pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

Evropská komise pro zemědělství a rozvoj venkova vyhlašuje novou Kampaň EU za zdravé stravování s názvem „Parta k nakousnutí“

Generální ředitelství Evropské komise pro zemědělství a rozvoj venkova vyhlašuje novou Kampaň EU za zdravé stravování s názvem „Parta k nakousnutí“:
http://ec.europa.eu/agriculture/tasty-bunch/index_cs.htm

Tato nová kampaň za zdravé stravování proběhne současně s programem EU Ovoce do škol a Mléko do škol.

Kampaň EU „Parta k nakousnutí“, kterou Evropská komise vyhlašuje jako odpověď na alarmující nárůst počtu dětí trpících nadváhou a obezitou v Evropské unii, má zábavný a sportovní charakter a přichází do škol s poselstvím: Jez, pij a hýbej se! V průběhu osmi týdnů budou tři mobilní skupiny cestovat po Belgii, severní Francii, Velké Británii, Irsku, Estonsku, Litvě a Polsku. Každá ze skupin navštíví denně dvě školy. Mobilní skupiny celkem osloví 18 000 dětí v 180 školách. Jejich poselství zní: Jezte zdravě, protože být fit je zábava.  Více...

26. 10. 2009,  redakce

Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové vydal ojedinělou publikaci s názvem „Jak komunikovat aneb Mám spolužáka se zdravotním postižením“

Knížku připravili mladí lidé, kteří si sami prošli zkušeností se zdravotním handicapem. Je určena žákům základních škol a byla vydána v rámci osvětové kampaně VDV „Kroky k integraci“.

"Knížka má za úkol přiblížit světy většinové populace a lidí se zdravotním postižením," řekla Milena Černá, ředitelka VDV. "Není napsána jen pro děti. Každý, kdo se chce naučit chovat přirozeně v kontaktu s handicapovaným člověkem, v ní najde zajímavé podněty."
Publikace se zaměřuje na tři typy zdravotního postižení: tělesné, sluchové a zrakové.

Více najdete na:
http://www.osnoviny.cz/nova-publikace-uci-deti-jak-komunikovat-s-handicapovanym-kamaradem Více...

24. 10. 2009,  redakce

V osmém ročníku celostátní ankety Strom roku, kterou pořádá Nadace Partnerství, se vítězem stala Kotelská lípa z Libereckého kraje

Nejsympatičtějším stromem se již po čtvrté za sebou stala lípa. Druhé místo obsadila Mladějovická lípa, na třetí příčce se umístil Kladrubský dub.

Více:
http://www.osnoviny.cz/titul-strom-roku-2009-ziskala-lipa Více...

23. 10. 2009,  redakce

V brněnském klubu Fléda se 14. listopadu odehraje 8. ročník multikulturního festivalu Django Fest

V sobotu 14. listopadu 2009 se v brněnském klubu Fléda uskuteční již osmý ročník multikulturního festivalu Django Fest. Zmíněný festival, který patří k jistotám české world music scény, pokračuje v myšlence podpory mladých hudebních talentů a část svého programu zasvětí druhému ročníku soutěže Street Sounds. Vítězové kategorií Hip hop, Jazz a funky, Tradiční romská hudba a Taneční kategorie se představí mezi 18:00 a 20:00, kdy jim na podiu předá ceny odborná porota. V tiskové zprávě, uveřejněné portálem OS Noviny, o tom informuje Společenství Romů na Moravě.

Více informací naleznete zde:
http://www.srnm.cz/cz/djangofest.htm Více...

22. 10. 2009,  redakce

Písečtí skauti připravili k výročí vzniku Československa velkou městskou hru. Účastnit se jí může široká veřejnost.

Skauti v Písku připravili u příležitosti výročí vzniku Československé republiky velkou městskou hru určenou pro širokou veřejnost. Hra se uskuteční 28. října 2009. Nabídne malým i velkým účastníkům 15 zastavení na území města Písku, kde budou pro ně připraveny rozmanité úkoly. Junák – svaz skautů s skautek ČR o tom informuje na svých internetových stránkách.

