pozadi
.
hlavička ADAM.cz ČRDM

Nadcházející víkend přeje folkloru ve všech koutech republiky - od Ostravy k Velké nad Veličkou, od Červeného Kostelce až k Písku...

Podrobnosti o folklorních slavnostech, mezinárodních festivalech, setkáních a výstavách najdete na stránkách Folklorního sdružení v Kalendáriu - v pravém sloupci.

http://www.folklornisdruzeni.cz/  Více...

20. 08. 2010,  redakce

Pátý ročník čtenářské ankety Křišťálová Lupa 2010 – Cena českého Internetu se chýlí ke konci: hlasujte do 31. srpna!

Anketa si klade za cíl najít a ocenit nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu za rok 2010. Anketu pořádá server o českém Internetu Lupa.cz za podpory společnosti NOKIA.

Společně s anketou bude opět uspořádána odborná konference Czech Internet Forum 2010...

Kategorie a podmínky hlasování najdete na:

http://kristalova.lupa.cz/2010/o-projektu/  Více...

18. 08. 2010,  redakce

Nadace ERSTE udělí poprvé v ČR cenu za přínos k sociální integraci

Od 1. září do 30. listopadu t. r. mohou organizace z veřejného a neziskového sektoru přihlašovat k nominaci na cenu Nadace ERSTE své projekty, které prokazatelně přispívají k sociální integraci. Nominovány budou moci být projekty už proběhlé nebo právě probíhající – projekty, které přinesly nebo přinášejí viditelné výsledky. Informuje o tom internetový deník OS Noviny.cz. O nadační cenu se podle něj mohou ucházet organizace, které se snaží např. o zlepšení rovných příležitostí mužů a žen, respektive o společenské zapojení příjemců (sociální) pomoci a o pozitivní změny v jejich životech. Mezi adepty na ocenění mohou být rovněž organizace, které přišly s inovativní službou, přístupem či produktem jako odpovědí na určitý problém v oblasti sociální integrace, s nějakým praktickým, důmyslným a udržitelným řešením. Důležité přitom je, aby organizace prokázala v oblasti své působnosti odpovědný přístup a ochotu podělit se o nápady a poznatky z daného projektu tak, aby mohly být uplatněny i jinde.

Více informací naleznete na
http://www.osnoviny.cz/nadace-erste-oceni-projekty-socialni-integrace
www.socialintegration.org
www.erstestiftung.org
 Více...

17. 08. 2010,  redakce

Letní prázdniny by mohly být u nás rozloženy do čtyř měsíců při zachování nynější dvouměsíční délky

S návrhem přišly tuzemské cestovky už loni, ministerstvo školství ho však zamítlo. Letos ale získali stoupenci takzvaných klouzavých prázdnin vlivného spojence – Evropskou komisi. A nápad se zamlouvá i mnohým ředitelům škol. České ministerstvo školství zatím nechce nic měnit...

Článek najdete na:
http://www.novinky.cz/domaci/207971-letni-prazdniny-chce-brusel-rozlozit-do-ctyr-mesicu.html  Více...

14. 08. 2010,  redakce

Duha: Tamjdem nabídl své dobrovolníky Člověku v tísni. Po záplavách můžete pomoci i vy.

Rádi bychom vás pozvali na Prázdninový Tamjdem a požádali o dobrovolnickou výpomoc v oblastech postižených povodněmi. Vzhledem k událostem posledních dnů a narůstajícím škodám po záplavách na severu Čech jsme společnosti Člověk v tísni nabídli pomocnou ruku Tamjdemu a jeho dobrovolníků.
O víkendu 20. - 22. 8. budeme tedy spolupracovat se společností ČLOVĚK V TÍSNI a pracovat budeme pro LIDI. Kde? Zřejmě na Frýdlantsku nebo Liberecku. Vzhledem k nonstop probíhajícím pracem nemůžeme ještě vědět, kde přesně nás bude potřeba. Člověk v tísni HLEDÁ DOBROVOLNÍKY mimo jiné prostřednictvím své internetové stránky. Zde si můžete přečíst, jaká je situace: www.clovekvtisni.cz
Chcete-li se přidat a pomoci v postižených oblastech, stačí málo. Následujte tento odkaz, kde se dozvíte podrobnosti a kde se také můžete na akci přihlásit:
http://www.trochujinak.cz/cz/tamjdem/nejblizsi-tamjdem

Koordinátorka: Markéta Votavová
tamjdem@duha.cz
 Více...

