pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

Podle policejních statistik bylo v loňském roce v Česku hledáno celkem 8500 dětí. Pomoci může i LINKA BEZPEČÍ

Celá zpráva:
http://www.novinky.cz/zena/deti/201227-mezi-pohresovane-deti-patri-i-ty-jez-vyhodi-z-domova-rodice.html

LINKA BEZPEČÍ:

Důležité kontakty pro děti:

pomoc@linkabezpeci.cz
chat.linkabezpeci.cz

Bezplatné telefonické linky:

rodičovská linka 840 111 234
linka vzkaz domů 800 111 113
pomoc on-line 116 111

* Nové číslo 116 111 je shodné pro dětské linky důvěry v celé Evropě.
* Volání je zdarma z pevných i mobilních telefonů.
 Více...
26. 05. 2010,  redakce

Ministryně školství Miroslava Kopicová se loučí a hodnotí své roční působení ve funkci

Ministryně školství Miroslava Kopicová na tiskové konferenci však daleko větší prostor věnovala výhledům do budoucna a úkolům, které čekají na jejího nástupce v čele resortu.

Více:
http://www.msmt.cz/pro-novinare/ministryne-kopicova-se-louci-a-bilancuje Více...

24. 05. 2010,  redakce

Diskusní TÝDEN pro BIODIVERZITU 24. 5. - 28. 5. 2010

U příležitosti Mezinárodního roku biodiverzity a u příležitosti Mezinárodního dne biodiverzity (22. 5.) pořádá Ministerstvo životního prostředí DISKUSNÍ TÝDEN PRO BIODIVERZITU v malém sále Městské knihovny v Praze, Mariánské náměstí 1/98 od pondělí 24. 5. do pátku 28. 5., denně od 16:00 do 19:00.

Celý program diskusního týdne je zdarma přístupný široké veřejnosti. Podrobnější informace o programu a přednášejících naleznete na:

http://www.mzp.cz/cz/den_biodiverzity Více...

23. 05. 2010,  redakce

Ekofestival 2010 - další ročník festivalu životního prostředí - proběhne ve čtvrtek 3. 6. na Náměstí Míru v Praze - navštivte stánek INEX-SDA

Sdružení INEX-SDA zde seznámí návštěvníky s činností poboček v Kosteleckých Horkách a Tvarožné Lhotě, nabídne možnost účastnit se dobrovolnických projektů v Čechách, ale i v zahraničí.

Těšíme se na Vaši návštěvu u našeho stánku!

Více:
http://www.inexsda.cz/cs/dalsi_zajimave_akce
nebo
http://www.zelenykruh.cz/cz/ekofestival/ekofestival-2010/ Více...

22. 05. 2010,  redakce

Festival muzejních nocí 2010 probíhá od poloviny května do 12. června, využít jej mohou i účastníci Bambiriády

V roce 2004 přišlo Národní muzeum s projektem první Pražské muzejní noci. Akce tohoto typu jsou již řadu let obvyklé ve velkých evropských městech – jde vlastně o velice jednoduchý princip, kdy muzea a galerie v daném městě zůstanou otevřeny do pozdních nočních hodin a nabídnou svým nočním návštěvníkům něco, co není v jejich denním programu běžné. Volným vstupem počínaje a speciálními akcemi konče.

Koncerty, divadelní a taneční představení, performance, ukázky řemesel, ochutnávky dobových jídel, soutěže a kvizy pro děti i dospělé, workshopy, přednášky, videoprojekce, besedy s vystavujícími autory, módní přehlídky, komentované prohlídky v dobových kostýmech, zajímavosti ze „zákulisí“ muzea, prezentace běžně nevystavených exponátů... a mnohá další neobvyklá setkání s minulostí i přítomností nabízejí na přelomu května a června v nezvyklou noční dobu muzea a galerie napříč Českou republikou.

Festival muzejních nocí se koná za podpory Ministerstva kultury ČR.

Podrobnosti a program jednotlivých muzeí najdete na:
http://www.cz-museums.cz/amg/faces/web/festival_muzejnich_noci/titulni Více...

