pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

Půlnoční mše přilákala tisíce lidí, kteří na Štědrý večer zaplnili kostely

Zájem o půlnoční mše byl obrovský - tisíce lidí na Štědrý večer zaplnily kostely
po celém Valašsku. Štědrovečerní půlnoční mše lákala nejen věřící: tradičně se přišli podívat i ti, kteří se jinak bohoslužeb neúčastní.

http://valassky.denik.cz/zpravy_region/halenkov-zajem-o-pulnocni-mse-byl-obrovsky20081225.html  Více...
26. 12. 2008,  redakce


Vánoční borovičky z lesů, kde se hospodaří podle pravidel zdravého lesnictví FSC

V Brně a Olomouci letos poprvé prodávají na vánoční svátky borovičky z lesů, kde se hospodaří podle mezinárodních pravidel zdravého lesnictví FSC. Vánoční stromky se prodávají ve Středisku ekologické výchovy Rozmarýnek v Brně Jundrově a v sídlech ekologické organizace Hnutí DUHA v Brně a Olomouci.
Vánoční borovičky FSC pocházejí z certifikovaných obecních lesů na Svitavsku. Lesníci je pokáceli při takzvaných prořezávkách borovice lesní, což je běžný zásah v hospodářských lesích, který tak jako tak musejí dělat.

Více na adrese: http://www.osnoviny.cz/vanoce-pod-stromeckem-ze-zdraveho-lesa

 Více...
23. 12. 2008,  redakce

Na živý Betlém zve folklorní soubor Furiant z Bakova nad Jizerou

v sobotu 20. 12. 2008

Více na www.furiant.bakovnj.cz  Více...

20. 12. 2008,  redakce

O dětských soutěžích a dalších tradičních předvánočních aktivitách informuje DDM Šumná

Podrobnosti se dočtete a fotky si můžrte prohlédnout na webových stránkách Domu dětí a mládeže, a to na adrese:

http://sis.znojmo.cz/ddmsumna Více...

19. 12. 2008,  redakce

Nabízíme VOLNÁ místa v otevřeném kurzu Management sociálních služeb – neváhejte!

Management sociálních služeb

Termín konání: 15. 1. 2009
Lektor: Jiří Horecký, B.A. et B.A. (Hons)
Obsah: Kurz vám pomůže získat znalosti o managementu sociálních služeb, systému financování sociálních služeb, organizace práce a stanovení strategických a operativních cílů, sestavit marketingový plán Vaší organizace, implementovat ho do strategického plánu a definovat důležité prvky corporate identity ve vaší organizaci.
Odkaz na další informace o kurzu:

http://www.neziskovky.cz/cz/vzdelavani/otevrene-kurzy/
temata-kurzu/vsechny-kurzy/3872.html  Více...

16. 12. 2008,  redakce

Africký vánoční trh v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur v Praze probíhá od 16. do 21. prosince

vždy od 10 do 18 hodin. Najdete zde výrobky z Afriky a Orientu. 19. 12. od 16 hodin můžete shlédnout například etiopský kávový obřad společnosti mamacoffee, která prodejem Fairtrade kávy z Etiopie podporuje místní pěstitele.

http://www.mamacoffee.cz/
http://fairtrade-asociace.lecerisier.net/site/cs/index/56?sub=65

 Více...
16. 12. 2008,  redakce

Kalendáře pro Konto Bariéry s dětskými kresbami z celostátních soutěží

Dům dětí a mládeže Šumná uzavřel v uplynulém období smlouvu o spolupráci s KONTEM BARIÉRY "Nadace Charty 77". Podle smlouvy DDM zajistí každoročně ze svých celostátních výtvarných soutěží "Ahoj z prázdnin", "Vánoční malování" a "Kniha a já" výběr výtvarných prací pro ilustraci stolních kalendářů vydávaných k charitativním účelům.

Tyto kalendáře se prodávají celostátně a výtěžek z prodeje je určen na nákup školních pomůcek pro zdravotně postižené děti.

