pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

Pelhřimovská akce – výjimečná, báječná, lákává, energická, srandovní - to byl druhý ročník Pelhřimovského Majálesu 2009

který se konal ve středu 27. 5. 2009 a byl pořádán MAS Šipka, Parlamentem dětí a mládeže Pelhřimov a o. s. Hodina H.

Více: http://www.hodinah.cz/czech/index.html

 Více...
06. 06. 2009,  redakce

Pro návštěvníky pražské Bambiriády byla zřízena zvláštní tramvajová zastávka Bambiriáda na mostě Legií u Střeleckého ostrova

Od 4. června do 6. června 2009 vždy od 8.00 hodin do 20.00 hodin a 7. června 2009 od 8.00 hodin do 17.30 hodin se koná na náměstí 14. října, na Dětském ostrově a na Střeleckém ostrově akce „Bambiriáda na Střeleckém ostrově“.
V rámci konání akce je na mostě Legií zřízena obousměrně tramvajová zastávka Bambiriáda a je zavedena zvláštní autobusová linka 766 v trase Anděl – Dětský ostrov – Střelecký ostrov.

http://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/bambirada-na-streleckem-ostrove-zrizeni-zastavky-doplneno/  Více...
06. 06. 2009,  redakce

VyšeHrátky aneb Interaktivní program pro děti a jejich rodiče můžete navštívit již 6. června 2009

na Starém purkrabství pražského Vyšehradu. Vydejte se námi po stopách velkého evropského myslitele Jana Amose Komenského.
Plus: dvě nové atrakce jako ochutnávka z velkého zářijového festivalu
V rámci celoročních VyšeHrátek doma na vyšehradském vrchu uvedeme speciální program vzniklý u příležitosti českého předsednictví Evropské unii.
Host: studenti DAMU se svou pohádkou

Více: www.vysehratky.cz  Více...
05. 06. 2009,  redakce

Bambiriáda nabízí na mnoha místech republiky pestrý program pro děti i mladé lidi

Nevěříte? podívejte se na stránku aktualit z Bambiriády - najdete tam novinky, co je možno vidět či vyzkoušet nejen v Praze, ale i v Brně, Karlových Varech, Rychnově nad Kněžnou, Liberci či Chrudimi a dalších městech.

Více:
http://www.bambiriada.cz/2009.php?goto=actual&artlistpage=1

Na stránkách Bambiriády najdete také program jednotlivých měst, abyste se na tu nejbližší mohli ještě vypravit:
http://www.bambiriada.cz/2009.php?goto=cities&lng=cz  Více...
05. 06. 2009,  Michala K. Rocmanová

Ministryně školství Kopicová: Rada pro konkurenceschopnost naplnila priority českého předsednictví

Ministryně Kopicová: Rada pro konkurenceschopnost naplnila priority českého předsednictví Završením úsilí českého předsednictví v oblasti výzkumu a vývoje bylo jednání Rady pro konkurenceschopnost v Bruselu 29. 5. 2009. Rada přijala pod vedením ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslavy Kopicové tři soubory závěrů a nařízení o právním rámci pro konsorcium ERIC.

Více:
http://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/predsednictvi-eu-2009/ministryne-kopicova-rada-pro-konkurenceschopnost-naplnila

 Více...
05. 06. 2009,  redakce

Třicet mužů tahalo kamión z Vltavy. Na Bambiriádu. A lano se utrhlo...

Na letošní Bambiriádě v Praze bude i kamión. Děti, které navštíví Střelecký ostrov, se tak budou moci seznámit s obrovským kolosem, což má přispět k větší bezpečnosti dětí v silničním provozu. Dostat kamión ze smíchovské náplavky na ostrov nebylo ale vůbec lehké.

Celý článek a video najdete na :
http://www.novinky.cz/koktejl/170437-tricet-muzu-tahalo-kamion-z-vltavy-a-lano-se-utrhlo.html

 Více...
04. 06. 2009,  redakce

Zachráněný folklorní soubor Ondráš z Brna vyhlašuje nábor nových členů

Zachráněný folklorní soubor Ondráš z Brna vyhlašuje nábor nových členů do amatérské části souboru pro dívky a chlapce starší 15 let – do taneční skupiny, pěvecké skupiny (sólisty i sboristy) a do hudební skupiny.