21. 05. 2010,  redakce

Záplavy na Moravě: Humanitární organizace zveřejnily „povodňová konta"

Lidé, kteří chtějí finančně přispět na zmírnění škod napáchaných povodněmi na Moravě, mohou využít některého z účtů či kódů dárcovských SMS zveřejněných známými humanitárními organizacemi. Vyplývá to z informací zveřejněných na jejich webových stránkách. I symbolická částka může být užitečná; prosíme proto čtenáře serveru Adam, aby se podle svých možností ke sbírkovým akcím připojili.

Člověk v tísni
Konto: 72027202/0300
SMS ve tvaru DMS SOSPOVODNE na číslo 87777

Adra
Konto: 40284028/0300, variabilní symbol 397
SMS s textem DMS ADRA na číslo 87777

Český červený kříž
Konto: 222826/5500, variabilní symbol 222
SMS s textem DMS CCK na telefonní číslo 87777

Charita ČR
Na pomoc bude využito stávající sbírkové konto Diecézní charity ostravsko-opavské: 5015003434/5500 u Raiffeisenbank, variabilní symbol 333.
SMS ve tvaru DMS POVODNE2010 na číslo 87777  Více...

19. 05. 2010,  redakce

Občanské sdružení UnArt Slavičín pořádá druhý ročník dobročinné akce s názvem Benefice bez bariér 2010

Smyslem akce je věnovat získaný výtěžek hendikepovaným a jinak znevýhodněným jedincům ze sdružení Přátelé z lásky Slavičín a Háčko Brumov.

Benefice bez bariér 2010 se koná 5. června 2010 od 14 hodin

První částí dne bude zábavné odpoledne ("cesta kolem světa", jízda na koních, relaxační koutek, volejbal pro nevidomé), kdy si zdraví jedinci na vlastní kůži budou moci vyzkoušet, jak se žije s různými druhy omezení (jízda na mechanickém vozíku, chůze se slepeckou holí).
Naopak pro hendikepované je přichystána spousta pro ně netradičního a zábavného programu. Hlavní myšlenkou odpoledne je však zbořit bariéry mezi těmito dvěma skupinami a vést je k přirozenému začlenění hendikepovaných jedinců do společnosti.

Vrcholem dne budou večerní koncerty, kde vystoupí regionální kapely kapely .
Hlavní hvězda večera bude uveřejněna v nejbližších dnech!

Večerem bude provázet moderátor České televize, Jakub Železný.

Na akci můžete zahlédnout i členy sdružení ŽIVOT TROCHU JINAK, kteří pro Vás připraví zajímavá stanoviště

VSTUP na večerní program za neuvěřitelných 35 Kč!!
VSTUPNÉ NA ODPOLEDNÍ PROGRAM JE DOBROVOLNÉ

Další podrobnosti o programu najdete na:
http://zivotjinak.cz/?q=novinky/pozv%C3%A1nka-benefice-bez-bari%C3%A9r http://zivotjinak.cz/?q=novinky/pozv%C3%A1nka-benefice-bez-bari%C3%A9r Více...

19. 05. 2010,  redakce

Společně v Dobré Vodě 2010 - obyvatelé z romské komunity i chalupáři společnou prací zvelebovali svou obec, pomáhaly také děti

Společně v Dobré Vodě 2010 - obyvatelé z romské komunity i chalupáři společnou prací zvelebovali svou obec, pomáhaly také děti Téměř sedmdesát obyvatel a chalupářů z Dobré Vody u Toužimi se v sobotu 8. května sešlo na první veřejné brigádě v tomto roce. Společně tak zahájili sérii dalších pěti veřejných brigád, při kterých budou společnou prací zvelebovat místo, kde žijí. Pokračují v práci, kterou započali již v loňském roce v rámci projektu Společně v Dobré Vodě, kdy odpracovali celkem 2 479 dobrovolných hodin. Obyvatelé obce spolu s občanským sdružením Český západ, které v obci působí od roku 2002, chtějí do podzimu například postavit dřevěný rumpál nad jednou z místních studní, opravit schody před panelovým domem, umístit v obci informační cedule a lavičky, nebo vysekat náletové dřeviny...

Více:
http://www.cesky-zapad.cz/fotogalerie/spolecne-v-dobre-vode-2010-prvni-verejna-brigada Více...

