pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

V pátek 5. prosince měl Mikuláš ze šumenského domu dětí napilno

Dopoledne navštívil děti ve Štítarech, Pavlicích, Citonicích, Horním Břečkově a na Lesné.Navečer se pak vydal spolu s čerty a anděly do rodin v Šumné.

http://sis.znojmo.cz/ddmsumna

http://sis.znojmo.cz/ddmsumna/foto/2008_2009/Mikulas_08/ipage00019.htm

 Více...
06. 12. 2008,  redakce

Již předposlední akce v rámci projektu MZURI AFRICA – Různé tváře Afriky 4. 12. v 15 hod.

Akce začne otevřením malého afrického tržiště s vánočním stromečkem. Návštěvníci si budou moci zakoupit pro sebe, ale samozřejmě hlavně pro své blízké originální africké předměty. Nabízena bude opět ukázka z tradiční africké kuchyně.
V 16 hodin afrického času (tudíž s nějakou časovou rezervou vpřed i vzad) začnou muzejní zdi rozeznívat africké rytmy a návštěvníkům bude nabídnuta taneční dílna. A možná přijde i pravá africká vědma.

Muzeum české loutky a cirkusu, oddělení Národního muzea v Prachaticích
www.nm.cz

 Více...
03. 12. 2008,  redakce

Obrázky z dětské výtvarné soutěže posloužily Mládeži Českého červeného kříže k výrobě kalendáře na rok 2009

Několik desítek obrázků přišlo poštou na adresu Mládeže Českého Červeného kříže v rámci dětské výtvarné soutěže s tématem „Červený kříž a já“. Účastníci v ní měli za úkol různými výtvarnými technikami ztvárnit svou představu o Červeném kříži a jeho činnosti. Patnáct vybraných dílek bylo odměněno, jedno obdrželo zvláštní cenu. Některé z oceněných výtvorů pak posloužily výše uvedenému sdružení k výrobě kalendáře na rok 2009. Informuje o tom Mládež Českého červeného kříže na svých webových stránkách, kde si lze kalendář také prohlédnout.

Zdroj: http://www.mladezcck.org/ Více...

02. 12. 2008,  redakce

Petice za regulaci hazardu má už dva tisíce podpisů

Na elektronické petici, spuštěné na stránkách www.stophazardu.cz, se 2. prosince 2008 objevil dvoutisící podpis. Mezi těmi, kteří by uvítali přijetí nového zákona výrazně potlačujícího společensky závadné jevy spjaté s hazardem, jsou například evangelický farář Miloš Rejchrt, moderátorka Lejla Abbasová, vědec Jiří Grygar, vědkyně Helena Illnerová či divadelník Arnošt Goldflam. Petici spolu s dalšími organizacemi podporuje i Česká rada dětí a mládeže.

Zdroj: www.stophazardu.cz Více...

02. 12. 2008,  redakce

Povídání o výstavě obrazů Bohumila Konečného - Bimby bude začátkem prosince třikrát v rozhlase

V prvním prosincovém týdnu se povídání o Bimbovi a výstavě s kurátorem výstavy Janem Hosnedlem objeví na rozhlasových vlnách hned třikrát:
Poprvé v úterý 2. 12. od 19 do 20 hodin na Country radiu (www.countryradio.cz) s muzikantem a moderátorem Tony Linhartem.
Ve čtvrtek 4. 12. odpoledne na Českém rozhlasu 2 s redaktorkou Alenou Kumštýřovou (čas upřesníme).
V sobotu pak opět na Českém rozhlasu 2 s redaktorem Slávkem Hrzalem v pořadu Domino (od 19:30).
Příjemný poslech!