Více – včetně formulářů k vyplnění – najdete na:
http://www.vusondras.cz/texty/view.php?bk=1

 Více...
03. 06. 2009,  redakce

Pojízdná laboratoř „nanoTruck“ je již v Praze, veřejnosti se představí 3. června 2009

nanoTruck doprovází mezinárodní konferenci EuroNanoForum 2009 – Evropské a mezinárodní fórum o nanotechnologiích, které začíná 2. června v Kongresovém centru Praha a potrvá do 5. června 2009. Jde o jednu z akcí českého předsednictví EU. nanoTruck je neobvyklou prezentaci nanotechnologií v praxi, která bude veřejnosti v Čechách k dispozici poprvé a to jen tři dny.
Jde o pojízdnou laboratoř, ve které se na šedesáti zčásti interaktivních exponátech představí veřejnosti užití nanotechnologií v praxi. nanoTruck bude přístupný od 3. do 5. června před budovou Stavební fakulty ČVUT v Praze Dejvicích v dopoledních hodinách přednostně pro školní skupiny.

Více: http://www.msmt.cz/pro-novinare/euronanoforum-2009

 Více...
02. 06. 2009,  redakce

Lidé mohou přispět na nové společenské centrum v Dobré Vodě u Toužimi

Občanské sdružení Český západ zahájilo 11. května tříletou veřejnou sbírku na rekonstrukci a rozšíření komunitního centra v Dobré Vodě u Toužimi, které už je nyní pro potřeby sdružení i obyvatel obce nedostačující. V budoucnu by Český západ skrze centrum chtěl ještě více podporovat společenský a kulturní život, vzdělanost a zaměstnanost, a to nejen v Dobré Vodě, ale i v celém regionu Toužimska na Karlovarsku. Na speciální účet sbírky 810931309/0800 mohou všichni zájemci přispívat jakoukoliv částkou až do května 2012.

Více o projektu i činnosti sdružení Český západ na:
www.cesky-zapad.cz

 Více...
02. 06. 2009,  redakce

Již nyní se můžete přihlašovat na Celostátní vzájemnou výměnu zkušeností, která se bude konat v listopadu v Plzni

MOTTO: „Děti – naše budoucnost“ (volnočasové aktivity pro všechny)

Na CVVZ 2009 v Plzni chceme ukázat a zaměřit se na téma volného času pro všechny děti bez rozdílu věku, pohlaví, handicapu a pro děti z etnických či národnostních menšin. Uspořádat tuto CVVZ je pro nás velká čest a závazek, aby se akce zdařila a co nejvíce naplnila toto motto. Naším největším přáním je, aby na tomto setkání vznikla vize, jak co nejlépe uvést do každodenního života již zmíněné motto.

KDY: O víkendu 13. – 15. listopadu 2009.

KDE: V areálu 33. a 15. ZŠ, Terezie Brzkové 31, 33 - 35, v Plzni – Skvrňanech a v jejich okolí.

Více: http://www.cvvz.cz/cz/

 Více...
31. 05. 2009,  redakce

Uzávěrka prezentací do soutěže Česko mýma mladýma očima! je již 1. 6. 2009 - nejvyšší čas k odeslání!

Výstupem soutěže s názvem „Česko mýma mladýma očima“ je vytvoření prezentace České republiky.

Hodina H oslovuje vyhlášením této soutěže mladé lidi ve věku od 13 do 26 let a nabízí mladým lidem příležitost vytvořit prezentaci České republiky tak, jak ji sami vidí svýma mladýma očima. Záměrem o. s. Hodina H je podpořit kreativitu, inovaci a atraktivitu vytvořené prezentace a poskytnout mladým lidem prostor svobodně, bez zábran vyjádřit vlastní nápady.

