pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

Nadace ČEZ podporuje regiony

Do 15. listopadu přijímá Nadace ČEZ žádosti o podporu projektů v rámci grantového řízení "Podpora regionů pro rok 2009". O příspěvek mohou žádat právnické osoby, tedy i neziskovky, které zašlou příslušné dokumenty doporučeně na adresu organizační jednotky Skupiny ČEZ v příslušném regionu nebo na adresu Nadace ČEZ.

Více najdete na:
http://www.nadacecez.cz/cs/granty/vyhlasene-grantove-rizeni-pro-projekt-podpora-regionu.html. Více...

10. 10. 2008,  redakce

Ve státním rozpočtu na rok 2009 má největší nárůst Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy při sestavování státního rozpočtu na příští rok mělo značný úspěch. Výdaje na vzdělávání dosáhnou v roce 2009 téměř 124 mld. korun.

Počítá se se zvýšením platů učitelů, s navýšením prostředků na pomůcky pro školy i s posílením rozpočtu pro vysoké školy.
Při zahrnutí prostředků z EU vzroste částka, s níž počítá návrh rozpočtu, dokonce o dalších 10 miliard. „Ukazuje se, že vláda pokládá školství za jednu ze svých nejvýznamnějších priorit a že to nejsou jen slova,“ říká ministr školství, mládeže a tělovýchovy Ondřej Liška. Za svůj úspěch pokládá zejména další miliardu, kterou dodatečně získal pro vysoké školství.

Více na:
http://www.msmt.cz/pro-novinare/statni-rozpocet-2009-nejvetsi-narust-ma-skolstvi

 Více...
08. 10. 2008,  redakce

OSnoviny píší: Neziskovky budou mít snazší cestu k financování projektů

Poštovní spořitelna podepsala s Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS) smlouvu k Programu překlenovací pomoci pro nestátní neziskové organizace. Ta neziskovkám usnadní cestu k financování jejich programů.
Program překlenovací pomoci 3P usnadní neziskovkám cestu k plynulejšímu financování jejich programů podporovaných veřejnými rozpočty. Jde zatím o tříletý pilotní program...
Současně NROS a Poštovní spořitelna vypracují metodiku hodnocení nestátních neziskových organizací (NNO), která kromě finančních ukazatelů zohlední jejich finanční zdraví a způsob řízení.

http://www.osnoviny.cz/nno-budou-mit-snazsi-cestu-k-financovani-projektu

 Více...
07. 10. 2008,  redakce

V říjnu se na festivalu v Opavě sejdou tři stovky českých a slovenských tensingářů

V říjnu se v Opavě sejde na tři sta tensingářů – 24. 10. tam totiž začne 10. Československý tensingový festival s názvem High Quality (Vysoká kvalita). V naší republice a u našich slovenských sousedů působí přes dvacet tensingových skupin, které se každý rok schází na tradiční akci plné koncertů, kreativních workshopů a zábavy. Na svých internetových stránkách o tom informuje občanské sdružení Elim Opava s tím, že nedávno vznikl TenSing i v Opavě, a tak se organizátoři rozhodli pro letošní rok uspořádat festival právě v tomto městě.

Zájemci se mohou dozvědět více na:
http://www.elimopava.cz/ Více...

05. 10. 2008,  redakce

Fotosoutěž Brontosaurus žije 2008 se chýlí ke konci

Rok 2008 je v plném proudu, spousta akcí je již za námi, spousta ještě před námi. Letošní ročník fotosoutěže Brontosaurus žije přináší dvě soutěžní kategorie a dále přináší změny pravidel, fotografie už nemusí být z tábora PsB, ale z jakékoli brontosauří akce. Uzávěrka zasílání fotografií je 31. října 2008.

