pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

Fotografická výstava “Kultur8“ v pražské kavárně Vesmírna chce podnítit úvahy nad životním stylem v osmi zemích tří kontinentů

Podnítit úvahy nad kulturou, způsobem života a jejich souvislostmi v osmi zobrazovaných zemích chce fotografická výstava nazvaná Kultur8. Odráží reálie ČR, Etiopie, Mongolska, Vietnamu, Nigérie, Ghany, Keni a Zambie. Na výstavě se podílí skupina sedmi českých účastníků dobrovolnického programu GLEN 2009, tři účastníci Evropské dobrovolné služby v Ghaně a fotografka v České republice. Název výstavy Kultur8 v sobě spojuje osm zemí v čísle osm (angl. eight) a naráží na otázku „pomoci“ (angl. aid) rozvojovému světu a zahraniční rozvojové spolupráce, jejíž cíle sleduje i program GLEN. O výstavě, která proběhne v době od 1. do 30. března 2010 v kavárně Vesmírna (v ulici Ve Smečkách 5, Praha 1), informuje na svých webových stránkách sdružení INEX-SDA.

Podrobnosti o výstavě najdete na http://www.kultur8.cz/ Více...

26. 02. 2010,  redakce

V sobotu 27. února zvou plzeňští skauti širokou veřejnost na 18. plzeňský skautský ples

který se koná od 20 hodin v Sokolovně ve Skvrňanech v Emingerově ul. 1 v Plzni. Skauti slibují bohatý program pro všechny, kteří rádi tančí a baví se. K poslechu i tanci bude hrát skupina Oki band. Ples pořádají krajská a okresní organizace Junáka – svazu skautů a skautek ČR.

Více na http://plzen.skauting.cz/ ,
v sekci Média, 25.02.2010 Více...

25. 02. 2010,  redakce

15. Setkání dětských lidových muzik proběhne 27. února 2010 odpoledne v Plzni

V sobotu 27. února 2010 v 16 hodin se v Malém sálu Měšťanské Besedy v Plzni uskuteční už 15. Setkání dětských lidových muzik. Se svým programem vystoupí folklorní soubory nejen z Plzně, ale i z blízkého okolí: Mladinka, Meteláček, Plzeňáček, Lidová muzika z Chrástu a Lidová muzika z Dobřan.
Pořadatel: Plzeňská folklórní scéna, o.s.
http://www.folklornisdruzeni.cz/15-setkani-detskych-lidovych-muzik-v-plzni Více...
25. 02. 2010,  redakce

Na workshop „NNO a fondy Evropské unie“, který se uskuteční ve v úterý 2. 3. 2010, se můžete přihlásit do 26. 2. 2010

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Vás srdečně zve na workshop „NNO a fondy Evropské unie“, který se uskuteční ve v úterý 2. 3. 2010 od 9.30 do 15.30 hod, Nová Radnice, Velký salónek, 1.p., míst.136, Mariánské nám. 2, Praha 1. Cílem workshopu je poskytnout neziskovým organizacím možnost přímé komunikace s odborníky o možnostech podpory projektů ze strukturálních fondů Evropské unie. Součástí workshopu bude i možnost konzultace projektových záměrů jednotlivých účastníků.
Prosíme o potvrzení Vaší účasti do 26.2. 2010 na e-mail: asociacenno@seznam.cz
Kapacita semináře je omezená. Více...
24. 02. 2010,  redakce

Mezinárodní projekt "Šampióni pro Afriku" má přiblížit dětem problémy jejich vzdálených vrstevníků

Přiblížit zábavnou formou dětem a mladým lidem problémy jejich vrstevníků v Africe si klade za cíl mezinárodní projekt Šampióni pro Afriku, podpořený Evropskou komisí. Učitelé si mohou pro své žáky objednat zdarma DVD s dobrodružnou animovanou hrou o Africe a dětech ulice. Na DVD jsou též materiály o Africe, které mohou učitelé použít pro další výuku (křížovky, testy apod.). O zmíněném projektu informuje na svých webových stránkách Salesiánského hnutí mládeže.

Více informací naleznete na
http://www.shm.cz/clanky1/udalosti-2010/sampioni-pro-afriku Více...

24. 02. 2010,  redakce

Seminář pro žadatele o grant v programu Make a Connection se koná 26. února 2010 v Praze

A to od 13:00 hodin v sídle Nadace rozvoje občanské společnosti, Jelení 15, Praha 1.

Zájemce prosíme o přihlášení na kontakty uvedené na:
http://www.pripojse.cz Více...

24. 02. 2010,  redakce

UMakArt: You Make Art je novou platformou pro setkávání se současnými mladými umělci a současným uměním

Tento projekt je realizován skupinou mladých lidí za podpory programu EU Mládež v akci a je také určen lidem ve věku od 15 do 25 let, kteří se mohou do projektu aktivně zapojit. Cílem projektu je vytváření pozitivního vztahu k umění a kultuře a motivace k využívání vlastní kreativity.

Více informací na www.youmakeart.cz  Více...

