pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

Informace o poskytování dotací nestátním neziskovým organizacím v roce 2009

Rada vlády pro nestátní neziskové organizace uveřejnila první verzi publikace názvem Informace o poskytování dotací nestátním neziskovým organizacím v roce 2009 z vybraných veřejných rozpočtů a grantové programy nadací - příjemců příspěvku z Nadačního investičního fondu. Tato verze zatím obsahuje dotační programy ministerstev a Úřadu vlády ČR. Padesátistránkový dokument v PDF si lze stáhnout z adresy http://www.vlada.cz/assets/cs/rvk/rnno/publikace/informace_2009_v1_1.pdf

Zdroj: http://www.icm.cz Více...

11. 09. 2008,  redakce

Celostránkové ilustrace Milana Tesleviče z knihy S Rychlými šípy

do Stínadel si můžete prohlédnout na výstavě v Praze do 24. 10. 2008. Najdete tam i autorovy další kresby, jak informuje www.bohoušek.cz Více...
09. 09. 2008,  redakce

Museum Kampa zve na interaktivní projekt nazvaný Mluv ke mně

umělkyně Adély Matasové. K dialogu Vás přímo vyzývají velkoformátové zrcadlové objekty, které za pomoci složitých počítačových programů reagují na Váš pohyb nebo hlas...

Museum Kampa představuje webové stránky v novém kabátě. Na serveru www.museumkampa.cz nyní najdete přehlednější a obsáhlejší informace nejen o umění, ale také o novinkách muzea a programech.

Na podzim pro Vás Museum Kampa opět připravuje řadu doprovodných programů včetně přednášek, komentovaných prohlídek, workshopů i koncertů.  Více...

09. 09. 2008,  redakce

Adresář sociálních služeb pro osoby s postižením v Praze

vydala pražská POHODA, o. s. Jde o aktualizovaný Adresář, a týká se především osob s mentálním a kombinovaným postižením. Obsahuje údaje téměř sto čtyřiceti organizací, které se zaměřují na služby lidem s mentálním postižením, a to jak dospělým, včetně seniorů, tak i dětem.
Jsou v něm zastoupeny služby pro osoby s autismem, epilepsií, dětskou mozkovou obrnou, ale např. i pro uživatele s roztroušenou sklerózou. Zájemci mohou adresář získat elektronicky i v tištěné podobě.

Více viz http://www.osnoviny.cz/pohoda-vydala-adresar-sluzeb-pro-osoby-s-postizenim Více...

07. 09. 2008,  redakce

Lormolympiáda aneb soutěž sportovních a uměleckých dovedností hluchoslepých

se koná ve dnech 5. až 7. září 2008 ve Sněžném na Vysočině. Je to historicky první sportovní a umělecké klání lidí s hluchoslepotou v historii o.s. LORM a České republiky vůbec. Do prvního ročníku se přihlásilo celkem 23 zájemců, kteří poměří své síly a dovednosti v 10 disciplínách, například v běhu na 50 m s trasérem, vrhu koulí či granátem, skoku do dálky z místa, hodu na cíl, ve hře v šachy a v mnoha dalších včetně zábavných sportovních disciplín. V uměleckém oboru jsou vyhlášeny kategorie literární, výtvarné a rukodělné činnosti a výrazová tvorba. Občanské sdružení LORM – Společnost pro hluchoslepé, pořadatel akce, připravilo pro své klienty již v průběhu roku řadu sportovně zaměřených akcí, například závody v běžeckém lyžování s trasérem nebo jízdu na tandemovém kole. „Jízda na tandemu mi přinesla především radost ze svobodného pohybu – sama jsem mohla šlapat na plný pln a předhánět ostatní cyklisty díky dobré souhře se svojí spolujezdkyní,“ popsala své dojmy z týdenního pobytu u Slavonic jedna z účastnic, Václava Turková. Cílem prvního ročníku Lormolympiády je povzbudit u hluchoslepých sportovního a tvořivého ducha v atmosféře zdravé rivality, vzájemné tolerance a především přátelství. Další informace lze získat na telefonním čísle 777 764 191, e-mailu info@lorm.cz nebo webových stránkách www.lorm.cz. Soutěž se koná díky laskavé podpoře Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška. Více...
05. 09. 2008,  redakce

