pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

V úterý 22. prosince se již popáté sejdou obyvatelé Dobré Vody u Toužimi, hosté a přátelé při Putování za živým Betlémem

V úterý 22. prosince se již po páté sejdou nejen obyvatelé Dobré Vody u Toužimi, ale i další přátelé a hosté z blízkého i vzdálenějšího okolí, aby se společně radovali a oslavovali předvánoční čas. Děti i dospělí, Romové i neromové se setkají v 17 hodin před sídlem Českého západu, aby se společně vydali po stopách vánočního příběhu Josefa a Marie. Chybět nebudou ani koledy, vánoční cukroví a voňavý čaj.

Více najdete na:
http://www.cesky-zapad.cz/tiskova-zprava-83  Více...

20. 12. 2009,  redakce

Dobročinná aukce „POMOC MÁ MNOHO TVÁŘÍ“, kterou pořádala Diakonie ČCE, a v níž se na Aukro.cz dražily předměty osobností, skončila

Diakonie ČCE připravila v předvánočním čase originální charitativní aukci, která proběhla 7. - 14. 12. 2009 na největším českém aukčním portálu Aukro.cz. Pozvání do této internetové aukce přijala řada pozoruhodných osobností české kulturní scény a její výtěžek je určen na výstavbu speciální školy pro děti s kombinovaným postižením.
Aukce vynesla 30.615 Kč.
Děkujeme všem, kteří se zapojili.

http://www.diakoniecce.cz/ Více...

19. 12. 2009,  redakce

Jak tráví děti s hendikepem volný čas? Národní institut dětí mládeže v rámci projektu Klíče pro život MŠMT má výsledky nejnovějších výzkumů.

Zjistilo se například, že děti se speciálními vzdělávacími potřebami mají dveře otevřené i v aktivitách volného času.

Celý článek najdete na:
http://www.nidm.cz/projekty/pro-novinare/jak-travi-deti-s-hendikepem-volny-cas-nejnovejsi-vyzkumy Více...

17. 12. 2009,  redakce

4,5 miliardy pro školy. Bez psaní projektů, jen podle šablony - z prostředků strukturálních fondů

Během následujících tří let budou moci základní školy zažádat o 4,5 miliardy korun z prostředků strukturálních fondů. Díky předem připraveným šablonám dosáhne na evropské peníze opravdu každá škola. Jednoduchý a přístupný způsob čerpání je jednou z priorit ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslavy Kopicové.

„Státní rozpočet je díky nezbytným úsporným opatřením napjatý. Nedávná změna pravidel pro čerpání prostředků z Evropského sociálního fondu přitom v souvislosti s hospodářskou krizí výrazně zjednodušuje způsoby, jak se i ty nejmenší školy mohou dostat k evropským penězům. Resort školství bude první, kdo tuto možnost využije," zdůrazňuje ministryně Kopicová.

PENÍZE PŘÍMO ŠKOLÁM, NE PORADENSKÝM AGENTURÁM !

Více v článku: http://www.msmt.cz/pro-novinare/4-5-miliardy-pro-skoly-bez-psani-projektu-jen-podle-sablony  Více...

16. 12. 2009,  redakce

Charitativní internetový obchod Člověka v tísni prodává kuřata, kozy a jiné netradiční dárky

Humanitární organozace Člověk v tísni spustila nový charitativní e-shop www.skutecnydarek.cz, který prodává kozy, krávy a další netradiční dárky. Můžete tak obdarovat své blízké a zároveň pomoci potřebným v chudých částech světa. "Dárkový certifikát potěší obdarovaného, a navíc pomůže i lidem v Africe či Asii, které organizace Člověk v tísni podporuje, pomáhá jim získat vzdělání či je učí, jak se o sebe postarat. 100 % ceny darovacího certifikátu jde totiž na veřejnou sbírku www.skutecnapomoc.cz, která se zaměřuje na řešení dlouhodobých problémů," vysvětlil Šimon Pánek, ředitel společnosti Člověk v tísni.
Dárci si navíc mohou snížit daňový základ o hodnotu nákupu.

Zdroj: Infoservis Člověka v tísni Více...

