pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

Výstavu prací na téma „Můj domov: Evropa“ můžete navštívit v květnu v Třemošnici

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické Třemošnice pořádá pod záštitou MŠMT regionální soutěž Můj domov: Evropa v rámci kampaně Evropa mladýma očima na počest českého předsednictví Radě EU. Slavnostní vernisáž výstavy byla 2. května 2009 ve 14 hodin v Městské galerii Třemošnice. Výstava potrvá do 30. května 2009. Všichni jsou srdečně zváni.

Více:
http://www.evropamladymaocima.cz/pozvanky-na-akce/vystava-muj-domov-evropa

http://www.msmt.cz/mladez/regionalni-soutez-muj-domov-evropa Více...

07. 05. 2009,  redakce

Dvě třetiny mladých Čechů pokládají náš vstup do EU za správný, ukázal průzkum

Dvě třetiny mladých Čechů ve věku od 12 do 24 let považují vstup do Evropské unie, od něhož uběhlo pět let, za správnou věc. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu společnosti GfK Austria, jak uvádí zpráva ČTK, uveřejněná na serveru Euroskop.cz.

Více informací naleznete zde:
http://www.euroskop.cz/38/11890/clanek/pruzkum-mladi-cesi-jsou-s-eu-spokojeni Více...

06. 05. 2009,  redakce

Pro výběr letního tábora pro děti je nejvyšší čas, kapacita kvalitních táborů a prázdninových pobytů se plní

V těchto týdnech nadchází nejvyšší čas pro rodiče, kteří se rozhodli až nyní, že své dítě o prázdninách pošlou na letní tábor. Přesto i v tomto období je ještě celkem slušný výběr kvalitních táborů a prázdninových pobytů. Času není nazbyt a výběr správného tábora není samozřejmě jednoduchá záležitost.

Kde a jak vybírat, poradí OSNOVINY:
http://www.osnoviny.cz/pro-vyber-letniho-tabora-je-nejvyssi-cas

 Více...
05. 05. 2009,  redakce

Evropská konference o financování neziskového sektoru se koná ve dnech 4. a 5. května 2009 v Brně

Konference se koná při příležitosti českého předsednictví v Evropské unii konference pod názvem „Evropa angažovaných občanů - zdroje a udržitelnost“. Kromě diskusí o dopadu současné hospodářské krize na neziskové organizace a o jejich roli v době krize bude pozornost věnována zejména zkušenostem z různých modelů financování v zemích EU.
Více: http://www.osnoviny.cz/evropska-konference-o-financovani-neziskoveho-sektoru  Více...
05. 05. 2009,  redakce

Činnost sdružení České rady dětí a mládeže představili v pořadu ČT1 „Sama doma“ zástupci ČRDM Martin Kříž a Jiří Peterka

27. dubna na ČT 1 v pořadu Sama doma, který je vysílán od 12,30 do 13,30 hodin, představili zástupci České rady dětí a mládeže Martin Kříž a Jiří Peterka krátce činnost různých sdružení České rady dětí a mládeže. Doporučili také, jak vybírat nebo jak hledat sdružení či oddíly. Pořad byl převáděn i do znakové řeči pro neslyšící.

Podívat se na něj můžete v archivu ČT 1 na:

http://tv.sms.cz/index.php?P_id_kategorie=56456&P_soubor=televize%2Fporad.php%3Fporad_stav%3Darchiv%26datum%3D2009-04-27%26id%3D1110236333%26tv%3D%25C8T1

 Více...
05. 05. 2009,  redakceŠkola pro 21. století – to je název akčního plánu MŠMT, který zohlední rozvoj moderních technologií ve školství

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejnilo podrobný plán na realizaci Koncepce rozvoje ICT ve vzdělávání pro období 2009 - 2013.
MŠMT v přímé návaznosti na vládní usnesení k rozvoji moderních technologií z října 2008 přijalo akční plán Škola pro 21. století, který neřeší jen technologické a technické aspekty ICT, ale především stěžejní oblast rozvoje - pomoc a motivaci pedagogickým pracovníkům v regionálním školství.

Podrobnosti na jdete na:
http://www.msmt.cz/pro-novinare/skola-pro-21-stoleti

 Více...
30. 04. 2009,  redakce

Ministr Liška zahájil ministerskou konferenci v belgické Lovani - jedná se o vysokém školství

Jedna z nejlepších univerzit v Evropě, Katolická univerzita v Lovani, hostí ministerské setkání světového významu. Na jednacím stole leží budoucnost evropské spolupráce ve vysokém školství, které je dnes tak dramaticky diskutováno např. ve Francii, Španělsku, ale i ve Finsku.