Více o výstavě, doprovodných programech i o životě a díle díle Bohumila Konečného - Bimby na http://www.bimba.cz/Více...
30. 11. 2008,  redakce

V čele Evropského fóra mládeže stanul osmadvacetiletý Slovinec Tine Radinja

Evropské fórum mládeže si na Valném shromáždění v Rotterdamu zvolilo na příští dva roky nového prezidenta. Poprvé je jím mladý člověk pocházející z Jihovýchodní Evropy, Slovinec Tine Radinja (28 let).
Více na http://www.youthforum.org/ Více...
24. 11. 2008,  Michaela Přílepková

V Hradci Králové proběhne festival Ambroziáda

V areálu ZŠ Pouchov budou děti o posledním předvánočním víkendu (20. – 21.12.2008) pracovat na vlastním uměleckém projektu. Dílny povedou opravdoví profesionálové v oboru – divadelní a televizní herci, režiséři, rozhlasoví a televizní moderátoři, zpěváci, hudebníci nebo výtvarníci. Ambrozia – umělecká agentura při ZŠ Pouchov o.p.s. – Hradec Králové nabízí následující dílny: Filmařská, moderátorská, novinářská, herecká a výtvarná Připraveno je tvůrčí psaní a přednes, vytváření internetové prezentace, moderní tanec, keramická tvorba a zájemci se také dozvědí odpověď na otázku Jak se stát zpěvákem. Pro přihlášené bude zajištěn nocleh i strava přímo v areálu školy. Účast na festivalu je ZCELA ZDARMA. Jediný poplatek je 200.- Kč na vaší stravu během víkendu. Pracovní dílny doplní skvělá diskotéka a setkání s herci z televizních seriálů. Všichni účastníci festivalu budou zdarma zaregistrováni do databáze, ze které jsou vybíráni noví herci pro seriály a reklamy.

Přihlášky a další informace najdete na www.ambroziada.cz Více...

24. 11. 2008,  redakce

Možnost vyučování přes internet už není utopie

Střední průmyslová škola v České Lípě bude první školou, která vyzkouší on-line výuku přes internet. Výuku z domova umožňuje projekt Domácí digitální škola společnosti EDU Vision. Domácí vzdělávání přes internet je určeno především dlouhodobě nemocným nebo tělesně postiženým dětem a dětem, které vzdělávají doma rodiče.Informuje o tom Národní informační centrum pro mládež (http://www.icm.cz)

Více na
http://www.eduvision.cz/

 Více...
23. 11. 2008,  redakce

Vyvrcholení Vlčické jihočeské kulturní sezóny 2008 uspořádala v Masarykových Lánech Společnost za pozitivní přístup k životu

Společnost za pozitivní přístup k životu a aktivní odpor proti blbosti - Řád duševních rytířů Modré růže ve spolupráci s Muzeem T.G.M. v Lánech a Společenstvem uměleckých kovářů, zámečníků a kovářů podkovářů uspořádala v sobotu 25.10.2008 v Muzeu T.G.M. Lány na podporu odkazu T.G.Masaryka Slavnostní předvečer Dne vzniku samostatného Československého státu.Tuto kulturní událost přišlo podpořit více než 50 osobností a účinkujících.

Více najdete na http://www.os-vlcickydvorec.net/content/view/37/9/ Více...

21. 11. 2008,  redakce

Setkání s autorem fotografií výstavy MADAGASKAR Pavlem Hoškem, cestovatelem a redaktorem časopisu Vesmír, v Muzeu české loutky a cirkusu

Ač leží nedaleko afrických břehů, je Madagaskar unikátním světem, který se nepodobá ničemu na naší planetě. Jako by to byla veliká laboratoř, v níž si stvořitel nebo příroda zkoušejí nápady a projekty, pro které nezbylo jinde místo a čas.

Setkání s autorem právě probíhající výstavy MADAGASKAR RNDr. Pavlem Hoškem, cestovatelem a redaktorem časopisu Vesmír se koná v Muzeu české loutky a cirkusu, oddělení Národního muzea ve středu 19. listopadu.
Komentovaná prohlídka výstavy Madagaskar a následná přednáška s promítáním diapozitivů z expedic na Madagaskar začíná v 11 hodin pro školy (nutno předem rezervovat účast na tel. čísle 388 385 716) a v 16.00 pro veřejnost. Akce se koná v rámci celoročního projektu MZURI AFRICA – Různé tváře Afriky podpořeném Jihočeským krajem.

