pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

Studentský seminář pro webdesignéry a zájemce o tvorbu internetových stránek v Havlíčkově Brodě zve již na 10. a 11. října

O víkendu 10. a 11. října 2009 se v Havlíčkově Brodě na Obchodní akademii a hotelové škole koná studentský seminář pro webdesignéry a zájemce o tvorbu internetových stránek. Studentům budou přednášet profesionálové a odborníci z praxe, kteří je naučí základům tvorby webových stránek, osvětlí marketingové strategie a seznámí je s nejnovějšími trendy v informačních technologiích.

Podrobnosti a přihlášky najdete na: www.studentske-seminare.cz  Více...

30. 09. 2009,  redakce

„Děti jsou budoucností a nadějí lidstva...“ řekl papež Benedikt XVI. v projevu u Jezulátka – v kostele Panny Marie Vítězné v Praze

Celý projev papeže Benedikta XVI. si můžete přečíst na:
http://www.ct24.cz/papez-v-cesku/67992-projev-benedikta-xvi-u-jezulatka/

Celou návštěvu papeže v České republice ve dnech 26. - 28. 9. 2009 můžete sledovat na:
http://www.ct24.cz/papez-v-cesku/ Více...

29. 09. 2009,  redakce

Víkendový seminář herecké a hudební improvizace ve dnech 2. 10. až 4. 10. 2009 se koná ve Vísce u Březovic v Českém Ráji

Herecko-hudební workshop povedou dvě mladé úspěšné ženy: herečka Simona Babčáková a hudebnice Katarína Karašová.

Přihlásit se může kdokoliv. Znalost not ani hra na nástroj nejsou zapotřebí. Počet míst je omezen...

Více: http://www.katysax.cz/  Více...

28. 09. 2009,  redakce

Více než 86 miliónů korun rozdělilo už Sdružení život dětem do zařízení, která se starají o vážně nemocné, postižené a opuštěné děti

14. a 15. září sdružení pořádalo tradiční Srdíčkový den, spolupracující studenti v ulicích nabízeli magnetky s obrázky zvířátek v hodnotě 25 korun. Kam výtěžek sbírky poputuje, vysvětlila Vlasta Kovářová ze Sdružení život dětem.

Více:
http://www.rozhlas.cz/pardubice/zpravodajstvi/_zprava/632193 Více...

27. 09. 2009,  redakce

Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ pořádá nábor nových členů od 15 let do amatérské části souboru

a to již ve středu 7.října 2009 v 16.00 hod. v Brně. Podmínky a podrobnosti najdete na:
www.vusondras.cz/texty/index.php?id=283 Více...
25. 09. 2009,  redakce

Žďárský deník přinesl on-line rozhovor s projektovým manažerem Kolpingova díla ČR Ladislavem Bártou

Žďárský deník přinesl na svých internetových stránkách on-line rozhovor s projektovým manažerem Kolpingova díla ČR Ladislavem Bártou. Otázky, na něž odpovídal, se týkaly převážně záležitostí spojených s fungováním Terapeutické komunity Sejřek, která v těchto dnech slaví desáté výročí svého provozu.

On-line rozhovor s Ladislavem Bártou si můžete přečíst zde:
http://zdarsky.denik.cz/online_rozhovory/barta_online_zdar.html Více...

24. 09. 2009,  redakce

Deskohraní - ještě do 27. září i na vás čeká 321 deskových her v Tyršově domě České obce Sokolské v Praze na Malé Straně

Deskohraní je mezinárodní festival her s účastníky z mnoha zemí a kultur, který je určen všem hravým lidem z celého světa, malým i velkým, expertům i amatérům.

Jeho bohatý program a další podrobnosti najdete na:
http://www.adam.cz/clanek-2009090046-devet-dnu-devateho-rocniku-deskohrani.html Více...

24. 09. 2009,  Michala K. Rocmanová

Internetový měsíčník INSPIROMAT, který vydává Národní institut dětí a mládeže (NIDM), se zabývá tématem českého školství

INSPIROMAT položil v článku, nazvaném Fórum o českém školství několika osobnostem následující otázky:

1. Co vidíte jako největší problém českého školství?
2. Jaký je nejsilnější zážitek z vaší školní docházky?

Odpovídali: MUDr. Milena Černá - ředitelka Výboru dobré vůle, nadace Olgy Havlové, PhDr. Jaroslav Jindra - zakladatel a člen správní rady AISIS, Doc. Michal Kaplánek ThD - předseda asociace vzdělavatelů pedagogů volného času, vedoucí katedry pedagogiky na JČ TF, PhDr. Jan Pičman – ředitel Jedličkova ústavu, Aleš Sedláček - předseda České rady dětí a mládeže, Ing. Michaela Šojdrová - předsedkyně podvýboru pro školství Poslanecké sněmovny PČR, Ing. Josef Výprachtický - starosta Junáka.

