pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

Petr Gazdík, který dostal v květnu cenu ČRDM „Přístav“, řídí na týden Prahu

Zatímco pražský primátor Bavel Bém se stal symbolicky od soboty do pondělka starostou obce Suchá Loz na Slovácku, starosta Suché Lozi Petr Gazdík v rámci od pondělního odpoledne na týden povede Prahu.

Více si přečtěte na:
http://www.novinky.cz/clanek/148035-starosta-male-obce-na-slovacku-bude-na-tyden-ridit-prahu.html

O udílení Ceny Přístav si přečtěte zde:
http://www.adam.cz/clanek-2008050034-cas-straveny-s-mladezi-se-dospelym-bohate-vrati.html Více...

27. 08. 2008,  redakce

Hledáte pionýrský tábornický oddíl v Brně a okolí? Klikněte si

Sdružení pionýrských tábornických oddílů V průběhu letních prázdnin došlo k opětnému oživení domény www.dobryoddil.cz, na níž je možné vyhledat kvalitní pionýrské tábornické oddíly pracující s dětmi na v jihomoravském kraji. V současnosti je registrována desítka oddílů a počet rychle roste.  Více...
26. 08. 2008,  Pionýr - SPTO Brno

Divadelní festival Letní Letná zve až do 2. září děti i dospělé

Festival už popáté rozbil své stany v parku v Praze na Letné. Přitahuje děti i dospělé, chodí sem celé rodiny a všichni se dobře baví.
Dětská představení na vás čekají každý den od 20. srpna do 2. září v 11, 14, 15.30 a 17h. A někdy je jich i více!
Případného deště či horšího počasí není třeba se bát. Všechna večerní představení se hrají ve stanech pod střechou, dětská představení v případě nepříznivého počasí budou přesunuta také pod střechu do stanu (kromě Escarlata Circus).
Připravili jsme pro vás navíc v areálu festivalu malování, výrobu masek a hry. Vstup na tento dětský program je zdarma. (Upozornění: ve výtvarných dílnách se pracuje s barvami balakryl, děti se mohou ušpinit, proto doporučujeme vhodné oblečení, které se může umazat).
http://www.letniletna.cz/pro-deti.php Více...
25. 08. 2008,  redakce

Gruzie versus Rusko: Děti a mládež si zaslouží mír

Na 12. srpna připadá Mezinárodní den mládeže. Při této příležitosti vydalo Evropské fórum mládeže (YFJ) prohlášení, v němž organizace mladých lidí z celé Evropy vyjadřují lítost, že se na evropském kontinentu opět vede opravdová válka, a jímž vyzývají odpovědné činitele Ruské federace a Gruzínské republiky k mírovému řešení současné krize.
Text tiskového prohlášení YFJ v angličtině najdete na adrese http://www.youthforum.org/en/press/press_releases/2008/0748-08.htm Více...
24. 08. 2008,  Duha - Hynek Pečinka

Využijte nabídku užitečných kurzů na serveru Neziskovky

– na nejrůznější témata, jako aspekty zákona o sociálních službách, prezentace neziskové organizace, psaní žádostí o granty a další... Kompletní nabídku otevřených kurzů na zbytek roku 2008, zahrnující manažerské dovednosti, finanční řízení, fundraising, PR, personalistiku, sociální oblast a další témata najdete na adrese http://neziskovky.cz/cz/vzdelavani/otevrene-kurzy/aktualni-nabidka/ Více...
23. 08. 2008,  redakce

Prodlužte dětem prázdniny knihou plnou pirátských map, šifer, záhad a pokladů

Poklad kapitána Williama Kidda - ukázka z interaktivní knihyV knize Poklad kapitána Williama Kidda spolu s hlavními hrdiny mohou čtenáři prožít neobyčejné dobrodružství a vyzkoušejí si svůj důvtip při řešení úkolů a hádanek, které kapitán Kidd, jeden z nejznámějších korzárů historie, připravil hledačům svého pokladu.
Kniha obsadila 4. místo na Veletrhu dětské knihy v Liberci.
Autoři: Oldřich Růžička, Jan Klimeš.
Vydalo: B4U Publishing s.r.o.

Knihu „prolistovat“ a přečíst si detailní informace můžete na adrese:
http://www.b4upublishing.com/M02/fBook_Detail.aspx?BokID=9&Lang=CZ  Více...