Fulbright-Masarykovo stipendium pro zástupce neziskového sektoru v ČR

vyhlašuje pro akademický rok 2009-10 komise J. Williama Fulbrighta v ČR. Cílem je podpořit rozvoj neziskového sektoru v ČR, obohatit kontakty mezi českými a americkými neziskovými organizacemi a získat další znalosti a zkušenosti s prací neziskových organizací ze země, kde je už tradičně velmi silný a dobře fungující neziskový sektor.
Stipendium je určeno pro uchazeče s ukončeným vysokoškolským vzděláním (min. Bc.).

Více: http://www.fulbright.cz/fulbrightova-stipendia/fulbright-masarykovo-stipendium.shtml Více...

05. 09. 2008,  redakce

Skauti dětem - dva dny zábavy a soutěží (5. - 6. 9.) na mnoha místech v Plzni

Hry, co jste nehráli, věci, co jste neviděli. Pro všechny kluky a holky, co se nebojí. Pro školáky i předškoláky.

Program: lanové překážky, lodičky, padák, skákací síť, gumolano, rukodělky, lukostřelba, malování na obličej, bludiště, sádrové masky, lasování a další…

Podrobný program a další informace najdete na:
www.plzen.skauting.cz/
nebo
http://plzen.skauting.cz/orj/kalendar_detail.php?ida=158 Více...

03. 09. 2008,  redakce

Jen do 5. září 2008 lze podat žádosti o podporu projektů na vzdělávání v jazycích národnostních menšin

a multikulturní výchovy na rok 2008 - II. kolo

Podrobnosti najdete na adrese:
http://www.msmt.cz/vzdelavani/program-msmt-na-podporu-vzdelavani-v-jazycich-narodnostnich-1

Tematické okruhy programu:
1. Jazykové vzdělávání dětí a mládeže příslušníků národnostních menšin.
2. Vzdělávací aktivity pro děti a mládež příslušníků národnostních menšin, např. vydávání publikací pro vzdělávání dětí a žáků v menšinových jazycích jako součást širšího projektu.
3. Tvorba a realizace vzdělávacích programů a výukových materiálů, které směřují k potírání rasové a národnostní nesnášenlivosti, rasismu, antisemitismu, včetně integračních projektů ve vzdělávání v oblasti romského jazyka.
4. Výzkumy a analýzy zaměřené na oblast vzdělávání národnostních menšin a etnik žijících v ČR.
5. Vytvoření podpůrných a metodických materiálů zaměřených na integraci dětí a žáků z národnostních a etnických menšin žijících v ČR do hlavního vzdělávacího proudu. Tyto metodické materiály budou zaměřeny na zvyšování kompetencí pedagogů směrem k práci s dynamikou třídního kolektivu a vytváření inkluzivního přístupu při práci s dětmi a žáky z prostředí národnostních menšin a etnik ve třídách a kolektivech.

Projekty je třeba zpracovat velmi pečlivě, kvůli formálním chybám mohou být vyřazeny!
Projekty musí být doručeny do podatelny MŠMT nejpozději do 5. září 2008 do 15 hodin, a to i ty, které jsou posílány poštou.

Projekty je třeba zpracovat velmi pečlivě, kvůli formálním chybám mohou být vyřazeny!
Projekty musí být doručeny do podatelny MŠMT nejpozději do 5. září 2008 do 15 hodin, a to i ty, které jsou posílány poštou.
 Více...

02. 09. 2008,  redakce

Praxi pro žáky středních, odborných a učňovských škol v Německu nabízí Tandem i letos

Jedná se o Program odborných praxí (dříve pod označením „A je to! Auf geht´s!“), díky němuž mohou žáci už od roku 2000 absolvovat odbornou praxi v Německu. Česko-německý fond budoucnosti podpoří tento program finančně i v dalším projektovém roce (1. července 2008 - 30. června 2009). Do konce září 2008 máte možnost podat si u Tandemu „Předběžnou přihlášku“ na první pololetí roku 2009 a využít tak možnosti finanční podpory při organizaci zahraniční praxe pro Vaše studenty.

Více: http://tandem.adam.cz/article.php?op=detail&arid=642  Více...