Muzeum české loutky a cirkusu
oddělení Národního muzea
Velké náměstí 43
383 01 Prachatice
tel.: 388 385 715
www.nm.cz

 Více...
18. 11. 2008,  redakce

Knížku originálních, vtipných, laskavých a rytmických básniček a aforismů z tvorby Pavla Žišky pro děti vydal Albatros pod názvem Neříkejte teleti

Básničky, aforismy o věcech, zvířatech i o strašidlechpro holky a kluky starší 7 let napsal Pavel Žiška. Autor je laskavý, vtipný, originální, jeho básničky rytmické... Knížka vyšla v Albatrosu.

Více na :
http://www.albatros.cz/phprs/view.php?cisloclanku=2008110901 Více...

16. 11. 2008,  redakce

Ministerstvo obrany vydalo paměti generálporučíka Tomáše Sedláčka

Prezentační a informační centrum Ministerstva obrany vydalo pod příznačným názvem Vydržet! paměti generálporučíka Tomáše Sedláčka. Kniha vzpomínek veterána druhé větové války a politického vězně komunistického režimu Tomáše Sedláčka byla pokřtěna 13. listopadu 2008 v Pelléově vile v Praze 6. Jeden z kmotrů zmíněné publikace, náměstek ministryně obrany František Padělek podle svých slov věří, že se kniha dostane dostane do rukou i mladým lidem, kterým pomůže najít odpovědi na otázky týkající se naší historie.
Informuje o tom server ministerstva obrany:
http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=12396 Více...
14. 11. 2008,  redakce

Hranice trestní odpovědnosti bude podle nového trestního zákoníku snížena již od 14 let

Nový trestní zákoník nahrazuje dosavadní více než 40 let starou, průběžně novelizovanou normu. Mimo jiné snižuje věkovou hranici právní způsobilosti z 15 na 14 let, výrazně také zpřísňuje postih u nejzávažnějších násilných trestných činů.

Neprošla naopak dekriminalizace lehkých drog, kterou navrhl ministr školství Ondřej Liška a která pobouřila lidovce.

Norma by měla začít platit od roku 2010 a musí ji ještě schválit Senát a podepsat prezident.

Více:
http://www.novinky.cz/clanek/154135-novy-trestni-zakonik-
prosel-snemovnou-trestni-odpovednost-bude-od-14-let.html

 Více...
12. 11. 2008,  redakce

Školení o možnostech grantové podpory projektů participativní demokracie

Zveme Vás na školení "BE IN" o možnostech podpory projektů z grantového programu Evropské komise "Mládež v akci", konkrétně těch zaměřených na participativní demokracii (akce 1.3), aktivní zapojení mladých lidí do veřejného života a setkání mladých lidí s politiky (akce 5.1).

Školení je určeno všem zájemcům o výše uvedená témata. Budeme se věnovat mimo jiné různorodým podobám účasti mládeže ve veřejném životě, účastníci zlepší své schopnosti analyzovat potřeby místní komunity a mládeže, seznámí se s programem Mládež v akci a formulářem žádosti o grant.

Školení se bude konat 27.-30.11.2008 v Kamenici nad Lipou. Bližší informace naleznete na stránkách České národní agentury Mládež

Eva Hloužková

Více na:

http://www.mladezvakci.cz/informace-o-programu/skoleni-a-seminare/skoleni-a-seminare-2008/skoleni-zamerena-na-akci-1/ Více...

08. 11. 2008,  redakce

Tento týden se v Evropě koná téměř 500 akcí pro mladé lidi

Evropský týden mládeže 2007Tento týden, od 3. až do 9. listopadu, probíhá v 31 zemích Evropský týden mládeže a koná se téměř 500 akcí pro mladé lidi.

Česká republika je u toho! Vyslali jsme šest mladých lidí do Bruselu – novinky, blog a další info přímo z akce najdete na http://www.youthweek.eu/.
V Praze se ve čtvrtek 6.11. konala velká akce pro všechny středoškoláky Najdi se v Evropě!, Info o této skvělé akci na www.mezikulturnidialog.cz/najdisevevrope.html.
Zajímavé akce v rámci Evropského týdne mládeže se konají i v Táboře, Pardubicích, Mostu, Pelhřimově, Náchodě, Českém Krumlově, Brně a Ústí nad Labem. Mrkněte na sekci ETM 2008.  Více...