Jejich odpovědi najdete na adrese:
http://www.nidm.cz/inspiromat/inspiromat-09-2009/forum-osobnosti/forum-o-ceskem-skolstvi Více...

23. 09. 2009,  Michala K. Rocmanová

Tým Bořena chrání přírodu v Českém středohoří již třicet let - jeho členové zachránili osm vzácných rostlinných druhů před zničením jejich stanoviště

Na konci září roku 1979 založilo několik studentů z Bíliny a Prahy Tým Bořena s cílem poznat vývoj přírody v Českém středohoří. Tento původně neformální spolek tak letos oslaví třicet let své existence. „Původně jsme chtěli zkoumat vývoj přírody od pravěku po současnost s cílem rekonstruovat podobu prostředí, které obklopovalo pravěké lidi (1). Po pár letech jsme došli k poznání, že užitečnější bude chránit současnou přírodu před naprostou devastací průmyslovou činností, a v roce 1983 jsme začali připravovat stěhování ohrožených druhů rostlin z předpolí Radovesické výsypky Velkolomu Maxim Gorkij, dnešních Dolů Bílina,“ vylíčil začátky Týmu Bořena jeho zakladatel RNDr. Jindřich Petrlík. Dnes, po třiceti letech činnosti, se na nových stanovištích daří osmi z devíti přemístěných ohrožených druhů rostlin (2). „Podařilo se tak například zachovat západní hranici rozšíření vzácného lnu žlutého, jehož stanoviště původně chránila dnes již zaniklá přírodní rezervace Bělák,“ upřesnil Petrlík.

Více:
http://zpravodajstvi.ecn.cz/index.stm?x=2197575  Více...

22. 09. 2009,  redakce

Zažít město jinak 2009 - Pouliční slavnost mezi náměstím Míru a I. P. Pavlova v neděli 20. září - bez dopravy, aut a hluku...

Ulice Vinohrad, které jsme zvyklí vidět plné projíždějících i parkujících aut, se na jeden den změní v korzo. Zažijeme příjemné město bez zatěžující dopravy a hluku. Přijďte se projít, setkat s přáteli, nakoupit, posedět nebo pobavit!

Kde: v ulicích mezi I. P. Pavlova a náměstím Míru, Praha 2
Kdy: od 12 do 19 hodin

Program:
http://www.auto-mat.cz/zazit-mesto-jinak-program Více...

18. 09. 2009,  redakce

Evropský týden mobility 2009 v Praze přichystal různá překvapení – je libo snídani zdarma, informace, nedělní pouliční slavnost či cyklojízdu?

Snídaně pro lidi jedoucí ráno do práce na kole, dopravní zpravodajství z chodníků a cyklostezek v rádiu, soutěže a svépomocná cyklodílna. To vše připravila pro Pražany v rámci letošního Evropského týdne mobility (14. — 20. 9.) ve spolupráci se spřátelenými organizacemi iniciativa Auto*Mat.

Cílem akce, vyhlášené Evropskou komisí, je propagovat ekologicky šetrné způsoby dopravy a přispívat k omezování nadměrného automobilismu, který ničí charakter měst i lidské zdraví. Pražský program týdne mobility vyvrcholí nedělní pouliční slavností Zažít město jinak na Vinohradech a tradiční velkou podzimní cyklojízdou.

Více:
http://www.auto-mat.cz/aktivity/evropsky-tyden-mobility-2009/ Více...

17. 09. 2009,  Michala K. Rocmanová

Mistrovství ČR v deskových hrách a skládání puzzle startuje již tento týden

Milovníky deskových her a puzzle čeká jedinečná příležitost setkat se a poměřit síly s ostatními hráči z regionu i celé republiky. Uskuteční se další ročník Mistrovství ČR ve skládání puzzle a deskových hrách Ubongo a Pentago. Regionální kola pro jednotlivé kraje začnou v sobotu 19. září, celostátní finále proběhne poslední víkend v listopadu. Koordinátorem přeboru je Česká pedagogická komora.
Zdroj: tisková zpráva pořadatelů

Více informací včetně on-line přihlášky naleznete zde:
http://www.mcr-hry.cz Více...

17. 09. 2009,  redakce

Dětská sdružení na evropské peníze nedosáhnou - programy mají příliš úzké zaměření, upozorňuje Aleš Sedláček z ČRDM

Dětské spolky nemají moc příležitostí k tomu, aby čerpaly peníze z Evropské unie. Nejrůznější programy se zaměřují buď na výjimečně nadané děti, nebo naopak na ty, které mají nějaké znevýhodnění.