14. 12. 2009,  redakce

Etiopská káva zdarma ke vzpomínce na dovolenou v pražském Ethiopia Café

Pražská kavárna a restaurace Ethiopia café přichází v předvánočním období s novou nabídkou. Každý host, který přinese svoji palubní vstupenku z roku 2009 z jakéhokoli města v Africe do Prahy, dostane etiopskou kávu zdarma!
Etiopská kuchyně (Foto Jiří Škvor)Nabídka se samozřejmě týká i obvyklých destinací jako Tunisko, Egypt, apod. "Je dobré i ve velkém předvánočním shonu v sobě najít odhodlání se zastavit a zavzpomínat na to, co jsme letos zažili hezkého. Třeba příjemnou dovolenou, " říká Jiří Škvor, majitel restaurace. "Před pár dny jsem se vrátil z Etiopie a vzpomínka na africké slunce a klid mi dodává energii ve zdejším mrazech," doplňuje Jiří Škvor. Nabídka platí až do konce února 2010.

Ethiopia Café je sociální firmou v současné době zaměstnávající více než 75% lidí se zdravotním postižením. "Usilujeme o to, aby lidé se zdravotním postižením mohli prokázat, že dokáží pracovat srovnatelně s lidmi zdravými i v tak exponovaném provozu, jako je restaurace," představuje krédo firmy Jiří Škvor. Více...

13. 12. 2009,  tisková zpráva Ethiopia Café

Kodaň: Čtrnáct dní, které zpečetí soud historie nad touto generací - nespojíme-li se k nápravě, zpustoší změna klimatu naši planetu

V dánské Kodani v pondělí 7. 12. 2009 odstartovala 15. konference smluvních stran Rámcové úmluvy OSN o ochraně klimatu. Padesát šest deníků v pětačtyřiceti zemích vydalo na úvod kodaňského summitu v celkem dvaceti jazycích stejný úvodník, který vyzval světové vůdce k přijetí takových rozhodnutí, jež odvrátí postupující změnu klimatu. "Nespojíme-li se k podniknutí rozhodné akce, změna klimatu zpustoší naši planetu a tím i naši prosperitu a bezpečnost," píše se mj. v článku, který vytvořili ve spolupráci s uvedenými deníky redaktoři Guardianu.

"Nebezpečí se stávají patrnými už jednu generaci. Dnes začínají mluvit fakta: jedenáct z posledních čtrnácti let bylo nejteplejších v historii, ledový příkrov Arktidy taje a minulý rok vzplanuvší ceny ropy a potravin jsou předzvěstí budoucího zmatku. Ve vědeckých časopisech již otázka nestojí, zda za to mohou lidé, ale jak málo času nám zbývá k omezení škod. Reakce světa však byla dosud vlažná a polovičatá," stojí také v textu.

Podrobnosti a související články najdete na:
http://www.osnoviny.cz/kodan-ctrnact-dni-ktere-zpeceti-soud-historie-nad-touto-generaci Více...

13. 12. 2009,  redakce

Situace absolventů škol na trhu práce se zhoršuje, podle analýzy Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy nezaměstnaných absolventů přibývá

Na konci září 2009 bylo na úřadech práce evidováno 19 128 nezaměstnaných absolventů středních škol, tedy o cca 5 000 více než v září 2008. Přitom počet volných míst vhodných i pro absolventy prudce klesl z více než 21 000 v září 2008 na cca 4 500 v říjnu 2009. Absolventi proto musejí počítat s tím, že budou obtížně hledat zaměstnání.

Více: http://www.msmt.cz/pro-novinare/situace-absolventu-skol-na-trhu-prace-se-zhorsuje Více...

10. 12. 2009,  redakce

Výstava MERKUR v Muzeu hlavního města Prahy seznamuje návštěvníky s českými výrobci kovových stavebnic, součástí výstavy jsou zajímavé modely a herna

Výstava se koná od 9. prosince 2009 do 28. února 2010 v sále č. 8, hlavní budova muzea

Výstava MERKUR v Muzeu hlavního města Prahy seznamuje návštěvníky s českými výrobci kovových stavebnic z období po první světové válce. „Otec“ stavebnice MERKUR, Jaroslav Vancl, je v oboru konstrukce stavebnic pro děti pojmem, jakými jsou v oblasti vědy třeba Křižík, Kolben, Ressel a další. Výstava je nazvána MERKUR, ačkoli tu byly ještě tři symboly těchto hraček – roudnický EDISON, pražský VAŠEK a volarský TRIX s obdobně geniálními tvůrci. Merkur měl to štěstí, že přežil neblahá válečná a zejména poválečná léta, možná díky lepší souhře okolností, nebo byl přece jen svou koncepcí nadčasovější a měl tím pádem větší naději na přežití. Na výstavě jsou prezentovány modely sběratele Jiřího Mládka, jejíž součástí je i herna pro všechny věkové kategorie.

