ Více...

14. 08. 2009,  redakce

Tradiční Napoleonské dny proběhnou ve Slavkově u Brna u příležitosti 240. výročí Napoleona Bonaparta ve dnech 15. a 16. srpna 2009

Zajímá vás, jak se žilo vojákům ve vojenském táboře před 200 lety? Viděli jste už někdy historickou vojenskou bitvu? Máte rádi historii? Pak určitě nevynechte návštěvu Slavkova v době Napoleonských dnů 2009.

Zúčastní se jich 200–250 vojáků v uniformách francouzské, ruské a rakouské armády napoleonských válek, členů Středoevropské napoleonské společností a jejích hostů, kteří postaví své stanové tábory v zámeckém parku.

Napoleonské dny zapadnou do řetězu 200. výročí událostí roku 1809, jež si letos připomínáme, neboť 15. srpen 1809 byl pro vítěznou francouzskou armádu samozřejmě mimořádně slavnostní den. Císař sám byl v Schönbrunnu, dopoledne proběhla velká přehlídka, odpoledne navštívil gardový tábor v Enzersdorfu, následovala galavečeře. Pak si šel s Berthierem inkognito prohlédnout ilumunaci Vídně na svou počest, následoval ohňostroj....

Více o programu a doprovodných akcích najdete na:
http://www.austerlitz.org/index.php?csect205=1&__sect_id=205&main_id=360&csect354=1&  Více...

13. 08. 2009,  redakce

5 milionů korun chce pro dětský úsměv věnovat drogerie a parfumerie Rossmann na oslavu 15. výročí svého působení v České republice

Částka bude rozdělena rovným dílem na podporu konkrétních projektů mezi Nadaci Naše dítě a Nadační fond Kapka naděje.

Více:
http://www.prodetskyusmev.cz/ Více...

12. 08. 2009,  redakce


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamyMŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2018 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+