První kalendář vyšel již pro rok 2008, nyní je v prodeji kalendář pro rok 2009. Kalendáře lze zakoupit v přímém prodeji nebo si je mohou zájemci prohlédnout a následně objednat na
http://www.kontobariery.cz/projekty/kalendare

Soubor výtvarných prací, které byly použity k přípravě kalendáře pro rok 2009 byl také obsahem výstavy, která proběhla v minulých týdnech v Domě umění ve Znojmě.

 Více...
15. 12. 2008,  redakce

Žďár nad Sázavou a Jihlava se opět stanou dějištěm pro představení Živý betlém, inscenované středoškolskými studenty a členy Kolpingova díla ČR

Stejně jako loni tak i letos budou mít obyvatelé a návštěvníci Žďáru nad Sázavou a Jihlavy možnost zhlédnout vánoční divadelní představení Živý betlém. Ve Žďáru se bude hrát v úterý 16. prosince na náměstí Republiky a o den později v Jihlavě na Masarykově náměstí; obě představení mají začít v 15:30. Angažují se v nich především studenti SŠG A. Kolpinga a Biskupského gymnázia a samozřejmě Kolpingovo dílo ČR, lze se dočíst na webových stránkách zmíněného sdružení.

Více informací naleznete zde: http://www.kolping.cz/ Více...

14. 12. 2008,  redakce

Na výstavu VÁNOČNÍ HODY VÍTEJME a další doprovodné programy zve Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech

Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v KlatovechVás zve na výstavuVÁNOČNÍ HODY VÍTEJME...aneb stravování našich předků od adventu do Tří králůOtevřeno od 26. listopadu do 22. prosince 2008, v prosinci vždy od úterý do neděleod 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodinneděle 14. 12. 2008od 10 do 16 hodin„PALIČKUJEME VÁNOČNÍ DORT“ukázky paličkování v podání členek Krajkářského klubu Klatovyneděle 21. 12. 2008od 10 do 16 hodin„VÁNOČNÍ HODY VÍTEJME...“ukázky přípravy tradičních vánočních pokrmů z městského prostředí ve druhé polovině 19. století (tradiční rybí polévka, jablečný závin, ryba na sardeli, bramborový salát, vánoční cukroví, vánoční punč atd.)od 14 hodinpřednáška Miroslavy Kunzmannové z Příchovic„HISTORIE ČESKÉ KUCHYNĚ“Spojeno s ochutnávkou a prodejem kuchařek „Kluci, holky, kastrůlky 2“ a „Andělská kuchařka“ i autogramiádou autorkyVÁNOČNÍ TRHjiž tradiční možnost nákupu nejen vánočních dárků z produkce lidových řemeslníků a tvůrců z dílen rukodělné výrobyPro veřejnost otevřeno vždy v době otevření výstavy.Další akce najdete na adresehttp://muzeum.klatovynet.cz/ Více...
13. 12. 2008,  redakce

České děti se zhoršily v úrovni školních znalostí - v porovnání s žáky ze 60 zemí světa jsou na tom nejhůř

Ještě v roce 1995 byli nadprůměrní, dnes jsou na odpis. Vyplývá to z výsledků mezinárodního průzkumu TIMSS, v rámci kterého se v šesti desítkách zemí porovnávaly znalosti žáků v matematice a přírodních vědách.

Podprůměrných výsledků ve srovnání se světem dosáhly hlavně děti ze základních škol. Jejich vrstevníci z víceletých gymnázií dopadli o kapku lépe.

Ještě tragičtěji než znalosti českých dětí dopadlo pak posuzování jejich kladného vztahu k matematice a přírodním vědám. Obliba těchto předmětů je u nich nejnižší ze všech srovnávaných zemí. http://www.novinky.cz/clanek/156596-cesti-skolaci-jsou-na-odpis-zhorsili-se-nejvic-ze-vsech.html  Více...

12. 12. 2008,  redakce

Problémový žák? Zavoláme rodičům, ať si pro něj přijedou - zakážeme mu školu

Učitelé chystají ofenzivu proti zlobivým dětem: problémové žáky chtějí na čas vyloučit ze školy, plánují zabavování mobilů a rádi by získali i status veřejného činitele. Se svými nápady se už na Ministerstvo školství obrátila Asociace učitelů.