Zmíněnou zprávu naleznete zde:
http://verejnost.skaut.cz/skauting/aktuality/134-velka-mestska-hra-v-pisku/  Více...

21. 10. 2009,  redakce

Více než 200 univerzit, vyšších odborných škol a dalších vzdělávacích institucí představuje studijní nabídku na brněnském veletrhu Gaudeamus

Největší akce svého druhu v Česku potrvá do pátku 23. 10. 2009. Letos přijel rekordní počet vystavovatelů ze zahraničí. Kvůli krizi ubylo soukromých škol ze západní Evropy, poprvé se však na brněnském výstavišti představují čínské univerzity.

Čínské univerzity nabízejí zájemcům především studium v angličtině a výměnné pobyty. S podmínkami studia se mohou zájemci seznámit na čtvrtečním semináři. Další zahraniční vystavovatelé přijeli z Finska, Slovenska, Británie, Německa, Rakouska, Nizozemska, Belgie, Polska a Francie. K zajímavostem patří námořnická škola z Gdyně v Polsku.

Více: http://www.novinky.cz/veda-skoly/182030-na-veletrhu-gaudeamus-vystavuji-i-cinske-univerzity.html Více...

20. 10. 2009,  redakce

Pracovníci v sociálních službách mají nově povinnost absolvovat minimálně 24h odborných kurzů ročně. Jen je problém nalézt opravdu dobré kurzy

Pod názvem „Vzdělávání je prospěšné, ale pozor na vymítání ďábla ve 21. století!!“ se Filip Budák z o.s. Máme otevřeno zamýšlí nad nutností a povinností se vzdělávat - ale jak poznat dobrý kurz?

Jeden z postřehů: Mnoho lektorů přednáší ty nejzákladnější informace, které najdete v každé publikaci managementu, marketingu, případně fundraisingu a prezentuje je jako převratné a nové poznatky. Smutné bohužel je, že i tyto kurzy jsou stále obsazované a mnozí kolegové z neziskového sektoru je jako novinky vnímá. A to se bohužel jedná o akreditované kurzy. Že by se někde stala chyba?  Více...

19. 10. 2009,  redakce

Češi vybrali knihu svého srdce: Saturnin a Babička porazili Harryho Pottera, třetí skončil Malý princ

České romány obsadily prvně dvě místa v hlasování o Knihu mého srdce, píší Novinky.cz. V soutěži České televize jednoznačně vyhrál humoristický román Zdeňka Jirotky Saturnin. Hned za ním se pak umístila klasiky od Boženy Němcové Babička. Třetí pak skončil příběh o Malém princi, který napsal Antoine de Sain-Exupéry.

Během sobotního večera diváci ČT ovlivňovali prostřednictvím SMS zpráv pořadí prvních šesti titulů.

Kniha mého srdce - dvanáct nejoblíbenějších titulů:
1. Zdeněk Jirotka - Saturnin
2. Božena Němcová - Babička
3. Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ
4. Stephenie Meyerová - Stmívání
5. J. K. Rowlingová - Harry Potter
6. Mika Waltari - Egypťan Sinuhet
7. Astrid Lindgrenová - Děti z Bullerbynu
8. J. R. R. Tolkien - Pán prstenů
9. Betty MacDonald - Co život dal a vzal
10. Jaroslav Hašek - Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války
11. Jaroslav Foglar - Rychlé šípy
12. Paulo Coelho - Alchymista

Více na: http://www.novinky.cz/kultura/181859-cesi-vybrali-knihu-sveho-srdce-saturnin-a-babicka-porazili-harryho-pottera.html
http://www.ceskatelevize.cz/program/knihamehosrdce/knihy/  Více...

18. 10. 2009,  redakce


Středoškoláci z celé Vysočiny zápolí nejen s náročnými úkoly, testy, poznávačkami a měřeními, ale zároveň s počasím

V Bystřici právě probíhá krajské kolo Ekologické olympiády a letos je ústředním tématem voda v krajině...