17. 05. 2010,  redakce

Ethiopia Café, zaměstnávající zdravotně postižené, nabídne autentickou angolskou kuchyni

Ve dnech 19. - 20. května 2010 nabídne restaurace a kavárna Ethiopia Café na pražských Vinohradech ochutnávku angolských jídel ze surovin u nás neznámých a připravených angolskými kuchaři. Ethiopia Café je první restaurací v České republice, která nabídne autentická angolská jídla. Jde tedy o unikátní příležitost ochutnat tuto exotickou kuchyni.

José Paulo Mpaka představuje maniok, důležitou surovinu pro přípravu angolských jídel. (Foto archiv Ethiopia Café)"Jídla připravujeme ze surovin, které Češi neznají. Používáme maniok, batáty, nesladké banány a netradiční koření," uvádí José Paulo Mpaka, Angolan žijící v Praze. "Skrze propojení netradiční restaurace a konceptu sociální firmy usilujeme o získání větší pozornosti zaměstnavatelů a veřejnosti pro zaměstnávání lidí se zdravotním postižením. Rádi bychom prokázali, že tito lidé v kvalitních podmínkách dokáží pracovat srovnatelně s lidmi zdravými," dodává Jiří Škvor, ředitel firmy a zakladatel mise společnosti Člověk v tísni v Etiopii.

Vše o Ethiopia Café najdete na www.ethiopia.czVíce...

16. 05. 2010,  tisková zpráva Ethiopia Café

Zažívá vaše dítě často nudu? Nebaví ho už sedět jenom doma? Zkuste Bambiriádu - už příští týden od čtvrtka do neděle!

Zažívá vaše dítě často nudu? Nebaví ho už sedět jenom doma, koukat na cokoli, co zrovna dávají v televizi, anebo hrát na počítači dokolečka stále stejné hry? Marně si lámete hlavu nad tím, kam s ním jít a co tam dělat? Možná by tu jeden nápad byl - Bambiriáda.

Bambiriáda nabídne střelbu z kuše i létání na laně...

Více:
http://www.novinky.cz/cestovani/200254-bambiriada-nabidne-strelbu-z-kuse-i-letani-na-lane.html  Více...

15. 05. 2010,  redakce


Hledá se cvičené káně Karol, zejména v okolí Pelhřimova, prosíme, pomozte!

Slovenská skupina, která předvedla přehlídku sokolnictví na pelhřimovském náměstí v úterý 11. května, ztratila jednoho dravce, káně Karola. Pokud ho někdo v okolí Pelhřimova či přímo v Pelhřimově uvidíte, kontaktujte prosím Hodinu H na telefon 602 864 837.

Více:
http://www.adam.cz/clanek-2010050036-hleda-se-cvicene-kane-karol-prosime-pomozte.html Více...

14. 05. 2010,  redakce

Finále XVI. ročníku Celostátní postupové soutěže dětí v interpretaci lidových písní Zpěváček 2010 ve Velkých Losinách se blíží

Tuto skutečnost opět potvrdila i tisková konference, která se uskutečnila v závěru minulého týdne v Olomouci.

Podrobnosti o soutěži i programu finále najdete na:
http://www.folklornisdruzeni.cz/velke-losiny-v-ocekavani-nejlepsich-zpevacku-lidovych-pisni Více...

13. 05. 2010,  redakce

Vyzkoušejte si v létě zdarma společenské hry - projekt "Půjčovna" je tu pro organizace, které připravují prázdninový program pro děti

Již třetím rokem pořádá firma MINDOK projekt "půjčovna". Tento projekt je určen organizacím, které pracují s dětmi a v době letních táborů chtějí dětem nabídnout plnohodnotnou volnočasovou aktivitu nebo alternativní program v podobě společenských her.

Velmi nás potěšil neustále rostoucí zájem ze strany organizací, proto jsme i letos pro vás pečlivě vybrali sadu her, kterou si můžete zdarma na dobu letních prázdnin zapůjčit. Abychom pokryli požadavky co nejvíce zájemců, naleznete v sadě jak hry pro menší děti, tak hry pro dospívající i dospělé, sada zahrnuje hry pro jednotlivce i pro velkou skupinu hráčů.