21. 02. 2010,  redakce

Pachatelé kyberšikany je v 78% ze stejné školy jako oběť

– překvapivý výsledek nejnovějšího výzkumu mezi českými dětmi

Více: http://www.donorsforum.cz/aktualne?id=901 Více...

20. 02. 2010,  redakce

Přivítejte barevné jaro hravou výstavou Václava Jíry STROJKY II., kterou můžete navštívit do 21. 3. 2010 v Muzeu Kampa

Jírovy kinetické strojky jsou sestaveny z různě nalezených prvků patřícíh původně funkčním strojům a strojkům. Vznikly tak zajímavé objekty v pohybu, které jsou někdy komické, někdy absurdní a někdy lyricky hravé.

Více:
www.museumkampa.cz/ Více...

19. 02. 2010,  redakce

Program Strom života Nadace Partnerství rozdělí nadační příspěvky ve výši 2,3 milionu korun na péči o přírodu a krajinu

Máte projekt, který přispěje k ochraně přírody, zachování přírodních a kulturních hodnot krajiny nebo ke vzniku zelených veřejných prostranství a odpočinkových zón ve vaší obci?

Nadační příspěvek mohou obdržet občanská sdružení, obce, školy nebo církevní subjekty. Uzávěrka podání žádostí je pro granty do 100 tisíc korun 21. března, pro granty do 200 tisíc korun 6. května.

Podrobnosti:
http://www.osnoviny.cz/nadace-partnerstvi-rozdeli-2-3-milionu-korun-na-peci-o-krajinu Více...

15. 02. 2010,  redakce

S Václavem Břicháčkem - Gigantem se přišly rozloučit 11. února 2010 téměř čtyři stovky skautů, bývalých žáků i absolventů kurzů Prázdninovky

Do kostelíčku sv. Matěje v Praze 6 se nevešli ani náhodou, a tak většina přítomných, kteří se sjeli z celé republiky, se účastnila zádušní mše za tohoto nevšedního člověka v mrazivém větru venku.

Psycholog PhDr. Václav Břicháček odešel po těžké nemoci dne 3. února 2010. Byl Čestným náčelníkem Junáka, autorem mnoha psychologických i metodických publikací zabývajících se pedagogikou volného času. Mnoho let jezdil jako instruktor na kursy Prázdninové školy Lipnice, po obnově Junáka v r. 1989 se podílel na jeho vedení a přednášel na desítkách a stovkách (nejen) skautských vzdělávacích kursů a akcí. Pracoval a své vědomosti předával až do poslední chvíle...

Více o životě Václava Břicháčka - Giganta najdete na:
http://verejnost.skaut.cz/skauting/aktuality/151-vaclav-brichacek-ten-ktery-duveroval-mladym-lidem/ Více...

13. 02. 2010,  Michala K. Rocmanová

Sovovy mlýny připravily pro děti každý víkend od února 2010 divadelní představení - vystoupení klaunů

Restaurace Sovovy mlýny pokračuje ve víkendových programech určených Vaši rodině, a proto jste Vy i Vaše děti srdečně zváni na nová setkání s klauny, která se konají každý víkend v prostorách restaurace.
Začátek ve 13 hodin.

http://www.restauracemlyny.cz/cs/aktuality/vikendy-s-divadlem-pro-deti.html Více informací o klaunech vystupujících v naší restauraci najdete také na www.zdravotni-klaun.czVíce...

12. 02. 2010,  redakce

„I my jsme občané! – Jak zpřístupnit úřady i lidem s bariérami v komunikaci“ - tisková konference 15. února 2010

KDE: Úřad MČ Praha 8, Libeňský zámeček, Zenklova 1, Praha 8, 1. patro

KDY: 15. února od 11 hod.

POŘADATEL: Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR, o.s.

KONTAKT: Michaela Mikulajová, tel.č.: 221 890 436, spmp@seznam.cz (potvrzení účasti)

Více (pozvánka) na: http://www.osnoviny.cz/i-my-jsme-obcane-jak-zpristupnit-urady-i-lidem-s-barierami-v-komunikaci Více...

08. 02. 2010,  redakce

Neziskové organizace dostanou v r. 2011 dotace dřív - pomůže jim to například snáze plánovat nebo včas zahájit podpořené projekty

Vláda premiéra Fischera schválila nové "Zásady vlády pro poskytování dotací ze státního rozpočtu České republiky nestátním neziskovým organizacím ústředními orgány státní správy". Zásady jsou závaznými pravidly poskytování dotací jednotlivými resorty. "Jde o vstřícný krok vlády vůči neziskovým organizacím v období, kdy státní rozpočet bude krácen, a to včetně položek, které se týkají dotací na veřejně prospěšné aktivity a služby," řekl ministr Kocáb, který materiál vládě předložil.

Více: http://www.osnoviny.cz/neziskovky-ziskaji-v-roce-2011-statni-penize-driv Více...

07. 02. 2010,  redakce

V posledním únorovém týdnu se uskuteční mezinárodní projekt proti totalitě Mene Tekel. Už počtvrté.