21. 08. 2008,  redakce

Začal 18. Mezinárodní dudácký festival ve Strakonicích

Poosmnácté se koná ve městě na soutoku Otavy a Volyňky, v kraji bohatém dudáckými tradicemi, zvaném Prácheňsko – ve Strakonicích, proslavených legendárním dudákem Švandou a jeho následovníky.
Dnes večer v 19,30 zahajuje festival průvod všech účastníků městem, na něj navazuje mezinárodní dudácké kasací na hradním nádvoří.
Připomeňme si, že první festival se konal roku 1967 u příležitosti oslav 600. výročí potvrzení městských práv Strakonic. Od té doby uplynulo již 41 let.
K účasti na letošním festivalu bylo pozváno 20 zahraničních souborů ze 16 zemí, 19 tuzemských, 11 dětských a ještě na 50 dudáků jednotlivců. Připraveno je bezmála 30 pořadů.
Mezi nimi jsou i pořady, připravené dětmi a dětskými folklorními soubory – a pro děti, jako například páteční pořad „Toulaly se dudy světem, zabloudily taky k dětem“ (od 14:00 na hradním nádvoří) nebo nedělní „Vo kouzelných dudách a skřítkovi z bezu“ (od 10:00 na hradním nádvoří).

Více na:
www.dudackyfestival.cz nebo
http://www.folklornisdruzeni.cz/10-mezinarodni-dudacky-festival  Více...

21. 08. 2008,  Michala K. Rocmanová

Konference „Pražské jaro - Pražský podzim"

Toto „Symposium ke 40. výročí vstupu vojsk Varšavské smlouvy do Československa“se koná 19. 8. 2008 a 20. 8. 2008 v Goethe institutu v Praze. Organizuje je Bundeszentrale für politische Bildung za spolupráce Tandemu a dalších - informuje Česko-německé fórum mládeže.
Více na:
http://tandem.adam.cz/uploadnew/File/Newsletter_cervenec08.pdf
http://www.bpb.de/files/KHJXSF.pdf
Goethe-Institut Prag http://www.bpb.de/veranstaltungen/BF94NL  Více...
20. 08. 2008,  redakce

Moravská hasičská jednota chystá konferenci o zásazích ztížených nebezpečnými látkami

Problematika hasičských zásahů za přítomnosti nebezpečných látek je obsahem třetího ročníku odborné konference „Moravian Volunteer Fire Fighter“, připravované Moravskou hasičskou jednotou na 27. září 2008. Konference, nad níž již tradičně převzal záštitu hejtman Jihomoravského kraje Ing. Stanislav Juránek, se bude konat pod mottem Za profesionalitu práce dobrovolných hasičských jednotek. Informace o chystané konferenci zveřejnila na své internetové stránce Moravská hasičská jednota.

Více se dozvíte na: http://www.mhj.cz/akce.html#mvff08 Více...

19. 08. 2008,  redakce

Student VUT Brno se pokouší oboustranně přeplavat Gibraltarský průliv

Přeplavat oboustranně Gibraltarský průliv, ležící mezi Evropou a Afrikou, se v těchto dnech pokouší třiadvacetiletý student VUT v Brně David Čech. Na tuto zprávu ze serveru Studentské městečko.cz upozornil na svých internetových stránkách Národní institut dětí a mládeže.

Více se dozvíte na: Více se dozvíte na: http://www.studentskemestecko.cz/view.php?cisloclanku=2008080045 Více...

19. 08. 2008,  redakce

V Havlíčkově Brodě otevřeli výstavu k projektu Bojovníci proti totalitě pohledem dětí

Putovní výstavu uspořádanou k projektu Bojovníci proti totalitě pohledem dětí, si mohou zájemci prohlédnout od pondělí 18. srpna do středy 20. srpna 2008 na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě. V armádním stanu najdou návštěvníci díla žáků základních škol, kteří se při výrobě a zpracování krátkého filmového dokumentu seznamovali s pohnutými osudy lidí pronásledovaných bývalým režimem či válečných veteránů, napsal server Vysočina-news.cz.

Více informací naleznete na: http://www.vysocina-news.cz/clanek/putovni-vystava-o-totalite-v-brode/
a na:
http://www.bojovniciprotitotalite.cz Více...

18. 08. 2008,  redakce

Evropský sociální fond vyhlašuje výzvy k předkládání grantových projektů

v rámci jednotlivých programů ESF 2007 - 2013 , tedy znásledujících oblastí podpory: OP Lidské zdroje a zaměstnanost, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost a OP Praha Adaptabilita. Většinu výzev vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí, ale také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nebo Magistrát hlavního města Prahy.