Sadu her si můžete zapůjčit zcela zdarma a poté ji buď vrátíte, či si ji za výhodnou cenu můžete odkoupit. Žádný závazek kromě vrácení her pro vás nevzniká.

Podrobné informace vám zašleme obratem na vyžádání. S odpovědí neotálejte, kapacity projektu jsou omezeny a již loni jsme museli mnoho zájemců odmítnout.

www.mindok.cz Více...

12. 05. 2010,  redakce

Kulaté stoly k neformálnímu vzdělávání uspořádali zástupci organizací pro děti a mládež společně s NIDM a MŠMT

Zástupci organizací pro děti a mládež uspořádali společně s Národním institutem dětí a mládeže MŠMT další kulaté stoly k neformálnímu vzdělávání v rámci projektu Klíče pro život.
Začátkem dubna se konal kulatý stůl v Brně, v Praze to bylo koncem dubna 2010 na půdě Magistrátu hlavního města Prahy, začátkem května se diskutovalo v Jihlavě.

Pro více informací sledujte stránky: www.kliceprozivot.cz  Více...

11. 05. 2010,  redakce

Mezi nabídkou klasických letních táborů lze najít i mnohé specializované... Záchranářství – nový trend dětských letních táborů?

Pomalu se blíží léto a s přibývajícími slunečními paprsky se téma letních dětských táborů stává pro mnohé rodiče velmi aktuálním. Fakt, že mezi nabídkou klasických letních táborů lze najít i mnohé specializované, už nikoho nepřekvapí. Mezi širokou nabídkou počítačových, jazykových, jezdeckých a podobně zaměřených táborů však stojí za zmínku jedna zajímavost – tábor záchranářský. Právě jeden takový tábor (s názvem Záchranná mise) pořádá už pátým rokem občanské sdružení Děti bez hranic. Více o nabídce táborů najdete na www.detibezhranic.cz.

Pokračování článku najdete na:
http://www.detibezhranic.cz/clanky-o-taborech-a-cinnosti.php Více...

10. 05. 2010,  redakce

Na stránkách Ministerstva obrany ČR si můžete přečíst zprávu o předání humanitárního daru České rady dětí a mládeže gymnáziu v Kosovu

Ve středu 5. května 2010 se uskutečnilo oficiální předání humanitárního daru České rady dětí a mládeže gymnáziu Alexandera Xhuvaniho v Podujevu za přítomnosti Jana Plešingera, zástupce českého velvyslanectví v Kosovu, brigádního generála Aleše Opaty, ředitele Společného operačního centra MO a podplukovníka Martina Kavalíra, velitele 16. kontingentu AČR v silách KFOR.

Česká delegace byla přivítána před budovou školy za veselého křiku a tleskání studentů. Nadšení bylo upřímné. Humanitární dar České rady dětí a mládeže (ČRDM) totiž obsahoval dvacet nových počítačů, školní a sportovní potřeby, knihy v anglickém jazyce a učebnice anglického jazyka. To vše o celkové váze 350 kilogramů.

Více na:
http://www.mise.army.cz/aktualni-mise/kosovo/zpravodajstvi/nezistna-investice-do-budoucnosti-40058/ Více...

08. 05. 2010,  redakce

I. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR paní Alena Gajdůšková se setkala s představiteli folklorních festivalů

I. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR paní Alena Gajdůšková pozvala na středu 5. 5. 2010 do Kolowratského paláce představitele folklorních festivalů, nad nimiž v letošním roce převzala záštitu.

http://www.folklornisdruzeni.cz/predstavitele-festivalu-besedovali-s-mistopredsedkyni-senatu Více...

07. 05. 2010,  redakce

Chcete strávit kus prázdnin na Šumavě? Hnutí Duha hledá dobrovolníky pro informační stánek u pramene Vltavy

Co: práce v infostánku
Kde: v šumavském národním parku
Kdy: mezi 21. 6. a 29. 8. – v létě na 1– 2 týdny
Pro studenty odborných škol možnost potvrzení praxe • dobrovolníkům proplácíme cestu veřejnou dopravou • ubytování zajištěno.

Podrobnosti:
http://www.hnutiduha.cz/index.php?cat=kalendar&id_prace=&id=115 Více...