06. 11. 2008,  redakce

Ceny za nejlepší veřejně prospěšnou kampaň „Žihadlo 2008“ putovaly ke svým držitelům

Druhý ročník soutěže o ceny Žihadlo 2008, pořádaný organizací Neziskovky.cz, se uzavřel. Za nejlepší veřejně prospěšnou kampaň v kategoriích televizních a radiových spotů ji za spot nazvaný „Zkuste to“, zaměřený na zaměstnávání lidí s mentálním postižením, obdrželo občanské sdružení Máme otevřeno? Z tištěných reklam a internetových projektů porotu nejvíce zaujala kampaň občanského sdružení R-Mosty „Skin – nevšední značka pro nevšední lidi“, zaměřená na posílení vzdělanosti a zaměstnanosti Romů. Zvláštní cenu obdrželo o. s. Vaváky za internetovou kampaň „Šance pro draha“, cílenou na záchranu pastvin v Těchonicích.

Více informací naleznete na: http://www.neziskovky.cz/ Více...

05. 11. 2008,  redakce

„DO YOU KNOW HOW FREE YOU ARE?“ Víš, jak jsi svobodný?

Program Make a Connection - Připoj seJsi studentem střední školy v Libereckém kraji? Baví Tě angličtina? Zajímáš se o moderní historii a tématiku lidských práv? Chceš se dozvědět něco víc než ve škole? Chceš poznat vrstevníky z mnoha zemí světa? Chceš dokázat něco víc než Tví spolužáci?
Pokud ano, tak nepropásni jedinečnou příležitost a zúčastni se čtyřdenního vzdělávacího semináře s názvem:„DO YOU KNOW HOW FREE YOU ARE?“ v rámci projektu Komunismus včera a dnes – 20 let od pádu komunismu. Účast na semináři je plně hrazena z programu „Make a Connection – Připoj se“, společného programu Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a společnosti Nokia

Více informací a přihlášku ke stažení najdeš na howfreeur.ic.cz Více...

05. 11. 2008,  redakce

Hnutí Brontosaurus prodloužilo uzávěrku své literární soutěže „Nenech si to pro sebe!“ do 30. listopadu

Hnutí Brontosaurus prodloužilo o jeden měsíc uzávěrku své literární soutěže Nenech si to pro sebe!. Zájemci o účast v ní tak mohou vylíčení svých zážitků z Prázdnin s Brontosaurem posílat na e-mailovou adresu redakce@brontosaurus.cz až do konce listopadu. Hnutí Brontosaurus o tom informuje na svých webových stránkách, kde jsou rovněž zveřejněny propozice soutěže.

Zdroj: http://www.brontosaurus.cz/ Více...

04. 11. 2008,  redakce

Informace o Evropském týdnu mládeže 2008 v Českém Krumlově

a aktivitách v rámci tohoto týdne, konaných Centrem pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s., Český Krumlov najdete v sekci na webu: www.icmck.cz Více...
01. 11. 2008,  redakce

39. konference Evropské asociace turistických klubů (EATK) naplánovala rozvoj evropské turistiky

Webové stránky Folklorního sdružení přinesly zprávu o konání 39. konference Evropské asociace turistických klubů (EATK) , a to ve dnech 25. – 28. září 2008 v Blansku.

EATK sdružuje 52 turistických klubů z 27 zemí Evropy. Konference se zúčastnili delegáti ze 42 klubů.
Na programu bylo především plánování dalšího rozvoje evropské turistiky, zejména s ohledem na právo volného vstupu do přírody a na budování a údržbu evropských dálkových turistických tras, a plánování hlavních celoevropských turistických akcí do roku 2011. Více viz
http://www.folklornisdruzeni.cz/39-konference-evropske-asociace-turistickych-klubu-v-blansku

 Více...
29. 10. 2008,  redakce

Nejprodávanější příběh pro děti - 7 dílů Harryho Pottera v dárkovém balení uvedlo na trh nakladatelství Albatros

Víte, že se knížek o malém čaroději Harry Potterovi prodalo na celém světě už 400 milionů? Čeští čtenáři k tomu přispěli počtem 1.5 milionu.