Ministerstvu se to nelíbí. Dočasný vyhazov ze školy však není českým výmyslem. Funguje například v Nizozemsku, USA či Belgii. Studenti tam dostávají tresty třeba za kouření, lhaní nebo šikanu.

http://www.nidm.cz/inspiromat/inspiromat-11-2008/
mohlo-by-vas-zaujmout/jak-napravit-vyrostka-zakazat-mu-skolu

 Více...
12. 12. 2008,  redakce

Mládež si může v Karviné ještě před Vánoci změřit síly ve veřejné sportovní soutěži

Studenti středních škol, středních odborných učilišť a odborných učilišť si mohou ještě před Vánoci změřit síly se svými vrstevníky v tradičním Vánočním turnaji v benchpressu. Jeho XII. ročník se uskuteční ve středu 17. prosince 2008 v prostorách Krajského střediska volného času Juventus, Karviná. Zájemci o účast ve zmíněném sportovním klání, doplněném doprovodnou soutěží Sed – leh za 60 sekund se mohou do 15. prosince hlásit na e-mail sport@juventus.cz nebo na telefonním čísle 596311530, informují pořadatelé na svých webových stránkách.

Zdroj: http://www.juventus.cz/ Více...

11. 12. 2008,  redakce

V Národním muzeu jsou k vidění výtvarná díla s motivy andělů od žáků a žákyň ateliéru JoE Sdružení Roztoč

Nobis est natus aneb Vánoční motivy v rukopisech Knihovny Národního muzea je název výstavy, která probíhá od 3. prosince 2008 do 18. ledna 2009 v Národním muzeu. Zásluhou lektorky Lady Krupkové Křesadlové tam jsou k vidění výtvarná díla s motivy andělů od pěti žáků a sedmi žákyň Ateliéru JoE, informuje na svých internetových stránkách Sdružení Roztoč.

Více informací naleznete zde: http://www.roztoc.cz/ Více...

11. 12. 2008,  redakce

Již druhou verzi tezí věcného záměru zákona o veřejně prospěšných organizacích může připomínkovat veřejnost – do 18. 12. 2008

Vyjádřit se k jednotlivým bodům máte možnost v období od 4. prosince do 18. prosince 2008 prostřednictvím formuláře na stránkách Rady vlády pro nestátní neziskové organizace.

Více na http://www.vlada.cz/scripts/detail.php?id=42389

 Více...
10. 12. 2008,  redakce

Webové stránky o přírodě a její ochraně pro děti a mládež – nový počin Ministerstva životního prostředí

Děti se na tomto webu mohou dozvědět především řadu informací o životním prostředí a jeho ochraně, o jednotlivých tématech životního prostředí jako je „klima", „voda", „krajina", najdou tam ekorady a informace, jak životní prostředí chránit a další rubriky.

Stránky mohou sloužit i jako výukový materiál pro učitele.

Naleznete je na adrese: http://detem.mzp.cz/

 Více...
10. 12. 2008,  redakce

Generální stávka sociálních služeb ke Dni lidských práv: služby budou, ale po celý den v pyžamu

Lidé v sociálních službách a jejich přátelé vyhlásili na Den lidských práv, kterým je 10. prosinec, generální stávku sociálních služeb s názvem BED IN. Inspirací byl způsob protestu Johna Lennona a Yoko Ono proti válce ve Vietnamu.