Soutěžní kategorie pro rok 2008:
- Bez hranic - libovolná zajímavá fotografie z akce
- Štěstí - zkuste zachytit ten příjemný pocit

Soutěžní podmínky a další podrobnosti na: http://zije.brontosaurus.cz/

 Více...
04. 10. 2008,  redakce

Lidé se mohou během října vyjádřit k chystanému zákonu o veřejně prospěšných organizacích

Ministryně a předsedkyně Rady vlády pro nestátní neziskové organizace Džamila Stehlíková představila teze k novému zákonu o veřejně prospěšných organizacích. Veřejnost se k nim může vyjádřit během října. Předpokládá se, že organizace, které naplní podmínky tohoto zákona, budou moci snadněji čerpat dotace z veřejných zdrojů a budou mít nárok na příslušné daňové a poplatkové úlevy. Pro uznání formy veřejně prospěšné organizace má být rozhodující náplň činnosti organizace, především v oblasti kultury, školství, vzdělávání, zdravotnictví či sociálních služeb, přičemž tato činnost má sloužit veřejnému zájmu. Informuje o tom zpravodajský portál občanské společnosti OS Noviny.

Více informací naleznete na adrese:
http://www.osnoviny.cz/diskuse-o-tezich-k-zakonu-o-verejne-prospesnych-organizacich Více...

02. 10. 2008,  redakce

Kdo chce pravidelně přispívat na charitu, může využít novou službu DMS Roční podpora

Dárcovské SMS jsou u české veřejnosti velmi oblíbené. Od září tohoto roku je navíc možné využít nové DMS služby. Pokud se totiž rozhodnete podpořit charitativní projekt dlouhodobě, stačí nyní jediná textová zpráva a vybraná dobročinná organizace od vás dostane každý měsíc jednu DMS. Tuto službu, nazvanou DMS Roční podpora, si mohou bezplatně aktivovat všichni uživatelé mobilních telefonů. Uvádí se to v tiskové zprávě Fóra dárců, zveřejněné na adrese http://www.donorsforum.cz/tiskove-zpravy?id=730 Více...
30. 09. 2008,  redakce

INEX-SDA hledá spěšně zájemce o účast na mezinárodním semináři v Římě

INEX – Sdružení Dobrovolných aktivit urgentně hledá zájemce o účast na mezinárodním semináři v Římě, a to již od 1. do 12. 10. t. r. Předpokladem účasti je věk mezi 18 až 25 lety, zájem o hudbu, umění, tanec, divadlo a mezikulturní dialog. Účastníci mají zajištěno stravování, ubytování a dostanou proplaceno 70 procent cestovních nákladů, uvedl INEX-SDA ve svém Zpravodaji.

Popis projektu a potřebné kontakty naleznou zájemci na adrese: http://www.inexsda.cz/cze/inex Více...

29. 09. 2008,  redakce

I vy můžete hlasovat o nejlepších internetových stránkách v anketě Křišťálová Lupa 2008

Finální hlasování v anketě Křišťálová Lupa 2008 - Cena českého Internetu probíhá od 22. září do 26. října 2008. Hlasovat můžete pouze pro projekty, které byly nominovány v nominační fázi ankety.
Zvolte svého favorita alespoň v jedné kategorii. Vybranému subjektu bude připsán jeden hlas. V průběhu soutěže můžete prostřednictvím Internetu hlasovat jen jednou.
Všichni registrovaní hlasující budou zařazeni do slosování o zajímavé ceny.
Výsledky ankety budou vyhlášeny na slavnostním večeru 27. listopadu 2008 a poté zveřejněny spolu s výherci z řad čtenářů na stránkách projektu Křišťálová Lupa 2008.

Více na http://kristalova.lupa.cz/hlasovani/

 Více...
29. 09. 2008,  redakce

RADAMBUK a E.ON otevřely pro děti a mládež Jihočeského kraje Malou energetickou akademii

Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje (RADAMBUK) spolu s E.ON Česká republika s. r. o. zorganizovaly a spustily soutěž nazvanou Malá energetická akademie. Děti a mládež zmíněného regionu se do ní mohou přihlásit ve třech kategoriích: jednotlivec, malá skupina do 9 osob a velká skupina čítající 10 a více členů. Celá soutěž o hodnotné ceny probíhá na webových stránkách http://www.energeticka-akademie.cz, které připravil a spravuje RADAMBUK.

Zdroj: www.radambuk.cz Více...