Více na:
http://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/predsednictvi-eu-2009/ministr-liska-zahajil-ministerskou-konferenci-v-lovani

 Více...
29. 04. 2009,  redakce

Vlak pro Evropu - největší evropský studentský projekt v rámci programu Comenius zaměřeného na partnerství škol – se rozjel

...v pondělí 27. dubna 2009. Lokomotiva a vagóny reprezentující jednotlivé evropské státy jsou výsledkem dosud největšího evropského studentského projektu v rámci programu Comenius – partnerství škol.

Více na:
http://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/predsednictvi-eu-2009/vlak-pro-evropu-se-rozjel

http://www.cnc-network.eu/

 Více...
27. 04. 2009,  redakceiDnes.cz: Rozkradený majetek SSM skončil v rukou tajných vlastníků

Majetek SSM, který spadal pod Fond dětí a mládeže, končil v rukou firem, které se snaží utajit své skutečné vlastníky. Bývalý likvidátor Fondu dětí a mládeže Pavel Žák byl před pár dny obžalován, že v roce 2004 rozprodal pod cenou okolo 100 pozemků a zhruba 40 budov.

Více na: http://zpravy.idnes.cz/rozkradeny-majetek-ssm-skoncil-v-rukou-tajnych-vlastniku-p3w-/domaci.asp?c=A090421_083808_domaci_adb

 Více...
22. 04. 2009,  redakce

Mezi 23. a 26. dubnem 2009 proběhne setkáni česko-německé mládeže ve věku od 16 do 20 let s názvem „Zuřivě Prahou / Rasend durch Prag“

Setkání organizuje pracovní skupina Kultura Česko-německého fóra mládeže, a na účastníky čekají zajímavé hudební, literární a fotografické workshopy a další bohatý program.

Více:
http://www.cnfm.cz/images/stories/Articles/zurive_prahou_cz.pdf

Další informace o spolupráci české a německé mládeže na:
www.cnfm.cz  Více...
21. 04. 2009,  redakce

Pražská deklarace má přispět k bezpečnějšímu internetu pro děti

Zajistit bezpečnější internet pro děti si dali za úkol zástupci evropských zemí a nejrůznějších nestátních organizací. V čele s ministrem vnitra Ivanem Langerem proto v pondělí představili takzvanou Pražskou deklaraci, pomocí které chtějí zlepšit spolupráci při boji proti nelegálnímu obsahu a chování na internetu.

Více:
http://www.novinky.cz/internet-a-pc/166878-prazska-deklarace-ma-prispet-k-bezpecnejsimu-internetu-pro-deti.html

 Více...
21. 04. 2009,  redakce

Novinky.cz: Čeští studenti začnou používat miniaturní notebooky místo těžkých sešitů

Mininotebooky by se mohly stát součástí výuky v českých školách už v následujících letech. Zatím běží pilotní projekt na dvou školách, kromě způsobů využití počítačů ve výuce se testuje i technické zázemí a připravenost učitelů.
Finance na to by měly jít pravděpodobně z evropských fondů. Více:

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/hardware/166730-cesti-studenti-zacnou-pouzivat-miniaturni-netbooky-misto-tezkych-sesitu.html

 Více...
20. 04. 2009,  redakce

Nová hřiště dětem za 12 milionů chtějí postavit brněnští zastupitelé

V úterý schválili, že na projekt Plácky zažádají o dotaci 12 milionů z Evropské unie, milion dají ze své pokladny.

Více:
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/milionu-pro-placky-a-pro-deti20090408.html

 Více...
19. 04. 2009,  redakce

Česko-německé fórum mládeže hledá nové členy pro funkční období 2009-2011

Zajímáš se o politické či kulturní dění v České republice a Německu? Máš v hlavě nápad na projekt, ale nevíš, jak jej realizovat? Chceš zkusit práci v česko-německém prostředí a nasbírat nové zkušenosti z oblasti mezinárodní spolupráce? Tak se k nám přidej! Další informace nalezneš na:
http://www.cnfm.cz/images/stories/Articles/jufo_cz_clen.pdf  Více...
18. 04. 2009,  redakce

O gigantické zpronevěře bývalého majetku SSM si můžete poslechnout komentář Českého rozhlasu pod názvem „Nekonečný příběh Fondu dětí a mládeže“

Na zpronevěru gigantických rozměrů vypadá případ, který se konečně dostává tam, kde měl být už dávno: totiž k soudu. Státní zástupci předali obžalobu ohledně údajně pochybných prodejů majetku bývalého Fondu dětí a mládeže Obvodnímu soudu pro Prahu 1. Zodpovídat se před ním bude ale jen likvidátor fondu Pavel Žák. Žalobci jej viní z trestných činů porušování povinnosti při správě cizího majetku a zkreslování o stavu hospodaření a jmění. Do vězení by za to mohl jít až na osm let.