Muzeum hlavního města Prahy
Na Poříčí 52, Praha 8
tel. 224 816 773 nebo 606 859 951

http://www.muzeumprahy.cz/texty/vystavy.php  Více...

09. 12. 2009,  redakce

Zeleň v Praze přibývá jen na papíře, nový územní plán nenabízí reálné zlepšení, mohou za to také jeho změny - můžeme se bránit?

Zeleň v Praze přibývá jen na papíře, nový územní plán nenabízí reálné zlepšení, mohou za to také jeho změny - můžeme se bránit? Tvrzení politiků a úředníků, že v Praze přibývá zeleně, neodpovídá skutečnosti. Jak vyplývá z nové studie sdružení Arnika, úřady nemají přehled, kolik se v Praze kácí stromů a kolik vysazuje. Pokud se podaří dát dohromady statistiku, převažuje kácení nad sázením stromů. Za mizení zeleně mohou také změny územního plánu.

"Zkuste si vzpomenout na nějaký park, který nově vznikl v posledních dvaceti letech," nabízí mluvčí Arniky Zora Kasiková soukromý test o zeleni v Praze. "Zatímco většina lidí o žádné nové zeleni neví, mnoho z nich je konfrontováno s ukrajováním zelených ploch, zástavbou okrajů parků a kácením stromů kvůli budovám," vysvětluje, proč se Arnika rozhodla tuto problematiku podrobněji prozkoumat.

Prokliky na související články (viz níže) najdete na:
http://www.osnoviny.cz/zelen-v-praze-pribyva-jen-na-papire-novy-uzemni-plan-nenabizi-realne-zlepseni

• Praha 6 mění parky v lukrativní stavební parcely • Pražský magistrát zavolal policii na petiční stánek Arniky • Auto*Mat odmítá stavbu tunelu u Národního muzea • Budoucnost Roztyl – lidé nechtějí hlavně další dopravní zátěž • Představitelé Prahy ignorovali veřejné projednání územního plánu • Auto*Mat sbírá podpisy pod námitky k územnímu plánu Prahy • Nechceme vás poslouchat, dali zastupitelé opět vědět občanům • Arnika sbírá podpisy pod námitky k územnímu plánu Prahy • Nový územní plán chce betonovat Prahu Více...

08. 12. 2009,  redakce

V dánské Kodani začíná 15. konference smluvních stran Rámcové úmluvy OSN o ochraně klimatu, jednání, které může ovlivnit životy budoucích generací

Jde bez nadsázky o jedno z nejdůležitějších mezinárodních jednání v posledních desetiletích, které může zásadně ovlivnit životy nejen nás samých, ale i budoucích generací. Zástupci 192 zemí budou vyjednávat o přijetí nové dohody, která by měla zabránit dalšímu zhoršování klimatu.

Podrobnosti a další odkazy najdete na:
http://www.osnoviny.cz/klimaticka-konference-v-kodani-zacina  Více...

07. 12. 2009,  redakce

Analýza: Potřebujeme více kvalifikovaných učitelů. Evropské peníze z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost pomohou

Maximum finančních prostředků musí směřovat přímo k učitelům, kteří se rozhodnou zvýšit svoji kvalifikaci. Nutnost takového kroku ukázaly výsledky nejnovější analýzy vypracované MŠMT.

Podrobnosti na :
http://www.msmt.cz/pro-novinare/analyza-potrebujeme-vice-kvalifikovanych-ucitelu-evropske  Více...

05. 12. 2009,  MŠMT

Historicky první cenu Festivalu Modré dny za celoživotní přínos v otázce rasismu získal Petr Uhl, druhým oceněným je fotograf Jindřich Štreit

který obdržel cenu za celoživotní umělecký přínos v této oblasti. Obě ceny byly slavnostně předány v úterý 1. prosince na Galavečeru proti rasismu ve Žďáře n. Sázavou. Organizátoři festivalu při této příležitosti předali šek Anně Sivákové, mamince popálené Natálky z Vítkova. Další zprávy z festivalu Modré dny najdete na www.modredny.cz Více...
03. 12. 2009,  redakce

Sdělení MŠMT k úpravě organizace školního roku ve školách a školských zařízeních postižených chřipkovou epidemií

Vzhledem k šířícím se onemocněním chřipkovou nákazou způsobenou typem viru H1N1 umožňuje MŠMT po konzultaci s Hlavním hygienikem ČR ředitelům základních, středních a vyšších odborných škol a školských zařízení (dále jen „ředitel školy") postižených chřipkovou epidemií úpravy v organizaci vyučování a provozu škol a školských zařízení.