13. 08. 2010,  Duha

Libereckému kraji se hlásí stovky dobrovolníků - nabídky pomoci je třeba koordinovat přes krizový štáb, telefonní číslo 485 226 999

"Dobrovolníci by si měli uvědomit, že pokud jde o jídlo a pití, měli by být pokud možno soběstační, a že musí dělat to, co je potřeba," dodal náměstek krajského ředitele hasičů Roman Hlinovský. S příjezdem by měli podle něj počkat na výzvu, protože živelná pomoc by mohla být kontraproduktivní.

Celý článek:
http://www.novinky.cz/domaci/208581-lide-v-oblastech-postizenych-povodnemi-kolabuji-chybi-jim-vitaminy.html Více...

13. 08. 2010,  redakceJak se projevují dnešní prvňáčci při zápisu do školy? Kdy je dobré žádat o odklad školní docházky?

To se dočtete na Novinky.cz v článku "Jsou dnes prvňáci jiní než dřív?":
http://www.novinky.cz/zena/deti/133945-jsou-dnes-prvnaci-jini-nez-driv.html Více...
10. 08. 2010,  redakce


Zaostřeno na duchovní život - Celostátní setkání mladých animátorů se koná 15. - 21. srpna 2010 v Kroměříži

Smyslem akce je formace, vzdělání a vyškolení mladých lidí, kteří pracují jako dobrovolníci ve farnostech, školách a zařízeních pro volnočasové aktivity ap. s dětmi a mládeží, nebo se na tuto službu připravují.

Podrobnosti a program:
http://csa2010.signaly.cz/1002/o-celostatnim-setkani-animatoru Více...

07. 08. 2010,  redakce

Český středoškolský debatní tým zabodoval na mistrovství světa v Nizozemsku

Český debatní tým Disceptatio Incapax získal na mistrovství světa, konaném koncem července v Nizozemsku, dělené 3. až 4. místo. V konkurenci více než pěti desítek dalších týmů se propracoval až do semifinále, kde podlehl debatérům z Litvy. V hodnocení individuálních mluvčích obsadil Jakub Langer skvělé druhé místo a jeho kolega Šimon Podhajský se umístil jako osmý. O úspěchu naší reprezentace informovala na svém webu Asociace debatních klubů České republiky.

Více informací lze nalézt na
http://debatovani.cz/web/zpravy/uspech-ceske-reprezentace-na-kpdp-2010

Reportáž České televize najdou zájemci na internetové adrese
http://www.ct24.cz/svet/97080-cesti-studenti-umeji-debatovat-na-mistrovstvi-sveta-skoncili-treti Více...

06. 08. 2010,  redakce


Mládež Českého červeného kříže uspořádá v listopadu kurz pro nové adepty na funkci "hlavní vedoucí dětského tábora".

Mládež Českého červeného kříže (MČČK) získala akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy k pořádání kurzu pro začínající hlavní vedoucí dětských táborů. Kurz se na základě vydaného oprávnění pro letošní rok uskuteční v termínu od 19. do 21. listopadu 2010 a jeho cena bude 1.000 korun, informuje MČČK na svých internetových stránkách. Přihlášky (poštou, online na webu nebo e-mailem) přijímají pořadatelé do 29. října 2010; podmínkou účasti je plnoletost, řádně podaná přihláška a včas uhrazený účastnický poplatek.

Základní informace o kurzu naleznou zájemci na
http://www.mladezcck.org/index.php?page=kurzhv Více...

04. 08. 2010,  redakce

Chemickou olympiádu vymysleli Češi, teď přivezli medaile z Japonska

Čeští gymnazisté zabodovali mezi 267 studenty z 68 zemí, kteří se zúčastnili 42. ročníku Mezinárodní chemické olympiády na tokijské univerzitě Waseda. Zlaté medaile získali Ondřej Hák z gymnázia v Hořicích a František Petrouš z českobudějovického gymnázia v Jírovcově ulici, stříbrné Pavel Švec ze stejného budějovického gymnázia a Ondřej Henych z libereckého gymnázia v Jeronýmově ulici.