Upozornil na to Aleš Sedláček z České rady dětí a mládeže (ČRDM), která sdružuje 98 spolků pracujících s dětmi. Na neziskové organizace jde obecně z evropských fondů pouhé jedno procento peněz. Pro smíšené skupinky dětí mohou podle Sedláčka získat peníze třeba školy, kluby a kroužky ale ne. Ty přitom nenabízejí jen zábavu pro volný čas, ale hravou formou děti také vzdělávají a vychovávají.

Více:
http://www.halonoviny.cz/index.php?id=83914 Více...

17. 09. 2009,  redakce

Je k něčemu sběr kaštanů? Pořád jsou potřeba, hlásí myslivci. Je to kvalitní potrava pro spárkatou zvěř – jeleny, srnce, muflony, daňky a divočáky

Pomáhat myslivcům s krmením lesní zvěře nasbíranými kaštany si děti (nejen) na Olomoucku odvykly. Ředitelé škol se shodují, že nemají odběratele. Menší myslivecká sdružení by však často tyto plody přivítala.

Zkuste se sami domluvit s místními lesníky, pomůžete tím lesní zvěři...

Více:
http://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/je-k-necemu-sber-kastanu-porad-jsou-potreba-hlasi-.html Více...

16. 09. 2009,  redakce

Děti malovaly hasiče při jejich nelehké práci: jak bojují s ohněm, jak zasahují při povodních a při nehodách

Pod názvem „Dávají za nás ruku do ohně“ proběhl první ročník výtvarné soutěže pro děti, které měly za úkol ztvárnit, jak si představují hasiče při práci. Malí výtvarníci a výtvarnice prokázali znalost různorodé činnosti hasičů: namalovali například, jak hasiči krotí oheň, jak bojují s „velkou vodou“ při záplavách nebo zasahují u dopravních nehod. Soutěž pro ně uspořádalo Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. O akci informovalo na svých webových stránkách ministerstvo vnitra s tím, že autoři nejlepších prací byli oceněni 10. září v Muzeu Police ČR.

Více informací naleznete zde:
http://www.mvcr.cz/clanek/davaji-za-nas-ruku-do-ohne.aspx Více...

16. 09. 2009,  redakce

Sdružení Agnes přijímá přihlášky do kurzů zaměřených na řízení neziskových organizací a fundraising

Na přelomu září a října začnou dva nové běhy tradičních vzdělávacích kurzů občanského sdružení Agnes pro neziskové organizace. Prvním z nich je Řízení neziskových organizací (XIII. ročník ročního rekvalifikačního kurzu pro ředitele a manažery NNO) a druhým Fundraising pro NN0 - pětiměsíční kurz pro finanční manažery a fundraisery. Informoval o tom zpravodajský portál o občanské společnosti OS Noviny.

Více informací naleznete zde:
http://www.agnes.cz/index.php?cmd=page&id=195
a zde:
http://www.agnes.cz/index.php?cmd=page&id=153  Více...

15. 09. 2009,  redakce

Speciality etiopské kuchyně nastálo v Praze! Kde? Přece v Ethiopia Café na Vinohradech, první ve střední Evropě!

Ethiopia Café, fungující jako sociální firma, kde našlo uplatnění více než 50% zaměstnanců se zdravotním postižením, se od se od 16. září 2009 promění v plnohodnotnou etiopskou restauraci, první ve střední a východní Evropě. Širokou škálu etiopských jídel ze surovin dovezených z Etiopie a připravených za účasti etiopských kuchařů nabídne v rámci svého stálého jídelního lístku. Více...
15. 09. 2009,  tisková zpráva Ethiopia Café

Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže TANDEM zve na česko-německý seminář věnovaný tématu médií v práci s mládeží.

Média, jejich využívání, ale i práce s nimi se stávají stále významnějším faktorem života mladých lidí nejen v Česku a Německu. Při výchovné a volnočasové práci s mládeží je třeba nejen znát možnosti, ale i rizika, ať už se tato objevují při aktivní práci ve skupině, nebo doma při konzumaci mediálních nástrojů. Seminář Média v práci s mládeží - ochrana mládeže a praxe, nabídne možnost rozpoznat, jak využít potenciálu a omezit rizika médií v životě mladých lidí.

Tannenberg, Bavorsko
8.-11. října 2009

Více: http://tandem.adam.cz/action.php?op=detail&atid=71 Více...