Podrobnosti na:
http://www.msmt.cz/ministerstvo/sdeleni-msmt-k-uprave-organizace-skolniho-roku-ve-skolach-a Více...

03. 12. 2009,  redakce

V sobotu 5. prosince sledujte záznam ze slavnostního předávání cen Gypsy Spirit 2009 - za neziskový sektor získal nejvyšší ocenění Český západ

Český západ o.s. se dostal mezi tři nominované na cenu Gypsy Spirit v kategorii nevládní organizace. Dalšími nominovanými byla sdružení Romea, o.s. a IQ Roma servis,o.s.

Projekt Gypsy Spirit je zaměřen na podporu aktivního úsilí všech, kteří se podílejí na zlepšení situace Romů v České republice.

Ceny Gypsy Spirit byly vyhlášeny 1. prosince v Praze. Jejich předávání můžete sledovat v sobotu 5. prosince od 20 hod. na programu ČT24.

Podrobnosti a fotogalerie z činnosti občanského sdružení Český západ najdete na:
http://www.cesky-zapad.cz/aktuality#item-976

Občanské sdružení Český západ působí v romských lokalitách v Dobré Vodě u Toužimi a okolí na Karlovarsku.
Posláním činnosti občanského sdružení Český západ je budovat na území Toužimska občanskou společnost. Občanská společnost je, podle členů sdružení taková, ve které zejména nedochází k sociálnímu vyloučení, projevům xenofobie a rasové nesnášenlivosti, a kterou charakterizuje zájem občanů na řešení věcí veřejných. Český západ v Dobré Vodě a okolí na Toužimsku nabízí nebo zprostředkovává zaměstnání, pořádá vzdělávací a rekvalifikační programy, zajišťuje individuální doučování dětí, organizuje volnočasové aktivity pro děti i dospělé a zapojuje občany do veřejného života. Jeho cílem je vytvářet podmínky pro zkvalitnění života obyvatel Dobré Vody a okolí skrze zásadní změnu v nich samých, v komunitě jako celku a v pohledu majoritní společnosti.
Mezi největší úspěchy sdružení patří výrazné snížení nezaměstnanosti v Dobré Vodě. V roce 2001 byla v místní romské komunitě téměř stoprocentní nezaměstnanost, ale v roce 2008 pracovalo již více než 60 % členů této komunity. Principem práce Českého západu již od roku 2002 je, že nedělá práci za druhé, ale snaží se o podporu samotných členů komunity takovým způsobem, aby naopak dokázali své osobní i společné problémy řešit vlastními silami a postupně uměli brát své životy do vlastních rukou. Činnost Českého západu dnes už nemá jen čistě lokální význam, ale zvyšuje se také jeho význam celospolečenský. Sdružení je často uváděno jako příklad dobré praxe v práci s romskou menšinou a podílí se i na vytváření metodiky řešení problematiky romských lokalit v ČR. Více...

02. 12. 2009,  Michala K. Rocmanová

Nechceme vás poslouchat, dali zastupitelé Prahy opět vědět občanům, kteří chtěli diskutovat o celoměstsky významných změnách územního plánu

Na veřejném jednání pražského zastupitelstva 26. 11. 2009 byl opět porušen zákon o hlavním městě Praze (1), když zastupitelé hlasovali o udělení slova veřejnosti. Několik občanů včetně zástupce Arniky Martina Skalského pak stejně jako na minulém zasedání nedostalo slovo. Do diskuse bylo přitom přihlášeno pouze několik lidí, jejichž vystoupení by příliš mnoho času nezabralo. Příspěvky jsou totiž omezeny na 5 minut. Celoměstsky významné změny územního plánu zastupitelé nakonec posunuli do dalšího projednání. Nepřistoupili ani na vyřazení nejvíce kontroverzních záměrů, jako je zástavba Trojmezí rozšíření ďáblické skládky a výstavba nové dráhy Letiště Ruzyně. Závěrečné hlasování o tzv. celoměstsky významných změnách územního plánu navíc probíhalo ve velkém zmatku, kdy zastupitelé mnohdy ani nevěděli, o čem hlasují. Vzápětí odsouhlasili také návrhy balíku změn 07 územního plánu.