Více: http://www.chaloupky.cz/zprava-do-terenu-musi-i-pres-neprizen-pocasi-93.htm Více...

17. 10. 2009,  redakce

V sobotu 17. října nepropásněte zajímavý program a možnost si zahrát na festivalu stolních her Deskmania v Praze 4

Turnaje - soutěže - tombola - kouzelnická show - možnost si zahrát a naučit se nové deskové hry - to vše už od čtvrtka 15. října běží v Kulturním centru Zahrada na Chodově v Praze 4 program DESKMANIE. A samozřejmě i o víkendu!

V sobotu se na Deskmanii přijde podívat známý fotbalista Vladimír Šmicer s rodinou. Ve 13:00 pro vás vylosuje tombolu! Nezmeškejte tuto příležitost setkat se se slavným fotbalistou!

Od 10 hodin ráno až do večera – v sobotu do 22 hodin večer, v neděli do 18 hodin.
Přijďte se pobavit!

http://www.deskmania.cz/cs/ Více...

16. 10. 2009,  redakce

České děti věnují mimoškolním aktivitám nejvíce času v Evropě

Čeští školáci jsou evropskými premianty v mimoškolních organizovaných aktivitách. Na sportovištích a v různých kroužcích tráví týdně pět až osm hodin, což je zhruba dvakrát více než mladí Němci, Francouzi, Slováci nebo Chorvati. Srovnatelný čas jako Češi věnují mimoškolním aktivitám z Evropanů pouze mladí Britové. Na světové špičce jsou pak školáci z USA a Austrálie, kteří týdně v zájmových kroužcích tráví devět až dvanáct hodin.

Více na:
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ceske-deti-venuji-mimoskolnim-aktivitam-nejvice-casu-v-evrope/402231 Více...

15. 10. 2009,  redakce

Klub mládeže Maják na českobudějovickém sídlišti Máj oslavil první výročí

Už je tomu rok, co na českobudějovickém sídlišti Máj bylo otevřeno kontaktní centrum Maják. Odloučené pracoviště nedalekého Salesiánského střediska mládeže se snaží svou nabídkou výchovných programů oslovit především romskou mládež z nejproblematičtější lokality v krajském městě.

Více:
http://www.rozhlas.cz/cb/zpravodajstvi/_zprava/639827  Více...

13. 10. 2009,  redakce

Historie.cs: Trampové a paďouři, Rosa na kolejích... aneb rozhovor o trampingu, specifickém českém fenoménu od počátku 20. století dodnes

O trampském hnutí hovořili v Historii.cs z 24. září historik Jaroslav "Jáček" Čvančara (JČ) z Ústavu pro studium totalitních režimů, publicista Jindřich "Kániš" Marek (JM), historik Fedor "Ňuf" Skotal (FS). Ptal se novinář Vladimír "Zachar" Kučera. Celý rozhovor:
http://www.ct24.cz/textove-prepisy/historicky-magazin/67970-trampove-a-padouri-rosa-na-kolejich/ Více...
12. 10. 2009,  redakce

Občanské sdružení AGNES vyhlásilo výsledky soutěže "Být vidět", jež je zaměřena na PR nestátních neziskových organizací

Občanské sdružení AGNES pořádá soutěž "Být vidět" už deset let. "Neziskové organizace dokázaly, že umějí pracovat profesionálně," řekl při vyhlášení Jiří Ježek, ředitel o. s. AGNES.

Vítězi se staly v jednotlivých kategoriích tyto neziskové organizace: v kategorii "Výroční zpráva 2008" zvítězila Ratolest Brno, v kategorii "Internetové stránky" byl jako nejlepší vyhodnocen Domov Sue Ryder, ve fotografické soutěži "Náš příběh" zvítězila série černobílých fotografií občanského sdružení 7.65.