05. 05. 2010,  redakce

V Pardubicích se v polovině května setkají salesiáni na svém jubilejním desátém festivalu

Setkání spojené s ukázkami činnosti a náměty na práci s dětmi a mládeží budou hlavním cílem připravovaného Festivalu 2010, který se uskuteční v půli května v Salesiánském středisku mládeže v Pardubicích. K přípravě jubilejního desátého ročníku festivalu spojily své síly Salesiánské hnutí mládeže a Sdružení salesiánů spolupracovníků. Festival je prostorem pro setkání všech, kteří se pohybují nebo dříve pohybovali v salesiánském prostředí. Nabízí možnost k popovídání, seznámení, k odpočinutí a pobavení nebo i přiučení se něčemu novému, uvedlo na svém webu pořádající Salesiánské hnutí mládeže.

Zdroj: www.shm.cz Více...

04. 05. 2010,  redakce

Ministerstvo školství vyhlásilo novou výzvu v oblasti podpory Partnerství a sítě Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost

MŠMT vyhlásilo 26. dubna 2010 novou výzvu v oblasti podpory Partnerství a sítě Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost - na podporu partnerství a sítí v terciárním vzdělávání.

Výzva potrvá do 30. července 2010.

Cílem již třetí výzvy v oblasti podpory 2.4 Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK) je posílení vztahů a rozvoj spolupráce mezi institucemi terciárního vzdělávání, výzkumnými organizacemi, subjekty soukromého sektoru a veřejné správy prostřednictvím stáží, odborných praxí, komunikačních a interaktivních platforem. Z výzvy mohou čerpat prostředky také projekty zaměřené na podporu vzdělávacích a školících aktivit vedoucích ke zvýšení vzájemné spolupráce a přípravu lidských zdrojů pro vznik a fungování technologických platforem, technologicky orientovaných klastrů apod.

Více:

http://www.msmt.cz/pro-novinare/msmt-vyhlasuje-vyzvu-na-podporu-partnerstvi-a-siti-v Více...

03. 05. 2010,  redakce

O. s. Český západ pracuje dlouhodobě v sociálně vyloučené komunitě - nyní vytváří metodiku práce s Romy a mění proto své vedení

Občanské sdružení Český západ začíná vytvářet metodiku komunitní práce, která se v Dobré Vodě osvědčuje jako účinný způsob práce se sociálně vyloučenými občany.  Více...
02. 05. 2010,  redakce

Krajská kola celostátní soutěže „Finanční gramotnost“ pro žáky základních a středních škol byla ukončena

Dne 22. 4. 2010 byla úspěšně ukončena krajská kola celostátní soutěže „Finanční gramotnost“ pro žáky základních a středních škol, organizovaná Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a nestátní neziskovou organizací FINANČNÍ GRAMOTNOST, o. p. s. .

Celkově se krajských kol soutěže zúčastnilo 125 tříčlenných školních družstev – vítězů jednotlivých okresních kol. Je to důkazem toho, jak moc si pedagogické sbory a žáci samotní uvědomují důležitost znalostí finanční gramotnosti pro život v současné společnosti.

Více + výsledky soutěže:

http://www.fgsoutez.cz Více...

01. 05. 2010,  redakce

Vodňanští na Den Země už dvanáct let sázejí strom - letos jim to ale nestačilo, a tak čekal účastníky bohatý program

Výsadba stromu, opékání vuřtů, vystoupení dětských souborů, ale také výtvarná dílna, čajovna a veřejné promítání filmů - tím vším letos Vodňanští v čele s místními skauty a pod záštitou občanského sdružení Krajina oslaví 22. dubna Den Země. Oznámil to předseda sdružení Krajina Milan Holý, z jehož iniciativy se o tomto svátku přírody ve Vodňanech tradičně sází strom již dvanáct let.

http://www.ekolist.cz/txt_tzpr_full.stm?x=2225808  Více...

30. 04. 2010,  redakce


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Michal Urban byl devět let ředitelem odboru pro mládež na MŠMT (foto Jiří Majer)
13. 2. 2020, 629x
100 let workcampů: Pierre Ceresole (vlevo) a první mezinárodní dobrovolnický projekt (1920-21)
10. 2. 2020, 534x
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamyMŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2019 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+