Celý článek a další navazující texty najdete na:
http://www.arnika.org/tiskove-zpravy/nechceme-vas-poslouchat-dali-zastupitele-opet-vedet-obcanum Více...

01. 12. 2009,  redakce

Evropská komise vyhlásila pro děti a mladé lidi soutěž „Namaluj mi právo!“ o nejlepší plakát k 20. výročí přijetí Úmluvy o právech dítěte

Akce vybízí evropskou mládež ve věku od deseti do osmnácti let k návrhu plakátů na téma jednotlivých práv, která jsou v tomto dokumentu zakotvena. Mladí Evropané se mají v rámci soutěže se svými právy důkladněji seznámit, aby je mohli lépe hájit.
„Ochrana a propagace práv dětí je nejlepší způsob, jak si připomenout 20. výročí přijetí Úmluvy o právech dítěte a jak prosazovat jednu ze základních evropských hodnot,“ uvedl místopředseda EK Jacques Barrot. "Společná práce na téma Úmluvy o právech dítěte zvýší mezi mladými lidmi povědomí o právech, která mají, tak, aby je v případě potřeby mohli uplatňovat. Dovoluji si proto parafrázovat Antoina de Saint-Exupéryho, známou osobnost velkých snů, a použít pro kampaň heslo „Namaluj mi právo!“.

Více na:
http://www.osnoviny.cz/namaluj-mi-pravo-soutez-evropske-komise-pro-mladez Více...

30. 11. 2009,  redakce

Hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici zástupce/zástupkyně vedoucího Kanceláře ústředí Junáka

Pracovní náplní nového kolegy/ nové kolegyně bude zejména: personalistika, plánování a organizace práce v Kanceláři, řešení každodenních úkolů a zabezpečování technického zázemí, plánování a čerpání ročního rozpočtu Kanceláře a správa majetku. Nedílnou součástí pracovní náplně je i spolupráce s ústředními orgány Junáka a komunikace s organizačními jednotkami.

http://www.krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4504-hledame-noveho-kolegukolegyni-na-pozici-zastupcezastupkyne-vedouciho-kancelare-ustredi-junaka/

 Více...

29. 11. 2009,  redakce

Mladí Evropané ve věku od 10 do 18 let se mohou zúčastnit výtvarné soutěže „Namaluj mi právo!“, inspirované výročím přijetí Úmluvy o právech dítěte

„Namaluj mi právo!“ zní název výtvarné soutěže, již pro evropskou mládež ve věku od deseti do 18 let vyhlásila Evropská komise. Soutěž o nejzdařilejší plakát je inspirována 20. výročím přijetí Úmluvy o právech dítěte. Akce vybízí případné účastníky k návrhu plakátů na téma jednotlivých práv, která jsou ve zmíněném dokumentu zakotvena. Mladí Evropané se mají v rámci soutěže se svými právy důkladněji seznámit, aby je mohli lépe hájit, napsal internetový zpravodajský portál OS Noviny, který o soutěži informuje.

Více informací naleznete zde:
http://www.osnoviny.cz/namaluj-mi-pravo-soutez-evropske-komise-pro-mladez Více...

26. 11. 2009,  redakce

Zámek Mníšek pod Brdy slibuje zábavu a poučení i pro ty nejmenší děti. Nezahltíme vás daty! Chceme vám dát zážitek.

Zámek Mníšek pod Brdy připravil na tuto sobotu a neděli 28. - 29. 11. prohlídky pro děti. Začínáme v 10.30 a poslední prohlídka vychází v 15.30 hodin. Děti do šesti let mají prohlídku zdarma. Pro velký zájem doporučujeme prohlídku si rezervovat na tel. 318 590 261.

Projdeme se reprezentativními zámeckými pokoji. Uvidíte nádhernou kapli s andělíčky, zimní a velkou jídelnu, salony pro dámy i pány, knihovnu i pracovnu. Bojíte se, že to pro vás není, že se budete nudit?