Nakladatelství Albatros ve čtvrtek 23. října uvedlo do knihkupectví všech sedm knih v dárkové krabici. Příhody z bradavické Školy čar a kouzel zaujmou jak generaci, která s Harrym vyrůstala, tak i čtenáře mimo tento okruh, a to bez rozdílu věku!
Albatros současně za výhodnou cenu vydává i sadu Harry Potter 5 – 7, pro čtenáře, kteří si chtějí zkompletovat dárkové vydání z roku 2005 obsahující první čtyři díly.

Více najdete na:
http://www.albatros.cz/servis/view.php?cisloclanku=2008102201

 Více...
27. 10. 2008,  redakce

Již jen posledních pár dní je možno připomínkovat připravovaný zákon o veřejně prospěšných organizacích

Rada vlády pro nestátní neziskové organizace zveřejnila na svých stránkách teze věcného záměru zákona o veřejně prospěšných organizacích. Veřejnost má možnost prostřednictvím formuláře na této stránce se v období od 1. října do 31. října 2008 k jednotlivým tezím vyjádřit.Viz:

http://www.vlada.cz/scripts/detail.php?id=42389

nebo:

http://www.vlada.cz/cs/rvk/rnno/zakon_o_vpo/zakon_o_vpo.html

Na téže stránce najdete také odkaz na tiskovou zprávu ministryně vlády ČR pro lidská práva a národnostní menšiny a předsedkyně Rady vlády pro nestátní neziskové organizace MUDr. Džamily Stehlíkové k věcnému záměru zákona o veřejně prospěšných organizacích, prezentovanou na tiskové konferenci dne 26. září 2008.

 Více...
26. 10. 2008,  redakce

Zajímavé pozvánky na akce tohoto víkendu pro děti a mladé lidi

ale také pro rodiny s dětmi, vybraly Osnoviny. Je mezi nimi tip na koncert, pozvání do muzea, dokonce i na ples. Chcete-li zajímavě prožít víkend, tak neváhejte a klikněte si na http://www.osnoviny.cz/nabidka-vikendovych-akci Více...
25. 10. 2008,  redakce

Slovenští Royal Rangers mají zbrusu nový web

Členové dětské a mládežnické organizace Royal Rangers na Slovensku spustili nové internetové stránky. "Jak je vidět, vzali nový program RR Internacionál velmi vážně," okomentovali start slovenského webu jejich čeští kolegové. „Dobrý vzor, priateľstvo a ozajstné dobrodružstvo prežité v prírode so správnou motiváciou a v dobrom kolektíve poskytujú deťom príležitosť nájsť skutočné životné hodnoty. Každý mladý človek je jedinečný, dôležitý a originálny. Potrebuje v sebe objaviť svoje schopnosti, získať zdravú sebadôveru a silu k zodpovednosti,“ lze se mj. dočíst na adrese http://www.royal-rangers.sk/homeVíce...
24. 10. 2008,  redakce

Osnoviny upozorňují na petici k záchraně pražské zeleně, kterou zveřejnilo sdružení Arnika

V petici se říká, že Znečištění ovzduší dosahuje v Praze enormních hodnot a lékaři bijí na poplach. Příčinou je především automobilová doprava. Podle odborníků může zamoření vzduchu výrazně snižovat městská zeleň, ale v Praze se místo rozšiřování parků často kácejí zdravé stromy a zelené plochy ustupují tlaku stavebních firem.
Více na:
http://www.osnoviny.cz/arnika-zverejnila-petici-za-zachranu-prazske-zelene
http://arnika.org/tz.shtml?x=2125211
 Více...
22. 10. 2008,  Michala K. Rocmanová


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamyMŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2019 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+