Přihlášky a podmínky soutěže najdete na:
http://www.hodinah.cz/czech/index.html

 Více...
28. 05. 2009,  redakce

Křesťanská organizace Royal Rangers, pracující s dětmi a mládeží, má na Třinecku dobré renomé, také díky Bambiriádě

„Dobrá parta, motivace rozvíjet své nadání a užitečně trávit volný čas je pro život mladého člověka rozhodující. Royal Rangers toto vše dětem nabízí. Jako křesťanská organizace realizujeme zlatý zákon, který zní: Ve všem dělám druhým to, co chci, aby oni dělali mně,“ cituje slova předsedy Národní rady Royal Rangers Petra Walacha Frýdeckomístecký a třinecký deník. V článku nazvaném „Třinecko se stalo baštou Royal Rangers“ připomíná, že zmíněná organizace je hodně vidět při Bambiriádě, práci s dětmi a mládeží školního věku se však systematicky věnuje v průběhu celého roku. Nový klub RR má nyní vzniknout v Jablunkově.

Více informací naleznete zde:
http://fm.denik.cz/zpravy_region/trinecko-se-stalo-bastou-royal-rangers20090523.html Více...

27. 05. 2009,  redakce

Den otevřených dveří v chráněném území Na Podlesích u Hrutova aneb Louka plná orchidejí

Již tradičně proběhne poslední květnovou neděli Den otevřených dveří v Přírodní rezervaci Na Podlesích u Hrutova. Český svaz ochránců přírody Kněžice provádí za pomoci desítek dobrovolníků pravidelné kosení na tomto chráněném území již od roku 1985. Díky tomuto kosení byla dnes už vzácná vlhká rašelinná louka v údolí potoka Stráž zachována tak, jak na ní hospodařili naši předkové – s pestrou skladbou ohrožených druhů rostlin (až 100 druhů) a výskytem stovek zvláště chráněných orchidejí – vstavačů májových.

Louka plná orchidejí
neděle 31. května 2009
Den otevřených dveří v chráněném území Na Podlesích u Hrutova. Tetnokrát se zaměřením nejen na vstavače a další květy, ale i hmyz, především motýli.

Více na :
http://www.chaloupky.cz/akce-seminare.html

 Více...
26. 05. 2009,  redakce

Děti se budou na základních školách učit, jak hospodařit s penězi

Děti se na základních školách budou učit „rozumět financím“, respektive hospodařit s penězi tak, aby s nimi pak později pokud možno bezproblémově a bez dluhů „vyšly“. Výuka na školách v rámci projektu finančního vzdělávání nazvaného „Rozumíme penězům“ má za sebou pilotní část a již získala akreditaci ministerstva školství, napsal deník Metro. Podle něj by žáci sedmých až devátých tříd ZŠ měli v rámci výuky například vytvořit modelové domácnosti a v nich pak řešit situace spojené s finančním rozhodováním – třeba to, jak si spočítat dovolenou nebo jak ušetřit na koupi nového auta.

Více informací naleznete zde:
http://www.metro.cz/finance-technologie/deti-se-nauci-zit-bez-dluhu Více...

25. 05. 2009,  redakce

Pozitivní noviny přinesly rozhovor o skautingu a Foglarových Stínadlech

V rozhovoru nazvaném Skaut z Foglarových Stínadel se můžete dočíst, kde byla (a jsou) Foglarova Stínadla, co je to Jamboree, nebo jak je to s dětmi a internetem…
A taky třeba, jak se dá skloubit vedení oddílu a rodina. Rozpravu se skautský vedoucím Václavem Obadálkem vede Zdeněk Pošíval.

Zde nabízíme jen malou ukázku:

Zdeněk Pošíval: Obdivuji lidi, kteří přebírají odpovědnost za svěřené děti.

Václav Obadálek: Já sám jsem velmi cítil, jak se tato míra u mne posunula v okamžiku, kdy jsem měl vlastní děti. Například kluk s přirozeností a lákavostí vlastní věku na výpravě projde louží. Něco, co by si s rodiči nemohl dovolit. Vůdce mu večer dá boty usušit a donutí ho si vzít suché ponožky a je to vyřešeno. Rodič však okamžitě cítí nebezpečí nachlazení, teploty, návštěvu lékaře, uvolňování ze zaměstnání, hlídání malého maroda na lůžku, doplňování zameškaného učiva. Prostě hrůza!