Více:
http://www.osnoviny.cz/vyhlaseni-vysledku-souteze-byt-videt-2009

Kompletní podmínky a výsledky soutěže:
http://www.bytvidet.cz/cz/obsah/byt-videt-2009/vysledky-byt-videt-2009/c335  Více...

11. 10. 2009,  redakce

Nadace VIA vyhlásila další kolo rychlých grantů z Fondu místního rozvoje - rozdělí téměř půl milionu korun

Rychle a jednoduše dostupné prostředky určené na informování o veřejných problémech a řešení aktuálních kauz, které se netýkají pouze několika občanů, nýbrž přímo či nepřímo všech obyvatel dané lokality či regionu. Rychlý grant dává lidem možnost pružně a důrazně reagovat na veřejné dění, vyjádřit svůj názor, upozornit na aktuální problematickou situaci nebo takovým situacím předcházet. Rychlé granty mají povzbudit širokou veřejnost, aby se aktivně podílela na veřejném životě nebo hájila svá práva.

O podporu mohou žádat české nevládní neziskové organizace registrované jako občanská sdružení, nadační fondy, obecně prospěšné společnosti a církevní právnické osoby.

Rychlé granty jsou určeny na krátkodobé projekty v rozsahu nejdéle šesti měsíců. Maximální výše grantu je 30 000 Kč a celková částka k rozdělení činí 491 495 Kč.

Podrobnosti:
http://via.ecn.cz/cz/granty-a-podpora/podpora-mistnich-iniciativ/fond-mistniho-rozvoje-rychle-granty-2009-2010  Více...

10. 10. 2009,  redakce

Ministr kultury předá ocenění za literární díla studentům z Vysočiny - cílem soutěže bylo podpořit studenty v literární tvorbě a propojení s krajem

V pondělí 12. října v 17:00 hodin se na Staré radnici ve Žďáře nad Sázavou uskuteční slavnostní vyhlášení vítězů literární soutěže určené pro studenty z Vysočiny. Vítězové se stanou historicky prvními, kteří dostanou Cenu Jana Zahradníčka za poezii a Cenu Jakuba Demla za prózu a k tomu také finanční ohodnocení za svá díla. Literárního večera se zúčastní ministr kultury Václav Riedlbauch, místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Kasal a ředitel Evropské akademie pro demokracii Jaroslav Hulák.

Celá zpráva na:
http://www.i-vysocina.cz/kultura/ministr-kultury-preda-oceneni-za-nejlepsi-literarni-dila-studentum-z-vysociny.html Více...

08. 10. 2009,  redakce

Nový školní rok, noví propadlíci. Komu pomůže opakování třídy? Novinky.cz přinášejí zajímavé závěry průzkumů

Němečtí vědci nedávno vyčíslili náklady na opakování ročníků u školáků. Propadlíci stojí ročně jednu miliardu eur. V Německu navíc převládá názor, že opakování ročníků nikomu a ničemu nepomáhá, mnohem častěji žáky a studenty demotivuje. Peníze by podle odborníků měly jít spíše na pomoc problémovým žákům.Více:
http://www.novinky.cz/veda-skoly/180820-novy-skolni-rok-novi-propadlici-komu-pomuze-opakovani-tridy.html Více...
08. 10. 2009,  redakce

Informační centrum pro mládež Český Krumlov zve na vernisáže výstav k projektům dětí a mládeže - již ve čtvrtek 8. října 2009

http://www.icmck.cz/index.php3?page=newsdetail&newsid=hist_4acafe74c564b Více...
07. 10. 2009,  redakce

Prosluněná neděle přilákala na Chaloupky u Kněžic stovky příznivců stromů, ovoce a nejrůznějších ovocných lahůdek

Ovocnému dni na Chaloupkách přálo počasí. Akci dominovala výstava ovoce, kam se podařilo díky příznivcům a kolegům z třebíčského svazu zahrádkářů dostat na 120 odrůd především jablek a hrušek.

Více:
http://www.chaloupky.cz/zprava-ovocnemu-dni-na-chaloupkach-pralo-pocasi-91.htm Více...