28. 09. 2008,  redakce

Společenství Romů na Moravě organizuje soutěž mladých hudebních talentů Street Sounds

Právě probíhá soutěž mladých (nejen) romských hudebních talentů s názvem Street Sounds, uspořádaná Společenstvím Romů na Moravě. Soutěží se ve třech kategoriích – Tradiční romská hudba, Hip hop a Jazz a funky. Více informací lze nalézt na http://www.street-sounds.cz, kde se zájemci mohou do soutěže, jejíž uzávěrka je 30. září, rovněž přihlásit i hlasovat podle svého vkusu.

Zdroj: www.srnm.cz Více...

27. 09. 2008,  redakce

Festival deskových her DESKMANIA se koná tento víkend v KC Zahrada v Praze

26. - 28. září se v Kulturním centru Zahrada v Praze 11 koná další ročník Festivalu deskových a společenských her Deskmania, kde si můžete vyzkoušet známé i méně známé stolní hry, hry kartičkové, dobrodružné i fantasy. Akci pořádá Občanské sdružení Hry pro lidi.
Přijďte si zahrát s kamarády nebo s rodinou!
Můžete i vyhrát - tombolu o mnoho hodnotných cen (deskové hry, předplatné časopisu Level a další zajímavosti) pro návštěvníky připravili organizátoři ve spolupráci s partnery festivalu. Sobotní slosování proběhne v 16:00, kdy na akci zavítá sám starosta Městské čáasti Praha 11 Mgr. Dalibor Mlejnský. Nedělní výherce určí losem hned po obědě Jiří Pomeje, Iveta Bartošová a Artur.
Tak neváhejte a přijďte se pobavit!

Více na www.deskmania.czVíce...

27. 09. 2008,  redakce

YFJ a Pionýr hledají na dobu předsednictví Radě EU spolupracovníka

Evropské fórum mládeže (YFJ) ve spolupráci s občanským sdružením Pionýr vyhlašuje konkurs na pozici „presidency project officer" (spolupracovník YFJ v zemi předsedající Radě EU). Jde o práci přesně časově vymezenou od listopadu 2008 do července 2009. Podrobnosti (celé znění výzvy) ZDE. Uzávěrka přihlášek je 3. října; kontakty jsou uvedeny v informační příloze. Více...
26. 09. 2008,  Martin Bělohlávek

Kolpingovo dílo uspořádá v říjnu 2009 v Bratislavě konferenci k 20. výročí pádu komunismu v zemích střední a východní Evropy

Bratislava bude ve dnech 2. - 4. října 2009 hostit mezinárodní konferenci k 20. výročí pádu komunismu v zemích střední a východní Evropy, pořádanou Kolpingovým dílem Evropa. Organizaci jednoho ze čtyř tematických seminářů tam má mít na starost Kolpingovo dílo ČR, jak vyplývá z informací zveřejněných na internetových stránkách tohoto sdružení.

Zdroj: http://www.kolping.cz Více...

25. 09. 2008,  redakce

Místostarosta Junáka Jiří Navrátil se stal Čestným občanem Prahy 6

Dlouholetému starostovi, nyní místostarostovi Junáka Jiřímu Navrátilovi bylo spolu se třemi dalšími osobnostmi 4. září uděleno Čestné občanství Prahy 6. Gratulujeme! Čestné občanství uděluje od roku 2002 Zastupitelstvo městské části jako projev úcty a ocenění za hrdinství, osobní statečnost, celoživotní zásluhy či mimořádné umělecké výkony. Skaut-odbojář Jiří Navrátil je někdejším politickým vězněm komunistického režimu, v jehož věznicích a lágrech strávil 11 let.
Více informací najdete na http://www.praha6.cz/aktuality/aktualita.php?ID=1111Více...
23. 09. 2008,  redakce

Veřejné připomínkování návrhu Politiky územního rozvoje ČR, který obsahuje kotroverzní záměry, skončí 25. září 2008.

Už jen do 25. září mohou obce, jednotlivci i občanská sdružení zasílat své připomínky k návrhu Politiky územního rozvoje České republiky. Pak veřejné připomínkování končí. Upozorňuje na to zpravodajský portál občanské společnosti OS Noviny.cz s tím, že návrh Ministerstva pro místní rozvoj obsahuje řadu kontroverzních záměrů s dopadem na rozvoj např. jihočeských obcí.