Celý článek:
http://www.novinky.cz/veda-skoly/207618-chemickou-olympiadu-vymysleli-cesi-ted-privezli-medaile-z-japonska.html Více...

03. 08. 2010,  redakce

Neziskovky.cz zvou pracovníky neziskovek i dobrovolníky na prázdninové kurzy nejrůznějšího zaměření

Kurzy na nejrůznější témata od psaní projektů přes komunikaci a facilitaci až po řízení či ekonomiku najdete na:
http://neziskovky.cz/cz/vzdelavani/otevrene-kurzy/

LETNÍ SETKÁNÍ PRO FUNDRAISERY A ŘEDITELE NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ
Pořádají Neziskovky.cz a Asociace veřejně prospěšných organizací ve spolupráci s Národním informačním centrem pro mládež Národního institutu dětí a mládeže.
Cílem setkání je odpovědět si na aktuální otázky, které se týkají práce fundraiserů a fundraisingu jako takového.

Podrobnosti na:
http://neziskovky.cz/cz/neziskovky-cz/co-delame/aktuality/4429.html

 Více...

02. 08. 2010,  redakce

Chcete se stát hostitelskou rodinou pro zahraničního studenta nebo studentku? I pro vaše dítě lze přes AFS zajistit studijní pobyt...

Sdružení AFS Mezikulturní programy ČR zajišťuje dobrovolnické aktivity a výměnné pobyty pro zahraniční i naše studenty. Pro studenty hledá ubytování v rodinách. Detaily najdete na:
http://www.afs.cz/cze_cz/focus_on/hosting

Seznam studentů, pro které se hledají hostitelské rodiny:
http://www.afs.cz/downloads/files/CZE/Hledame_hostitelske_rodiny_07_28_10.pdf  Více...

01. 08. 2010,  redakceVítězové soutěže Cena Karla Velikého pro mladé Evropany za rok 2010 převzali ocenění v Cáchách

První místo letošního ročníku ceny Karla Velikého pro mládež, kterou vyhlašuje každoročně Evropský parlament, bylo v květnu v Cáchách uděleno německému projektu "European CNC Network - Train for Europe" (Evropská síť CNC - Vlak pro Evropu). Druhé místo připadlo knižnímu projektu z Irska "You are here" (Jste tady) a cena za třetí místo putuje do Bulharska za projekt "BEST Engineering Competition BEC". Tato cena hodnotí projekty, které podporují společný smysl pro vytváření evropské identity a integrace mezi mladými lidmi.

Za Českou republiku byl nominován projekt Euroduel 2009 - studentské debaty o českých prioritách v Evropě.

Cena je organizována Evropským parlamentem a Nadací mezinárodní ceny Karla Velikého v Aachen. Výherci ceny obdrží za existující projekt podporující sdílený pocit evropské identity a spolupráce 2000 €, 3000 € a 5000 € za třetí, druhé a první místo. Zástupci každého vítězného národního projektu jsou vždy pozváni na slavnostní ceremoniál předávání cen.

Celý článek:
http://www.evropsky-parlament.cz/view/cs/press-release/pr-2010/pr-2010-May/pr-2010-May-5.html;jsessionid=40C21DEFE3399E6BBECB955D13F7DB28

Cena Karla Velikého - soutěž pro mladé Evropany Pravidla soutěže najdete na:
http://www.charlemagneyouthprize.eu/

Více o vítězích Ceny 2010:
http://www.charlemagneyouthprize.eu/view/en/winners_cyp_2010.html

 Více...

30. 07. 2010,  redakce

Do škol přijdou muži, varuje zlobivé děti ministr Dobeš

Ministr školství Josef Dobeš (VV) v rozhovoru pro sobotní Právo uvedl, že chystá výraznou motivaci mladým učitelům. S tím podle něj souvisí i větší příliv mužů do školství, kteří by mohli zajistit zlepšení kázně na školách.

Celý článek:
http://www.novinky.cz/domaci/206811-do-skol-prijdou-muzi-varuje-zlobive-deti-ministr-dobes.html Více...

28. 07. 2010,  redakce

Ministr chce posílit autoritu učitelů - ti mají získat pravomoci, jak se vypořádat se vzrůstající agresivitou žáků

Ministerská novinka: učitelé budou moci trestat děti, díky smlouvě, psaly Lidové noviny.