Majetek bývalého SSM začal mizet jako sníh na jarním slunci hned po listopadu 89. Nezlepšilo se to ani po roce 1993, kdy byl pro správu někdejšího svazáckého majetku ustaven Fond dětí a mládeže.
Co zjistil Nejvyšší kontrolní úřad si můžete přečíst či poslechnout na:
http://www.rozhlas.cz/cro6/komentare/_zprava/571184

Autorkou komentáře „Nekonečný příběh Fondu dětí a mládeže“ z 15. dubna 2009 je Lída Rakušanová.

 Více...
16. 04. 2009,  redakce

Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří propagaci kulturního a přírodního bohatství

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu k předkládání projektů zaměřených na prezentaci a propagaci kulturního a přírodního bohatství, kulturního průmyslu a služeb s využitím pro cestovní ruch na národní úrovni. Žádosti budou přijímány do 30. června. Oprávněnými žadateli jsou NNO a zájmová sdružení právnických osob.

Podmínky a podrobnosti na:
http://www.osnoviny.cz/mmr-podpori-propagaci-kulturniho-a-prirodniho-bohatstvi

 Více...
15. 04. 2009,  redakce

Volnému vstupu do galerií a muzeí v Česku brání politici

Pařížský Louvre zavedl volný vstup pro návštěvníky do 26 let každý pátek od 18 do 22 hodin, pro mládež do 18 let je největší muzeum umění světa otevřeno zdarma po všechny dny. Madridské Prado má vstup zdarma každý den pro všechny zájemce od 18 do 20 hodin a ve svátcích od 17 do 20 hodin.

Více:
http://www.novinky.cz/kultura/166101-volnemu-vstupu-do-galerii-a-muzei-v-cesku-brani-politici.html

 Více...
14. 04. 2009,  redakce

Dobrovolnictví a konference o mládeži v diskuzním pořadu Českého rozhlasu

8. dubna 2009 odvysílal ČRo 6 (Studio STOP) pořad věnovaný dobrovolnictví a Evropské konferenci o mládeži, kterou pořádalo české předsednictví 12. a 13. března v Praze. Hosty pořadu byli Pavel Trantina, ředitel odboru pro záležitosti EU MŠMT, Michal Kadera, ředitel společnosti Cebre v Bruselu a Aleš Sedláček, předseda České rady dětí a mládeže.

Přepis pořadu najdete na:
http://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/predsednictvi-eu-2009/dobrovolnictvi-a-konference-o-mladezi-v-debatnim-poradu-cro?source=rss

 Více...
13. 04. 2009,  redakceINEX letos nabízí dobrovolníkům téměř dva tisíce projektů. Zájemci si mohou vybírat z workcampů konaných po celém světě.

Na internetových stránkách INEXu – Sdružení dobrovolných aktivit byla zveřejněna nabídka téměř 2000 krátkodobých dobrovolnických projektů na letošní rok. Zájemci si mohou vybírat z workcampů konaných ve všech koutech světa – Grónskem počínaje a Kambodžou konče. Ať už plánujete environmentální nebo kulturní projekt v Evropě či jinde, věříme, že si z databáze vyberete podle vašeho zájmu, uvedli představitelé INEXu-SDA v dubnovém zpravodaji zmíněného sdružení.

Více informací naleznete zde:
http://www.inexsda.cz/cs/fn/dobrovolnictvi/workcampy/fn/workcamps/search/search Více...

09. 04. 2009,  redakce


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Michal Urban byl devět let ředitelem odboru pro mládež na MŠMT (foto Jiří Majer)
13. 2. 2020, 627x
100 let workcampů: Pierre Ceresole (vlevo) a první mezinárodní dobrovolnický projekt (1920-21)
10. 2. 2020, 532x
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamyMŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2019 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+