Více se lze dozvědět na:
http://www.osnoviny.cz/cas-pro-pripominky-k-vladni-politice-uzemniho-rozvoje-bude-koncit Více...

23. 09. 2008,  redakce

Pozvání ke konferenci o vývoji politik EU v oblasti mládeže

V pondělí 22. září otevřela Evropská komise veřejnou on-line konferenci o budoucím vývoji Evropských politik v oblasti mládeže. Výstupy budou předány evropským politickým činitelům, kteří se jimi budou zabývat v rámci přípravy konkrétních opatření, jež by měly pomoci mladým lidem k aktivnímu zapojení do společnosti, k jednoduššímu získání zaměstnání a k celkovému zlepšení jejich životní situace. Právě neziskové organizace fungující na poli práce s mládeží a lidé věnující se práci s mládeží jsou podstatnými partnery pro diskusi v této oblasti.
Přispějte svým pohledem do konference a podpořte tak úspěšnost Evropských politik: http://ec.europa.eu/youth/youth-policies/doc1220_en.htm Konference se bude odehrávat ve všech oficiálních jazycích EU.  Více...
22. 09. 2008,  Jana Bělohlávková

V soutěži „Být vidět“ může o nejlepších webových stránkách neziskové organizace poprvé hlasovat i veřejnost

Šestý ročník soutěže neziskových organizací ČR v oblasti propagace "Být vidět" přinesl zajímavou změnu: v kategorii „internetové stránky“ totiž může poprvé hlasovat také veřejnost. Informuje o tom zpravodajský portál občanské společnost OS Noviny.cz, podle něhož zůstaly zachovány tři tradiční kategorie, ve kterých mohou neziskové organizace soupeřit: „Nejlepší výroční zpráva“, „Nejlepší webové stránky“ a fotografická soutěž „Náš příběh“.

Více se dozvíte na adrese:
http://www.osnoviny.cz/soutez-neziskovych-organizaci-byt-videt-se-otevrela-verejnosti-i-odbornikum
a dále na adrese:
http://www.bytvidet.cz Více...

22. 09. 2008,  redakce

Členové Asociace debatních klubů České republiky si odhlasovali teze pro nadcházející debatní sezónu 2008/2009

Pro novou sezónu soutěží mládeže v akademickém debatování, jemuž se věnují členové Asociace debatních klubů ČR, už byly vybrány oficiální teze. Tvrzení, o něž se budou svádět rétorická klání, znějí: „Liberalizace obchodu s potravinami je cestou z potravinové krize“, „Mezinárodní společenství by mělo zasahovat do vnitřního vývoje méně rozvinutých zemí“ a „Prvky přímé demokracie jsou škodlivé“.
Vyplývá to z informací zveřejněných na internetové stránce http://www.debatovani.cz Více...
21. 09. 2008,  redakce

Soutěžte s DudoEU.cz - možnost máte do konce září

Cestování do zahraničí za prací, rozšířením jazykových znalostí nebo prostě „na zkušenou“ je mezi mladými lidi stále více oblíbené.
Kde ale najít informace? Zdrojů je mnoho, a ne vždy je jednoduché udržet pozornost při jejich pročítání a proklikávání.
Informační centrum pro mládež Uherské Hradiště a Europe Direct Uherské Hradiště spojily síly a objevila se interaktivní webová stránka: http://www.dudoeu.cz. Zajímavou formou poskytuje informace o práci, studiu a dobrovolnictví v zahraničí. Do konce září se můžete na těchto stránkách nejen dozvědět množství praktických informací a zahrát si počítačovou hru, ale můžete si i zasoutěžit o cestu do zahraničí, ISIC karty, trička a další ceny.
Pokud vám informace či odkazy na stránkách www.dudoeu.cz přijdou zajímavé, pak vězte, že je možné je tam nalézt i v přehledné formě dokumentu. Více...
19. 09. 2008,  Jana Bělohlávková