„BED IN – dovedete si představit, co by se stalo, kdybychom skutečně nevstali z postele?“

Služby pro veřejnost budou v pyžamu a negližé poskytovány například v těchto kavárnách a restauracích sociálních organizací:
Praha: kavárna Vesmírna v ulici ve Smečkách, restaurace Café Therapy ve Školské ulici;
Mělník: obchůdek Fokusu v Erbenově ulici;
Lomnice nad Popelkou: kavárna U vypraného prádla;
Sedlec: restaurace, penzion a obchod Jůnův statek;
Rumburk: Čajovna Na Kopečku (Agentura Pondělí ze Šluknova)

Důvodů k nespokojenosti poskytovatelů sociálních služeb z řad neziskových organizací je více. Jde o nedořešený a nefungující systém financování neziskových organizací coby poskytovatelů služeb, přístup státní a veřejné správy k deinstitucionalizaci služeb v komunitní služby a o podporu rodiny v péči o své blízké. Dalším tématem je zneužívání inspekcí standardů kvality jako mocenského nástroje - inspekce nemohou být vedeny v režimu státní kontroly, musejí být vykonávány kompetentními inspektory a podle metodiky umožňující odhalit kvalitu služby a posilovat právní postavení klientů.

Více informací na www.generalni-stavka.info.

 Více...
09. 12. 2008,  redakce

Letní dům vydal kalendář sestavený z obrazů, jejichž autorkou je dívka z dětského domova

Občanské sdružení Letní dům vydalo na rok 2009 nástěnný kalendář sestavený z obrazů, jejichž autorkou je Ema, dívka z dětského domova. Výtvarné práce doplňují postřehy Emy a Jiřího Kokrdy, který ji v jejím tvůrčím úsilí doprovázel; na webové stránce Letního domu si můžete přečíst malou ukázku. Kalendář formátu A3 stojí 200 korun a objednat si ho lze na adrese martina@letnidum.cz; jeho koupí přispějete do veřejné sbírky na podporu dětí a mladých lidí z dětských domovů.

Více informací naleznete zde: http://www.letnidum.cz/index.php?cmd=news&pageType=47 Více...

08. 12. 2008,  redakce

Kampaň Neslavte sami! si předsevzala prosazovat myšlenku, že v úsilí za dodržování lidských práv je lepší nebýt sám


Vyhlásila ji u příležitosti 60. výročí přijetí Všeobecné deklarace lidských práv Pražská úterní skupina Amnesty International ČR.
Nejdůležitější je nebýt lhostejný k porušování lidkých práv po celém světě.
Zkusme získat pro myšlenku lidských práv každý jednoho člověka. Více znamená někdy více.

http://neslavtesami.webnode.cz/o-cem-to-je/

 Více...
08. 12. 2008,  redakce

Nevládní neziskové organizace mohou žádat o podporu projektů lokálního a regionálního charakteru na zapojování veřejnosti do rozhodovacích procesů

Dvě grantová řízení v rámci Fondu místního rozvoje vyhlásila Nadace VIA.Obě grantová řízení jsou zacílena na podporu projektů lokálního a regionálního charakteru, které se zaměřují na zapojování veřejnosti do rozhodovacích procesů a otevírání věcné diskuse o tématech veřejného zájmu. Granty jsou financovány z prostředků Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe.Žádat o podporu mohou podat české nevládní neziskové organizace registrované jako občanská sdružení, nadační fondy, obecně prospěšné společnosti a církevní právnické osoby.1. Rychlé granty - jsou rychle a jednoduše dostupnou finanční podporou umožňující lidem a organizacím pružně a důrazně reagovat na aktuální veřejné dění, vyjádřit svůj názor, upozornit na problematickou situaci nebo takovým situacím předcházet. Určeny jsou na krátkodobé projekty. Maximální výše grantu je 30 000 korun a celková částka k rozdělení činí 405 883 korun. Žádosti budou přijímány a zpracovávány průběžně do vyčerpání prostředků.2. Prostředky z programu Veřejně osvětleno - ty jsou naopak určeny na dlouhodobější lokální projekty a kampaně zaměřené na obranu a prosazování veřejného zájmu. Jejich cílem je podporovat nezávislou kontrolu činnosti subjektů, které významným způsobem ovlivňují kvalitu veřejného života a životního prostředí (politiků, úřadů, firem a dalších). Jsou určeny na projekty dlouhodobějšího, strukturovanějšího a náročnějšího charakteru. Výše grantu se pohybuje v rozmezí od 60 000 do 120 000 korun. Celková částka k rozdělení činí 360 000 korun. Uzávěrka pro podání žádostí je 12. ledna 2009. Podrobné informace naleznete na http://www.nadacevia.cz/granty.shtml. Ondřej Šindelář, Nadace VIA  Více...
08. 12. 2008,  redakce