06. 10. 2009,  redakce

Buťi – Dobrý obchod Českého západu v Plzni si získává zákazníky, dárce i dobrovolníky - lze tam koupit použité věci, ale i výrobky chráněných dílen

Buťi – Dobrý obchod Českého západu funguje ve Veleslavínově ulici 7 v Plzni již tři týdny. Lidé zde mohou nakupovat nejen použité věci, ale také výrobky chráněných dílen a mnichů z klášterů v Novém Dvoře a francouzském Sept-Fons. Výtěžek tohoto v západních Čechách ojedinělého obchodu putuje zcela na dobročinné účely - na vzdělávání, zaměstnávání, volnočasové programy a další aktivity občanského sdružení Český západ, které působí v sociálně vyloučených lokalitách v Dobré Vodě a okolí na Karlovarsku.

Více:
http://www.cesky-zapad.cz/tiskova-zprava-70  Více...

05. 10. 2009,  redakce

Do pátku 9. října mohou obyvatelé i firmy z Velkého Meziříčí přihlásit 'své' stromy s nějakou zajímavou historií do soutěže Můj strom

Soutěž vyhlásilo Středisko ekologické výchovy Ostrůvek ve spolupráci s městem Velké Meziříčí. Jedinou podmínkou je, že strom musí stát na jejich pozemku.
Soutěží se ve třech kategoriích: Ovocný strom, Listnatý strom a Jehličnatý strom. O výhercích, kteří získají poukaz na odborné ošetření stromu v hodnotě několika tisíc korun, rozhodne odborná komise do konce října. Celý projekt podpořil Kraj Vysočina v rámci programu Zdravý kraj.

Více:
www.chaloupky.cz/zprava-soutez-muj-strom-87.htm Více...

04. 10. 2009,  redakce

Ve Velkém Meziříčí postaví sedm moderních dětských hřišť, k jejichž pořízení výrazně pomohou dotace z Evropské unie

Na jaře příštího roku vybudují ve Velkém Meziříčí sedm nových, moderních dětských hřišť. Celkové náklady na jejich pořízení činí 6,4 miliony korun, přičemž 4,5 milionu získalo město z Regionálního operačního programu Evropské unie a 1,9 milionu korun zaplatí z vlastních zdrojů. „Naším cílem bylo, aby se pokrylo hřišti celé město a nabídli jsme dětem zajímavé vyžití,“ citovala velkomeziříčského starostu Františka Bradáče agentura Commservis.com.

Více informací naleznete zde:
http://www.commservis.com/tiskove-zpravy-medialni-servis/nova-detska-hriste-ve-velkem-mezirici.html Více...

03. 10. 2009,  redakce

Koncert těch nejlepších dětských Zpěváčků z ČR a zahraničí - finalistů celostátní soutěže se koná 11. 10. 2009 v Praze na Žofíně

V programu koncertu „Zpíváme pro radost“ v Paláci Žofín účinkují zlatí, stříbrní a bronzoví z finále Zpěváčci 2009 Jan Olexa, Jan Kočár, Alžběta Hofmanová, Jakub Ošmera, Lenka Mrlinová, kteří vzešli z klání několika tisíc účastníků místních, oblastních a regionálních kol, které probíhaly v celé ČR. V rámci koncertu Zpíváme pro radost vystoupí i letošní finalistka Zuzana Roudnická, Zlatý Zpěváček 2004 Tomáš Beníček, Slávik Slovenska 2009 Vanesa Kokyová a vítězové obdobných soutěží z Bulharska, Chorvatska, Polska a Rumunska.

Podrobnosti viz:
http://www.folklornisdruzeni.cz/koncert-nejlepsich-zpevacku-lidovych-pisni-z-cr-a-ze-zahranici-v-praze-11-10-2009 Více...

02. 10. 2009,  redakceNejčtenější články za posledních 7 dnů
Zaječí mládě (foto Luboš Houska, Pixabay)
8. 2. 2020, 447x
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamyMŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2019 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+