Obnovená Svojsíkova mohyla ve Štěchovicích bude odhalena v sobotu 20. září 2008

Mohylu postavili štěchovičtí skauti po 2. světové válce na nepřístupném ostrohu nad Kocábou, v místech, kam chodili ilegálně slibovat. V roce 1946 vyšla její fotografie v časopise Junák a stala se cílem výprav mnoha skautských oddílů. V padesátých letech ji kdosi rozbořil. I v dobách zákazu skautingu k ní chodili návštěvníci, i když tam vede jen uzoučká stezka... Skauti ze střediska Uragan Zbraslav se rozhodli, že ji z rozvalin znova postaví do původní krásy - odhalení proběhne 20. září 2008 ve 14 hodin, přístupová stezka bude značena.

Vice na www.svojsikovamohyla.ic.cz Více...

19. 09. 2008,  Michala K. Rocmanová

Vyhlášení výsledků letošní soutěže Ekofór bude v listopadu v Praze – hlasujte on-line i vy

Po loňském veleúspěšném vyhlašování výsledků Ekofóru v Uherském Hradišti se letos slavnostní závěr soutěže přesune do Prahy, informuje na svých webových stránkách Hnutí Brontosaurus. Vyhlášení a předání cen proběhne v sobotu 29. 11. od 19 hodin v Klubu Klamovka v Praze, vyhlášení hudebně doprovodí moravský bard Tomáš Kočko.
Stále ještě můžete hlasovat o nejlepší Ekofór v on-line galerii na: http://www.ekofor.cz

Zdroj: http://www.brontosaurus.cz Více...

18. 09. 2008,  redakce

Sdružení Ještěrka otevírá v Praze 5 klub pro děti s poruchami učení a chování, s autismem apod.

V pražských Hlubočepích má být od 17. září t. r. otevřen Klub o. s. Ještěrka, určený především pro děti se specifickými poruchami učení, poruchami chování, ADHD, autismem a pro děti se zkušeností s duševní nemocí. Informují o tom OS Noviny.cz s tím, že klub se nachází ve Volnočasovém centru o. s. Ještěrka, Záhorského 4, Praha 5-Hlubočepy a jeho pravidelný program se bude konat každou středu od 17 do 19 hod.

Více informací lze získat na adrese:
http://www.osnoviny.cz/obcanske-sdruzeni-jesterka-zve-do-odpoledniho-klubu
nebo na:
http://www.osjesterka.cz Více...

17. 09. 2008,  redakce

Semináře MŠMT v krajích pro NNO, které budou žádat o dotace v roce 2009

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy upozorňuje na konání bezplatných seminářů pro NNO, které budou žádat o státní dotace v rámci vyhlášených „Programů státní podpory práce s dětmi a mládeží pro nestátní neziskové organizace na léta 2007 - 2010“ pro rok 2009.

Vzhledem k tomu, že v metodice uvedených programů došlo v průběhu roku ke změnám, doporučujeme seznámit se před konáním semináře s upraveným zněním Programu, který bude k dispozici na webových stránkách odboru pro mládež MŠMT, v části dotace / granty .

Termíny seminářů v jednotlivých krajích a kontaktní osoby najdete na adrese:

http://www.msmt.cz/mladez/seminare-v-roce-2009

Účast na semináři je podmíněna zasláním přihlášky nejpozději týden před určeným termínem.  Více...

13. 09. 2008,  redakce

V pražském infocentru OSN je k vidění výstava fotografií pořízených dobrovolníky v rozvojových zemích

V Informačním centru OSN, na náměstí Kinských 6 v Praze 5 je k vidění výstava fotografií z rozvojových zemí nazvaná "Cesta životem, cesta světem". Fotografie pořídili dobrovolníci, kteří se v roce 2006 a 2007 zúčastnili programu GLEN a vyjeli na tříměsíční stáže do Afriky a Asie. Výstavu můžete navštívit do 18. září 2008, od pondělí do pátku od 9.00 do 17.00 hodin.

Zdroj: INEX-SDA Více...

12. 09. 2008,  redakce


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamyMŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2019 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+