Více najdete zde:
http://www.esfcr.cz/clanek.php?lg=1&id=1053  Více...

18. 08. 2008,  redakce

INEX-SDA pořádá sýrovou neděli v Kosteleckých Horkách

Zhlédnout nebo si i vyzkoušet dojení koz, výrobu tvarohu a různých druhů salašnických sýrů budou moci ti, kteří se v neděli 17. srpna 2008 zúčastní akce nazvané Sýrový den. Pořádá ji INEX-Sdružení dobrovolných aktivit, a to od 14:00 v Modrém domě v Kosteleckých Horkách u Chocně. Zájemce zve i na ochutnávku vyráběných dobrot a k návštěvě vesnického muzea v sýpce; děti se prý budou moci vyřádit na dvoře statku.

Zdroj: http://www.inexsda.cz/cze/inex  Více...

15. 08. 2008,  redakce

Úrazy dětí nebývají o prázdninách častější než jindy, spíše závažnější

O prázdninách nejsou úrazy dětí častější než v jiném období, ale podle naší studie jsou závažnější, citoval pracovnici Ústavu zdravotnických informací a statistiky Šárku Daňkovou internetový server Regiony24. Počet dětských úrazů v hlavním městě letos o letních prázdninách proti minulému roku dokonce výrazně poklesl – pražská záchranka jich zatím evidovala 453, což je o více než sto případů méně než loni. Záchranná služba ve Středních Čechách naproti tomu zaregistrovala jejich osmnáctiprocentní nárůst.

Více se dozvíte na: http://www.regiony24.cz/zdravotnictvi/vypis.aspx?ID_clanku=36184  Více...

15. 08. 2008,  redakce

Konference "Jiné druhy závislosti" může být k užitku i pracovníkům s mládeží

Závislost na rodině, na sektách, hnutích a ideologiích, jakož i na komunikačních médiích – a adekvátní intervenční strategie jsou námětem tematické konference nazvané „Jiné druhy závislosti“. Dne 2. října t. r. ji uspořádá Středočeský kraj ve spolupráci s Centrem adiktologie Psychiatrické kliniky, 1. lékařské fakulty UK v Praze, Českým institutem pro supervizi o.s. a sekretariátem Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky. Konání konference avizoval na svých internetových stránkách v sekci určené pro pracovníky s mládeží Národní institut dětí a mládeže.

Bližší informace týkající se konference se dozvíte na:
http://www.icm.cz/konference-jine-druhy-zavislosti Více...

14. 08. 2008,  redakce

Tandem získal Evropskou jazykovou cenu LABEL 2008

Koordinační centrum výměn mládeže Tandem obdrželo od odborné poroty programu Label stejnojmennou Evropskou jazykovou cenu za letošní rok. Cenu Label 2008 získal konkrétně projekt Tandemu nazvaný Česko-německá jazyková animace – vzdělávací kurzy pro jazykové animátory. Slavnostní vyhlášení vybraných projektů a udílení zmíněného ocenění se uskuteční v prostorech ministerstva školství 26. září 2008 u příležitosti Evropského dne jazyků. Na svém serveru o tom informoval Tandem.

Více se dozvíte na: http://www.tandem.adam.cz/article.php?op=detail&arid=643 Více...

13. 08. 2008,  redakce

Frýdeckomístecký Zpravodaj připomněl sedmiletou činnost Sdružení Klubko

Aktuální čtrnácté číslo Zpravodaje města Frýdek-Místek přineslo článek upozorňující na sedm let trvání tamní dětské organizace Sdružení Klubko. Připomíná, odkud se vzal jeho název a zevrubně popisuje čtyři hlavní pilíře jeho činnosti včetně spolupráce s charitativní organizací ADRA v oblasti dobrovolnictví. Text mj. konstatuje členství Klubka v České radě dětí a mládeže a zmiňuje se i o roli, již Sdružení Klubko hraje při pořádání akcí pro veřejnost, včetně známé Bambiriády.

Článek z deváté strany Zpravodaje si můžete přečíst na: http://www.frydek-mistek.cz/zpravodaj_text/zpravodaj/7_2008/2_7_2008.pdf?PHPSESSID=cd6df0e1868dc40b77fa1df7764f19a8  Více...