Celý rozhovor najdete na adrese:
http://www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-2009050043

 Více...
22. 05. 2009,  redakce

MŠMT je proti krácení dotací soukromým středním školám

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nesouhlasí se záměrem Ministerstva financí (MF) snížit či úplné zrušit dotace soukromým středním školám. Realizace návrhu MF by nejen ohrozila samotnou existenci řady těchto škol, ale rovněž by značně zkomplikovala život téměř 80 tisícům žáků, kteří na nich studují. Podobným způsobem by záměr MF poškodil i soukromé mateřské školy.

Více: http://www.msmt.cz/pro-novinare/msmt-je-proti-kraceni-dotaci-soukromym-strednim-skolam

 Více...
21. 05. 2009,  redakce

Smyslem udílení Ceny Milady Paulové je vyzdvihnout práci českých badatelek; letos ji získala prof. Milena Rychnovská

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR ve spolupráci s Národním kontaktním centrem - ženy a věda Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i. uspořádalo první ročník slavnostního předání Ceny Milady Paulové - cenu pro vědkyni za celoživotní přínos vědě. V letošním roce byla Cena udělena v oblasti udržitelného rozvoje a ekologie.

Smyslem udílení Ceny, která nese jméno první ženy, jež získala právo přednášet na univerzitě (1925) a také se stala první profesorkou (1939) na našem území,[1] historičky Milady Paulové, je vyzdvihnout excelentní vědeckou práci českých badatelek, obecně podpořit ženy ve vědě a inspirovat začínající vědkyně nebo studující, které vědeckou dráhu zvažují.

Cena bude každoročně udělována v jiné vědní oblasti. Pro rok 2009 byla zvolena oblast udržitelného rozvoje a ekologie, jež je mimo jiné jedním z průřezových témat Národní politiky výzkumu, vývoje a inovací pro roky 2009-2013. Jde o téma, jehož společenská důležitost je zásadní a které je i politicky vysoce významné.

Historicky první vítězkou Ceny se stala prof. RNDr. Milena Rychnovská, DrSc., emeritní profesorka Univerzity Palackého v Olomouci. Ve svém výzkumu se zaměřuje především na ekologii krajiny.

Více: http://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/predsednictvi-eu-2009/cenu-milady-paulove-ziskala-prof-milena-rychnovska

 Více...
21. 05. 2009,  redakce

Celostátní soutěž Obec přátelská rodině, kterou vyhlásilo MPSV, podporuje rodinné aktivity

Již druhý ročník celostátní soutěže Obec přátelská rodině vyhlásilo k 15. květnu (Den rodin) Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR ve spolupráci se Stálou komisí pro rodinu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Smyslem soutěže je motivovat obce, zastupitelstva i samotné občany k uskutečňování a podpoře pro-rodinných a dalších aktivit se společenským přesahem, u nichž nejde o zisk, ale trvalé hodnoty. Záměrem je jednak odměnit vítězné obce, ale také inspirovat ty, které teprve začínají a snaží se na svém rozvoji pracovat.

Podrobné informace jsou k dispozici na www.obecpratelskarodine.cz.  Více...

20. 05. 2009,  redakce

Prázdniny s Brontosaurem mohou letos dobrovolníci prožít i v rumunském Banátu

Hnutí Brontosaurus letos rozšiřuje nabídku zahraničních dobrovolnických akcí a připravuje letní Prázdniny s Brontosaurem v rumunském Banátu. Kromě poznání jedinečného místa a lidí z českých vesniček budeme pomáhat krajanům při sezónních pracech, inzeruje zmíněné sdružení na svých webových stránkách.

Více informací naleznete zde:
http://www.modrykamen.brontosaurus.cz/akce/cesky_banat.html Více...

20. 05. 2009,  redakce

Sdružení Letní dům předvede koncem května na festivalu Mezi ploty expozici masek od dětí z dětských domovů

Občanské sdružení Letní dům se koncem května již podruhé zúčastní festivalu Mezi ploty, tentokrát s výstavou pestrobarevných masek od dětí z dětských domovů. Spolu s expozicí představí také výtvarnou dílnu zdobení masek a obličejů, lze se dočíst na internetových stránkách Letního domu.

Více informací naleznete zde:
http://www.letnidum.cz/index.php?itemID=90&pageType=47&cmd=news Více...