14. 09. 2009,  redakce

Pláň vedle obory Hvězda zaplní o víkendu 19. -20. září přes 8 stovek ozbrojenců při rekonstrukci bitvy na Bílé Hoře 1620

Akce probíhá pod záštitou starosty městské části Praha 6 Mgr. Tomáše Chalupy.
Projekt je koncipován jako poučný historický víkend pro celou rodinu. Do rekonstrukce bitvy jsou zapojeni účinkující z celé Evropy (cca. 850 pěších, desítka jezdců, cca 15 děl), přiblíží dramatickou epizodu českých dějin.
Bělohorskou pláň zaplní také stánky s tradičními řemesly, taverny, lazebny a jiné atrakce.
Více: www.art-rkc.com/bilahora Více...
12. 09. 2009,  redakce

ČESKÝ BANÁT - Výstava o životě a tradicích obyvatel českého Banátu v Musaionu v Praze 5 bude zahájena 11. 9. v 16 hodin

Výstava přibližuje návštěvníkům doklady života tamní české komunity, která se po dobu dvou set let vyvíjela v odtržení od české majoritní společnosti, ale která v mnohých rysech zachovala duchovní i materiální hodnoty tradiční lidové kultury. Návštěvníci tak mají možnost se důkladněji seznámit s tradicí i současností tohoto mimořádně zajímavého kraje nad Dunajem na hranicích Rumunska a Srbska - malého kousku vzdálené země, kde se přes všechny peripetie osudu dodnes uchovaly nejen stopy české tradice, ale i čistý český jazyk.
Prostor: Musaion - Národopisná expozice NM, Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, Praha 5
Více: http://www.nm.cz/vystava-detail.php?f_id=262  Více...
11. 09. 2009,  redakce

Odložit státní maturity? Studenti a učitelé o tom rokovali na internetu. Podívejte se, jak dopadlo skóre názorů

Výzkumná agentura STEM/MARK již rok provozuje v rámci projektu ePanel.cz diskusní fórum studentů a učitelů na téma státních maturit. V panelu diskutuje téměř 500 učitelů a studentů středních škol. V srpnu některým z nich položili otázku, zda odložit nebo zachovat termín státních maturit. Cílem výzkumu nebylo kvantifikovat zastoupení názorů na toto téma, ale spíše pomocí kvalitativních metod zachytit důvody, ze kterých tyto názory vycházejí. Text je doplněn vybranými citacemi diskusních příspěvků.

Celou zprávu si můžete stáhnout zde:
http://www.stemmark.cz/download/press_release_statni_maturity_2009.pdf Více...

11. 09. 2009,  redakce

Občanské sdružení Český západ hledá dobrovolníky pro svůj nově vznikající dobročinný obchod BUŤI, jehož výtěžek je zcela určen na dobročinné účely

Provoz obchůdku bude zahájen od 15. září 2009 a již nyní přijímáme Vaše dary - naše zboží. Přinést nám je můžete přímo do obchodu ve Veleslavínově 7 v Plzni v úterý a čtvrtek od 13-16 hod. nebo i jindy po telefonické či e-mailové domluvě. Za Vaše dary předem děkujeme.

Více: www.cesky-zapad.cz/buti Více...

10. 09. 2009,  redakce

Festival Dobytí Jižního Pólu IX na Jižním Městě v Praze odpoledne pobaví děti a večer představí kapely různých hudebních žánrů

Hudebně divadelní open-air festival s názvem Dobytí Jižního pólu, který již devátým rokem pořádá občanské sdružení Proxima Sociale, se bude konat 19. 9. 2009 od 11 hodin na prostranství v Centrálním parku u metra Opatov.

Program a další informace: www.proximasociale.cz  Více...

10. 09. 2009,  redakce

Jedenáctiletý chlapec zachránil šestileté dítě, které se topilo v rybníce

Jedenáctiletý Bohumil Assmann zachránil díky své odvaze a rychlému rozhodování život zhruba šestiletého dítěte, které se topilo v místním rybníku. O duchapřítomném činu kurážného školáka z obce Kladenské Rovné informoval internetový server Deník.cz.

Více informací naleznete zde:
http://www.denik.cz/z_domova/hrdina-dite-od-utonuti-zachranil-jedenactilety-hoc.html Více...

09. 09. 2009,  redakce

TÜV SÜD: Nejrizikovějším časem z hlediska úrazů dětí je přestávka ve škole nebo hodina tělocviku

Jednou z nejčastějších příčin úmrtí dětí a dospívajících jsou úrazy. Nejnebezpečnějším místem je škola, nejrizikovějším časem přestávka a tělesná výchova. S odkazem na statistiky Ministerstva zdravotnictví to na svých internetových stránkách konstatuje renomovaná společnost v oblastech inspekce, certifikace a testování procesů, výrobků a služeb TÜV SÜD. Kromě nešťastné náhody a nedodržování provozního řádu stojí za vznikem úrazů, včetně těch s tragickými následky, i nesprávná montáž a instalace různých herních prvků.

Více informací naleznete zde:
http://www.tuv-sud.cz/uploads/images/1251897422648602340094/2009-09.TZ.Nejcastejsi_rizika_detskych_hrist_venkovnich_sportovist_a_telocvicen.pdf Více...

08. 09. 2009,  redakce


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamyMŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2019 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+