01. 09. 2008,  redakce

Vytvoř dvojportrét a zúčastni se mezinárodní soutěže Alter Ego

Koordinátory tohoto projektu pro Českou republiku jsou Česká centra. Projekt je realizován ve 22 zemích Evropské unie (včetně Německa). Jedná se o mezinárodní uměleckou soutěž s multikulturním rozměrem, které se mohou zúčastnit mladí lidé z celé ČR narození v letech 1990-1994 (tj. ve věku 14-18 let). Úkolem soutěžících je vytvořit dvojportrét - portrét svého skutečného nebo fiktivního vrstevníka z odlišného etnického, kulturního nebo sociálního prostředí.
Mohou použít libovolnou techniku, například kresbu, koláž, fotografii nebo počítačovou animaci. Soutěžící mohou vkládat své příspěvky do 5. září 2008 na internetovou stránku www.alterego-europe.eu, kde také proběhne on-line hlasování o nejlepší dvojportrét.
Dva vítězové z ČR se společně s 42 výherci z ostatních evropských zemí zúčastní v listopadu 2008 mezikulturního workshopu na umělecké škole v Dánsku.

Více informací najdete na stránkách projektu:
Alterego Competition
http://www.alterego-europe.eu/
http://www.alterego-europe.eu/eu/comp_rules
 Více...

30. 08. 2008,  redakce

Brontosauři zvou na Mohelnický dostavník, můžete tam navštívit i jejich ekostánek

Hnutí Brontosaurus zve všechny brontosaury i „nebrontosaury“ na festival Mohelnický dostavník 28. - 31. 8. 2008. Kromě tradičního programu plného hlavně trampské a folkové hudby můžete na festivalu potkat i brontosauří ekostánek. Více se o programu 34. ročníku Mohelnického dostavníku dozvíte zdeVíce...
29. 08. 2008,  redakce

Petr Gazdík, který dostal v květnu cenu ČRDM „Přístav“, řídí na týden Prahu

Zatímco pražský primátor Bavel Bém se stal symbolicky od soboty do pondělka starostou obce Suchá Loz na Slovácku, starosta Suché Lozi Petr Gazdík v rámci od pondělního odpoledne na týden povede Prahu.

Více si přečtěte na:
http://www.novinky.cz/clanek/148035-starosta-male-obce-na-slovacku-bude-na-tyden-ridit-prahu.html

O udílení Ceny Přístav si přečtěte zde:
http://www.adam.cz/clanek-2008050034-cas-straveny-s-mladezi-se-dospelym-bohate-vrati.html Více...

27. 08. 2008,  redakce

Hledáte pionýrský tábornický oddíl v Brně a okolí? Klikněte si

Sdružení pionýrských tábornických oddílů V průběhu letních prázdnin došlo k opětnému oživení domény www.dobryoddil.cz, na níž je možné vyhledat kvalitní pionýrské tábornické oddíly pracující s dětmi na v jihomoravském kraji. V současnosti je registrována desítka oddílů a počet rychle roste.  Více...
26. 08. 2008,  Pionýr - SPTO Brno

Divadelní festival Letní Letná zve až do 2. září děti i dospělé

Festival už popáté rozbil své stany v parku v Praze na Letné. Přitahuje děti i dospělé, chodí sem celé rodiny a všichni se dobře baví.
Dětská představení na vás čekají každý den od 20. srpna do 2. září v 11, 14, 15.30 a 17h. A někdy je jich i více!
Případného deště či horšího počasí není třeba se bát. Všechna večerní představení se hrají ve stanech pod střechou, dětská představení v případě nepříznivého počasí budou přesunuta také pod střechu do stanu (kromě Escarlata Circus).
Připravili jsme pro vás navíc v areálu festivalu malování, výrobu masek a hry. Vstup na tento dětský program je zdarma. (Upozornění: ve výtvarných dílnách se pracuje s barvami balakryl, děti se mohou ušpinit, proto doporučujeme vhodné oblečení, které se může umazat).
http://www.letniletna.cz/pro-deti.php Více...
25. 08. 2008,  redakce