19. 05. 2009,  redakce

Soutěž o nejlepší originální článek o akci v rámci kampaně Evropa mladýma očima

Hodnotí se zajímavý nápad, stylistické zpracování a obrazový doprovod (fotografie) jako celek.
Uzávěrka soutěže: 30. června 2009

Podrobné podmínky najdete na:
http://www.evropamladymaocima.cz/souteze/soutez-o-nejlepsi-originalni-clanek-o-akci-v-ramci-kampane-evrop

 Více...
18. 05. 2009,  redakce

11. května na Velvyslanectví České republiky v Berlíně představilo 40 členů Česko-německého fóra mládeže výsledky své práce

V pondělí 11. května 2009 se na Velvyslanectví České republiky v Berlíně konala závěrečná prezentace Česko-německého fóra mládeže.
Na úvod prezentace promluvili Velvyslanec České republiky pan Rudolf Jindrák a poslankyně Spolkového sněmu a patronka Fóra paní Petra Ernstberger.

Fórum mládeže však nekončí – pro funkční období 2009 - 2011 hledáme nové členy!

Více o prezentaci i možnostech na:
http://www.cnfm.cz/images/stories/Articles/tiskovazprava_prezentace_berlin_CZ.pdf

 Více...
17. 05. 2009,  redakce

Vinohradská kavárna Ethiopia Café, zaměstnávající zdravotně postižené, nabídne exotickou kuchyni

Ve dnech 27. - 29. května 2009 nabídne čerstvě otevřená kavárna Ethiopia Café na pražských Vinohradech, zaměstnávající lidi se zdravotním postižením, širokou škálu etiopských jídel ze surovin dovezených z Etiopie a připravených za účasti etiopských kuchařů.

Ethiopia Café je první restaurací v České republice, která nabídne autentická etiopská jídla. Jde tedy o unikátní příležitost ochutnat tuto exotickou kuchyni. Časově omezená nabídka odstartuje do plného provozu africkou nekuřáckou kavárnu, provozovanou v dosud velmi málo používaném konceptu sociální firmy.
"Propojení netradiční restaurace s konceptem sociální firmy umožní získat větší pozornost zaměstnavatelů a veřejnosti pro zaměstnávání lidí se zdravotním postižením. Rádi bychom prokázali, že tito lidé v kvalitních podmínkách dokáží pracovat srovnatelně s lidmi zdravými," říká Jiří Škvor, ředitel firmy a zakladatel mise společnosti Člověk v tísni v Etiopii.

Vše o kavárně Ethiopia Café najdete na www.ethiopia.czVíce...

16. 05. 2009,  tisková zpráva Ethiopia Café

Časopis Čtyřlístek a čtveřice kamarádů – Bobík, Pinďa, Fifinka a Myšpulín – baví své čtenáře už 40 let

Čtveřici kamarádů ze Čtyřlístku, Bobíka, Pinďu, Fifinku a Myšpulína, zná snad každý kluk a holka. Pro mnohé dospělé jsou postavičky vlídnou připomínkou dětství. V 70. letech dosahoval náklad Čtyřlístku až 200 000 kusů a dnes, kdy ho vydává stejnojmenné soukromé nakladatelství, se pohybuje kolem 40 000. Populární komiksový časopis slaví v pátek 15. května své čtyřicetiny.

Celý článek najdete na adrese :
http://www.novinky.cz/kultura/168862-ctyrlistek-bavi-sve-ctenare-uz-ctyri-desitky-let.html  Více...

15. 05. 2009,  redakce

Chcete se zúčastnit neobvyklé výpravy na rozkvetlé louky a seznámit se s českými orchidejemi?

Nahlédnout do života brouků? Pomoci přírodě?
Zúčastněte se některé akce o.p.s. Chaloupky a Ostrůvek.
Z nejbližších akcí vybíráme:

Výprava na rozkvetlé louky (16.5.)
Zelená stezka - Zlatý list - krajské kolo (22.5.)
Louka plná orchidejí (31. 5.)

Více na: http://www.chaloupky.cz/akce-seminare.html  Více...
15. 05. 2009,  redakce


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamyMŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2019 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+