Chcete naslouchat veršům psaným ve vězení? Chcete si připomenout budovatelské filmy? Chcete se stát svědky soudního procesu? Chcete zhlédnout dokumenty z trezorů? Chcete poznat autentické svědectví? Chcete vidět opravdové hrdiny? Chcete slyšet dobrou muziku? Chcete znát naši historii? – Pak jsou právě pro vás otevřeny dveře 4. ročníku mezinárodního projektu proti totalitě Mene Tekel. Začíná v pondělí 22. února od 14 hodin na pražském Staroměstském náměstí, kde vystoupí Jaroslav Hutka, Radim Hladík a skupina Blue Effect. O konání projektu, který potrvá do 28. února, informoval Mgr. Jan Řeřicha ze spolupořádající organizace Umění bez bariér, o. s.

Více informací naleznete na
http://www.menetekel.cz Více...

06. 02. 2010,  redakce

Soutěž Ceny Karla Velikého pro mladé Evropany je určena pro mladé lidi ve věku 16 až 30 let - uzávěrka přihlášek je již 14. února 2010!

Soutěž vyhlašuje Evropský parlament společně s mezinárodní Nadací Ceny Karla Velikého v Cáchách a je určena pro mladé lidi ve věkovém rozmezí 16 až 30 let. Vítězný projekt by měl sloužit jako příklad pro mladé lidi žijící v Evropě a měl by obsahovat praktické příklady vzájemného soužití Evropanů jako jedné komunity. Výměnné programy mládeže, umělecké nebo internetové projekty s evropským rozměrem jsou mezi vybranými projekty. Uzávěrka přihlášek je 14. února 2010.

Více:
http://www.tandem.adam.cz/aktuality/cena-karla-velikeho-pro-mlade-evropany  Více...

05. 02. 2010,  redakce

Národní institut dětí a mládeže Vás zve na setkání u kulatého stolu 17. 2. 2010 nad výsledky výzkumů v projektu Klíče pro život

NIDM Vás zve na setkání u kulatého stolu, který bude věnován prezentaci a diskusi nad výsledky výzkumů “Informovanost a participace mládeže” vedeném Ipsos Tambor s. r. o. a ,,Zdravé klima v zájmovém a neformálním vzdělávání" realizovaném NIDM. Oba výzkumy jsou součástí projektu Klíče pro život.

Datum: 17.2. 2010, 10.00 hod.
Místo konání: Zasedací místnost NIDM
Na Poříčí 4, Praha 1

Svoji účast, prosím potvrďte na adresu:
adam.spalensky@nidm.cz
nebo na tel.: 246 088 288.
Děkujeme.

http://www.nidm.cz/projekty/realizace-projektu/klice-pro-zivot Více...

04. 02. 2010,  NIDM

Zdraví a postižení účastníci tanečně-dramatického workshopu společně připraví představení "Zkoumání uvnitř i vně" - již tuto neděli

Site Specific Performance je představení, které zažijete pouze tady a teď.
Pod vedením britského lektora Andrew McLaye je připraví zdraví a postižení účastníci třídenního tanečně-dramatického workshopu, ve spolupráci se členy integrované taneční skupiny moderního a scénického tance Freedom4 a Lejkou Kubešovou. Průvodce dějem bude Jan Potměšil.

Stejně, jako se ztratila Alenka v říši divů, může se dnes malé dítě-jedináček ztratit ve světě vlastní fantazie a dostat se, přes všechna temná zákoutí, až na samotnou jeho hranici.

Co se stane pak a jak to všechno dopadne?

Přijďte se podívat…
KDY? v neděli 7.2.2010 v 19:30
KAM? do Divadla v Celetné

Vstupenky si můžete zakoupit již nyní v pokladně Divadla v Celetné, Celetná 17, nebo si je rezervujte na
www.divadlovceletne.cz

Vstupenka stojí 150 Kč, se slevou 100 Kč (student, důchodce, vozíčkář + doprovod).

Viz http://www.zkoumani.uzitecny-zivot.cz/  Více...
04. 02. 2010,  redakce

Devíti informačním centrům mládeže schválilo MŠMT udělení certifikátu

Náměstek ministryně školství, mládeže a tělovýchovy zodpovědný za sport a mládež p. Jan Kocourek potvrdil návrh Koordinační rady poskytovatelů informací pro mládež a schválil udělení certifikace níže uvedeným informačním centrům:

Výsledky certifikačního procesu najdete na :
http://www.msmt.cz/mladez/icm-vysledky-certifikacniho-procesu  Více...

03. 02. 2010,  redakce


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Cena Gratias Tibi - předávání ocenění vítězům (ilustrační foto gratiastibi.cz)
12. 3. 2018, 719x
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
Hodina Země 2018 (video)
14. 3. 2018, 820x
.

Aktuální téma: · #kamchodit

· #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #tábory · #hryahlavolamyKam chodit MŠMT Newtonmedia.cz České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Kecejme do toho
© 2016 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+