Gruzie versus Rusko: Děti a mládež si zaslouží mír

Na 12. srpna připadá Mezinárodní den mládeže. Při této příležitosti vydalo Evropské fórum mládeže (YFJ) prohlášení, v němž organizace mladých lidí z celé Evropy vyjadřují lítost, že se na evropském kontinentu opět vede opravdová válka, a jímž vyzývají odpovědné činitele Ruské federace a Gruzínské republiky k mírovému řešení současné krize.
Text tiskového prohlášení YFJ v angličtině najdete na adrese http://www.youthforum.org/en/press/press_releases/2008/0748-08.htm Více...
24. 08. 2008,  Duha - Hynek Pečinka

Využijte nabídku užitečných kurzů na serveru Neziskovky

– na nejrůznější témata, jako aspekty zákona o sociálních službách, prezentace neziskové organizace, psaní žádostí o granty a další... Kompletní nabídku otevřených kurzů na zbytek roku 2008, zahrnující manažerské dovednosti, finanční řízení, fundraising, PR, personalistiku, sociální oblast a další témata najdete na adrese http://neziskovky.cz/cz/vzdelavani/otevrene-kurzy/aktualni-nabidka/ Více...
23. 08. 2008,  redakce

Prodlužte dětem prázdniny knihou plnou pirátských map, šifer, záhad a pokladů

Poklad kapitána Williama Kidda - ukázka z interaktivní knihyV knize Poklad kapitána Williama Kidda spolu s hlavními hrdiny mohou čtenáři prožít neobyčejné dobrodružství a vyzkoušejí si svůj důvtip při řešení úkolů a hádanek, které kapitán Kidd, jeden z nejznámějších korzárů historie, připravil hledačům svého pokladu.
Kniha obsadila 4. místo na Veletrhu dětské knihy v Liberci.
Autoři: Oldřich Růžička, Jan Klimeš.
Vydalo: B4U Publishing s.r.o.

Knihu „prolistovat“ a přečíst si detailní informace můžete na adrese:
http://www.b4upublishing.com/M02/fBook_Detail.aspx?BokID=9&Lang=CZ  Více...

21. 08. 2008,  redakce

Začal 18. Mezinárodní dudácký festival ve Strakonicích

Poosmnácté se koná ve městě na soutoku Otavy a Volyňky, v kraji bohatém dudáckými tradicemi, zvaném Prácheňsko – ve Strakonicích, proslavených legendárním dudákem Švandou a jeho následovníky.
Dnes večer v 19,30 zahajuje festival průvod všech účastníků městem, na něj navazuje mezinárodní dudácké kasací na hradním nádvoří.
Připomeňme si, že první festival se konal roku 1967 u příležitosti oslav 600. výročí potvrzení městských práv Strakonic. Od té doby uplynulo již 41 let.
K účasti na letošním festivalu bylo pozváno 20 zahraničních souborů ze 16 zemí, 19 tuzemských, 11 dětských a ještě na 50 dudáků jednotlivců. Připraveno je bezmála 30 pořadů.
Mezi nimi jsou i pořady, připravené dětmi a dětskými folklorními soubory – a pro děti, jako například páteční pořad „Toulaly se dudy světem, zabloudily taky k dětem“ (od 14:00 na hradním nádvoří) nebo nedělní „Vo kouzelných dudách a skřítkovi z bezu“ (od 10:00 na hradním nádvoří).

Více na:
www.dudackyfestival.cz nebo
http://www.folklornisdruzeni.cz/10-mezinarodni-dudacky-festival  Více...

21. 08. 2008,  Michala K. Rocmanová

Konference „Pražské jaro - Pražský podzim"

Toto „Symposium ke 40. výročí vstupu vojsk Varšavské smlouvy do Československa“se koná 19. 8. 2008 a 20. 8. 2008 v Goethe institutu v Praze. Organizuje je Bundeszentrale für politische Bildung za spolupráce Tandemu a dalších - informuje Česko-německé fórum mládeže.
Více na:
http://tandem.adam.cz/uploadnew/File/Newsletter_cervenec08.pdf
http://www.bpb.de/files/KHJXSF.pdf
Goethe-Institut Prag http://www.bpb.de/veranstaltungen/BF94NL  Více...
20. 08. 2008,  redakce

Moravská hasičská jednota chystá konferenci o zásazích ztížených nebezpečnými látkami

Problematika hasičských zásahů za přítomnosti nebezpečných látek je obsahem třetího ročníku odborné konference „Moravian Volunteer Fire Fighter“, připravované Moravskou hasičskou jednotou na 27. září 2008. Konference, nad níž již tradičně převzal záštitu hejtman Jihomoravského kraje Ing. Stanislav Juránek, se bude konat pod mottem Za profesionalitu práce dobrovolných hasičských jednotek. Informace o chystané konferenci zveřejnila na své internetové stránce Moravská hasičská jednota.