V pátek 5. prosince měl Mikuláš ze šumenského domu dětí napilno

Dopoledne navštívil děti ve Štítarech, Pavlicích, Citonicích, Horním Břečkově a na Lesné.Navečer se pak vydal spolu s čerty a anděly do rodin v Šumné.

http://sis.znojmo.cz/ddmsumna

http://sis.znojmo.cz/ddmsumna/foto/2008_2009/Mikulas_08/ipage00019.htm

 Více...
06. 12. 2008,  redakce

Již předposlední akce v rámci projektu MZURI AFRICA – Různé tváře Afriky 4. 12. v 15 hod.

Akce začne otevřením malého afrického tržiště s vánočním stromečkem. Návštěvníci si budou moci zakoupit pro sebe, ale samozřejmě hlavně pro své blízké originální africké předměty. Nabízena bude opět ukázka z tradiční africké kuchyně.
V 16 hodin afrického času (tudíž s nějakou časovou rezervou vpřed i vzad) začnou muzejní zdi rozeznívat africké rytmy a návštěvníkům bude nabídnuta taneční dílna. A možná přijde i pravá africká vědma.

Muzeum české loutky a cirkusu, oddělení Národního muzea v Prachaticích
www.nm.cz

 Více...
03. 12. 2008,  redakce

Obrázky z dětské výtvarné soutěže posloužily Mládeži Českého červeného kříže k výrobě kalendáře na rok 2009

Několik desítek obrázků přišlo poštou na adresu Mládeže Českého Červeného kříže v rámci dětské výtvarné soutěže s tématem „Červený kříž a já“. Účastníci v ní měli za úkol různými výtvarnými technikami ztvárnit svou představu o Červeném kříži a jeho činnosti. Patnáct vybraných dílek bylo odměněno, jedno obdrželo zvláštní cenu. Některé z oceněných výtvorů pak posloužily výše uvedenému sdružení k výrobě kalendáře na rok 2009. Informuje o tom Mládež Českého červeného kříže na svých webových stránkách, kde si lze kalendář také prohlédnout.

Zdroj: http://www.mladezcck.org/ Více...

02. 12. 2008,  redakce

Petice za regulaci hazardu má už dva tisíce podpisů

Na elektronické petici, spuštěné na stránkách www.stophazardu.cz, se 2. prosince 2008 objevil dvoutisící podpis. Mezi těmi, kteří by uvítali přijetí nového zákona výrazně potlačujícího společensky závadné jevy spjaté s hazardem, jsou například evangelický farář Miloš Rejchrt, moderátorka Lejla Abbasová, vědec Jiří Grygar, vědkyně Helena Illnerová či divadelník Arnošt Goldflam. Petici spolu s dalšími organizacemi podporuje i Česká rada dětí a mládeže.

Zdroj: www.stophazardu.cz Více...

02. 12. 2008,  redakce

Povídání o výstavě obrazů Bohumila Konečného - Bimby bude začátkem prosince třikrát v rozhlase

V prvním prosincovém týdnu se povídání o Bimbovi a výstavě s kurátorem výstavy Janem Hosnedlem objeví na rozhlasových vlnách hned třikrát:
Poprvé v úterý 2. 12. od 19 do 20 hodin na Country radiu (www.countryradio.cz) s muzikantem a moderátorem Tony Linhartem.
Ve čtvrtek 4. 12. odpoledne na Českém rozhlasu 2 s redaktorkou Alenou Kumštýřovou (čas upřesníme).
V sobotu pak opět na Českém rozhlasu 2 s redaktorem Slávkem Hrzalem v pořadu Domino (od 19:30).
Příjemný poslech!

Více o výstavě, doprovodných programech i o životě a díle díle Bohumila Konečného - Bimby na http://www.bimba.cz/Více...
30. 11. 2008,  redakce


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamyMŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2019 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+