12. 08. 2008,  redakce

Klienti VZP mohou žádat o příspěvek na ozdravný tuzemský pobyt pro děti

Patříte-li mezi pojištěnce Všeobecné zdravotní pojišťovny, pak máte možnost požádat o příspěvek na tuzemský ozdravný pobyt pro své dítě či děti. Letos poskytuje VZP dětem do 17 let (včetně) zmíněný příspěvek až do výše jednoho tisíce korun. Ozdravný pobyt přitom může být jednak organizován odborným či profesním sdružením, a jednak individuální; vztahuje se i na školky a školy v přírodě, lyžařské kurzy nebo letní tábory. Vyplývá to z informací zveřejněných serverem Borovice.cz.

Více se dozvíte na http://www.borovice.cz/index.php?page=clanky&rubrika=clanky&id=752&strana=1 Více...

12. 08. 2008,  redakce

Fórum mládeže na symposiu Pražské jaro - Pražský podzim 1968

Dne 20. 8. 2008 se Fórum mládeže zúčastní symposia o Pražském jaru. Alena Felcmanová vystoupí na panelové diskusi s názvem Mladý pohled na Pražské jaro. Konferenci s názvem „Pražské jaro - Pražský podzim – Symposium ke 40. výročí vstupu vojsk Varšavské smlouvy do Československa“ pořádá Bundeszentrale für politische Bildung. Akce se bude konat 19. - 20. 8. 2008 v Praze. Na „mladém“ panelu, který proběhne 20. 8. 2008 mezi 14:30 a 16:00, vystoupí také ministr školství Ondřej Liška a spisovatel Jaroslav Rudiš.

Podrobný popis akce a program naleznete (i v češtině) na http://www.bpb.de/veranstaltungen/BF94NL  Více...

11. 08. 2008,  redakce

Opravy hřbitova v České vsi na Krnovsku budou pokračovat díky dobrovolníkům

Loni na zrušeném evangelickém hřbitově v České Vsi u Města Albrechtic pracovalo čtyřiadvacet Čechů, osm Němců, Francouz a Polka. Dobrovolníci vybudovali novou přístupovou cestu ke hřbitovu, opravili část obvodových zdí, provedli údržbu zeleně a zrekonstruovali několik náhrobků. Letos koncem srpna se koná další mezinárodní workcamp, který bude v práci pokračovat.
www.dobrovolnik  Více...
09. 08. 2008,  redakce

Mezinárodní festival YMCA EUROPE 2008 přenesl program na tři pražská náměstí

Pod názvem YMCA - City Action a s heslem „Praha dnes patří mladým!“ nabídlo 7. srpna odpoledne 2008 sdružení YMCA své programy veřejnosti. Pro obyvatele a návštěvníky centra metropole byly připraveny koncerty, sporty, aktivity pro děti a mnoho dalšího.
Více na: www.ymca.cz  Více...
08. 08. 2008,  redakce

Tábor tomíků navštívil ministr školství Ondřej Liška

V Červeném Hrádku u Sedlčan tráví prázdniny 42 dětí a jejich 8 dospělých vedoucích z Roudnice nad Labem. Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Ondřej Liška je přijel navštívit se svým náměstkem pro sport, mládež a informatiku Janem Kocourkem.
Více na: www.msmt.cz Více...
08. 08. 2008,  redakce

Brontosauři opravují hrad Lukov každoročně celé prázdniny

Při opravách zříceniny hradu Lukov se letos od konce června do konce srpna vystřídá téměř pět stovek dobrovolníků v rámci tradičního projektu Prázdniny s Brontosaurem, který běží už čtvrt století v rámci sdružení Hnutí Brontosaurus.
Viz: www.dobrovolnik Více...
08. 08. 2008,  redakce

Hledá se mladá novinářka nebo novinář pro Evropský týden mládeže

aby o této akci informoval/a v České republice i v Evropě. Nutná velmi dobrá znalost angličtiny a zkušenosti z novinářské profese. Více informací nalezneš v informačním dokumentu k výběrovému řízení - http://www.adam.cz/zahranici/rservice.php?akce=info&cisloclanku=2008070002.
Uzávěrka pro zasílání žádostí je 8. srpna 2008.  Více...
07. 08. 2008,  redakceNejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
ADAM.cz
17. 9. 2019, 627x
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamy


Představujeme


Mezinárodní


Pozvánky


Rozhovory

MŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2019 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+