Více se dozvíte na: http://www.mhj.cz/akce.html#mvff08 Více...

19. 08. 2008,  redakce

Student VUT Brno se pokouší oboustranně přeplavat Gibraltarský průliv

Přeplavat oboustranně Gibraltarský průliv, ležící mezi Evropou a Afrikou, se v těchto dnech pokouší třiadvacetiletý student VUT v Brně David Čech. Na tuto zprávu ze serveru Studentské městečko.cz upozornil na svých internetových stránkách Národní institut dětí a mládeže.

Více se dozvíte na: Více se dozvíte na: http://www.studentskemestecko.cz/view.php?cisloclanku=2008080045 Více...

19. 08. 2008,  redakce

V Havlíčkově Brodě otevřeli výstavu k projektu Bojovníci proti totalitě pohledem dětí

Putovní výstavu uspořádanou k projektu Bojovníci proti totalitě pohledem dětí, si mohou zájemci prohlédnout od pondělí 18. srpna do středy 20. srpna 2008 na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě. V armádním stanu najdou návštěvníci díla žáků základních škol, kteří se při výrobě a zpracování krátkého filmového dokumentu seznamovali s pohnutými osudy lidí pronásledovaných bývalým režimem či válečných veteránů, napsal server Vysočina-news.cz.

Více informací naleznete na: http://www.vysocina-news.cz/clanek/putovni-vystava-o-totalite-v-brode/
a na:
http://www.bojovniciprotitotalite.cz Více...

18. 08. 2008,  redakce

Evropský sociální fond vyhlašuje výzvy k předkládání grantových projektů

v rámci jednotlivých programů ESF 2007 - 2013 , tedy znásledujících oblastí podpory: OP Lidské zdroje a zaměstnanost, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost a OP Praha Adaptabilita. Většinu výzev vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí, ale také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nebo Magistrát hlavního města Prahy.

Více najdete zde:
http://www.esfcr.cz/clanek.php?lg=1&id=1053  Více...

18. 08. 2008,  redakce

INEX-SDA pořádá sýrovou neděli v Kosteleckých Horkách

Zhlédnout nebo si i vyzkoušet dojení koz, výrobu tvarohu a různých druhů salašnických sýrů budou moci ti, kteří se v neděli 17. srpna 2008 zúčastní akce nazvané Sýrový den. Pořádá ji INEX-Sdružení dobrovolných aktivit, a to od 14:00 v Modrém domě v Kosteleckých Horkách u Chocně. Zájemce zve i na ochutnávku vyráběných dobrot a k návštěvě vesnického muzea v sýpce; děti se prý budou moci vyřádit na dvoře statku.

Zdroj: http://www.inexsda.cz/cze/inex  Více...

15. 08. 2008,  redakce

Úrazy dětí nebývají o prázdninách častější než jindy, spíše závažnější

O prázdninách nejsou úrazy dětí častější než v jiném období, ale podle naší studie jsou závažnější, citoval pracovnici Ústavu zdravotnických informací a statistiky Šárku Daňkovou internetový server Regiony24. Počet dětských úrazů v hlavním městě letos o letních prázdninách proti minulému roku dokonce výrazně poklesl – pražská záchranka jich zatím evidovala 453, což je o více než sto případů méně než loni. Záchranná služba ve Středních Čechách naproti tomu zaregistrovala jejich osmnáctiprocentní nárůst.

Více se dozvíte na: http://www.regiony24.cz/zdravotnictvi/vypis.aspx?ID_clanku=36184  Více...

15. 08. 2008,  redakce


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamyMŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2019 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+