Věřte, že nebudete. Tyto prohlídky probíhají na zámku pravidelně již celý rok a líbí se nejen dětem, ale také dospělým. Nezahltíme vás daty. Důraz klademe na jednoduchost, ale zároveň pravdivost informací. Jak žila nižší šlechta? Co dělali ve volných chvílích? Jak se starali o zámek? Jak se dříve jedlo? Měli se rádi? Co myslíte? Dozvíte se zajímavé věci a okamžiky v životě zakladatele zámku Serváce, ale také o velké lásce posledních majitelů zámku. Vyfotografovat se můžete s čertem Brdíkem, sáhnout si na kachlová kamna i na látky, ze kterých jsme ušili závěsy a potahy na sedačky. Spočítáte si hodiny v hodinové věži, uslyšíte zvoneček pro služebnou a uvidíte dýmky, „z nichž mohl bafat svůj tabáček sám Krakonoš“.

Chceme vás bavit, přijďte si vyzkoušet, jak se nám to daří. Projít se můžete zámeckou zahradou či si posedět u dobré kávy U Saturnina.

Jana Digrinová, kastelánka zámku Viz také: http://www.zamek-mnisek.cz/  Více...

26. 11. 2009,  redakce

Na setkání s českými filmovými loutkami se do pražského Strahovského kláštera mohou vypravit malí i velcí

Ferda Mravenec, Švejk, Robinson Crusoe, Pat a Mat, Krteček, Křemílek a Vochomůrka a řada dalších známých postav a postaviček čeká na malé i velké návštěvníky výstavy „České filmové pohádky“. Informuje o ní internetový server Novinky s tím, že expozice bude k vidění v románských sálech pražského Strahovského kláštera v době od 26. listopadu do 1. prosince.

Více informací naleznete zde:
http://www.novinky.cz/vanoce/183958-prazsky-strahovsky-klaster-bude-hostit-pohadkove-vanoce-s-loutkami.html Více...

25. 11. 2009,  redakce

Junák - svaz skautů a skautek ČR hledá asistenta nebo asistentku Kanceláře ústředí

Vzhledem k plánované personální změně hledáme do Kanceláře ústředí Junáka člověka pro zajištění běžného chodu kanceláře. Jedná se o běžné administrativní práce (vyřizování korespondence, telefonních hovorů, zakládání smluv, vedení agendy skautských vyznamenání aj.).

http://www.krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4488-asistentka-kancelare-ustredi-junaka/ Více...
25. 11. 2009,  redakce


Mládež Českého červeného kříže se stala partnerem ŠIKu, preventivního projektu, který má snížit rizikové chování na základních a středních školách

Mládež Českého červeného kříže se stala jedním z partnerů Školního informačního kanálu (ŠIK). Jde o preventivní projekt, jehož cílem je snížit rizikové chování žáků a studentů na základních a středních školách. Cílem projektu ŠIK je oslovit co nejširší skupinu mladých lidí prostřednictvím videospotů, které mají preventivní, osvětově-vzdělávací a informační charakter. K jeho realizaci spojily síly státní i nestátní organizace. Do projektu je nyní zapojeno přes 160 škol po celé ČR.

Zdroj: internetové stránky Mládeže Českého červeného kříže

Více informací naleznete zde:
http://www.sikcz.cz  Více...

22. 11. 2009,  redakce

Závěrečný den festivalu nejen animovaného filmu Animánie tuto sobotu bude v Měšťanské besedě v Plzni patřit komiksům a virtuálním světům

Animánie je jednou z tradiční akcí města Plzně a je podporována Magistrátem města Plzně a Plzeňským krajem.

Z pestrého programu tohoto dne čeká návštěvníky například projekce animovaného filmu Persepolis, který získal ve světě mnoho ocenění, dále kreativní dílny pro každého. Od 12:00 bude také otevřeno prodejní místo se stánky předních českých vydavatelství a nakladatelství, která se zabývají komiksy, animací a virtuálními světy. Každý návštěvník komiksového dne si bude moci vyrobit svůj vlastní komiks nebo připínací placku (button). Od 17:00 hodin se představí nezávislé studio Amanita Design, které se svými origálními počítačovými hrami okouzlilo téměř celý svět a nyní spolupracuje např. na projektech pro televizní stanici BBC, společnost Nike a další.

Bližší informace najdete na www.animanie.cz Více...

21. 11. 2009,  redakce


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamyMŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2019 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+