Ministr školství Josef Dobeš (VV) totiž plánuje, že zástupci školy budou s rodiči podepisovat smlouvu o chování dítěte ve výuce. Stvrzením dohody by rodiče na sebe převzali zodpovědnost za vystupování svého potomka na školní půdě.
Více:

http://www.lidovky.cz/ministerska-novinka-ucitele-budou-moci-trestat-deti-diky-smlouve-1cc-/ln_domov.asp?c=A100718_211647_ln_domov_ter Více...

26. 07. 2010,  redakce

Myslíte, že kuličky jsou jen pro malé děti? Mistrovství světa v kuličkách se konalo v Praze pod Petřínem a dokázalo opak

Pošmourné počasí ani déšť v sobotu 24. července 2010 neodradil hráče od účasti na Mistrovství světa v kuličkách, které se konalo v Praze. Techniku a zručnost v parku pod Petřínem změřilo 26 soutěžících z Česka a Německa, uvedl prezident Českého kuličkového svazu Petr Šejba.

Na mistrovství byli zastoupeni hráči všech věkových kategorií, nejčastěji od 20 do 50 let. Účastnili se i dva junioři mezi 11 až 12 lety, kteří se v národním žebříčku umístili kolem 30. místa.

Na rozdíl od kolektivních sportů, kde se fandí a řve, je atmosféra kuličkových turnajů jiná. Hru sleduje dav lidí, ale je u toho hrobové ticho. V takových situacích prý nervy začínají pracovat.

Více:
http://www.novinky.cz/koktejl/206831-v-praze-se-pres-neprizen-pocasi-konalo-mistrovstvi-sveta-v-kulickach.html Více...

25. 07. 2010,  redakce

Tam, kde přes rok s dětmi pracují, mají na letních táborech plno, jinde zájem opadá

Nabídka letních táborů je v Česku jako každoročně bohatá. Od firemních a příměstských přes sportovní až třeba po letní filmovou školu. Rodiče zkrátka mohou vybrat svým dětem přesně to, co je baví. Jak ale připomíná vedoucí oddělení v Národním institutu dětí a mládeže (NIDM) Jiří Zajíc, právě komerční tábory jsou ty, kde se děti nejvíc nudí.

„V posledních letech nám účastníci ubývají,“ přiznává Daniel Přibík z občanského sdružení, které pořádá letní tábory už dvacet let. Až do roku 2005 měli beznadějně vyprodáno. Na dva turnusy tehdy brali 160 dětí, letos jich mají jen 92. „Úbytek mi potvrzují i ostatní občanská sdružení,“ dodává.

Celý článek:
http://www.lidovky.cz/skauti-se-raduji-ostatni-beduji-dnd-/ln_noviny.asp?c=A100721_000007_ln_noviny_sko&klic=238028&mes=100721_0 Více...

25. 07. 2010,  redakce

Před nadcházející oslavou keltského svátku Lughnasad hovořili čeští Keltové ze sdružení Boii v rozhlase

Letošní svátek keltské kultury Lughnasad se koná 30. - 31. července 2010 v Nasavrkách.

Podrobnosti a odkaz na rozhlasové povídání najdete na :
http://www.boii.cz/02-aktuality/?aktualita=1042  Více...

24. 07. 2010,  redakce


Nejčtenější články za posledních 7 dnů
Nejsledovanější příspěvky rubriky video - audio za posledních 30 dnů
.

Aktuální téma: #20letCRDM

· #100letrepubliky · #kamchodit · #sbirame · #72hodin · #tabory · #radyanavody · #foglar · #natabore · #dobrovolnici · #eyca #eyca_cz · #vanoce · #čtenářství · #zlatyamos · #hryahlavolamyMŠMT Anopress IT České Tábory.cz Borovice.cz - Informační centrum pro dětsku rekreaci, tábory, cestování skupin a volný čas. Strukturovaný dialog s mládeží
© 2019 ČRDM | Senovážné nám. 24, Praha 1 | Kontakty | Mapa stránek | ADAM.cz na Facebooku / ADAM.cz na Twitteru / RSS ADAM.cz / ATOM ADAM.cz
Přebírání obsahu ADAM.cz. Provozuje redakční centrum ČRDM za podpory MŠMT | Tento web byl vytvořen pomocí phpRS. PDA Mapa stránek Hlavní strana Klávesové zkratky na tomto webu Na obsah stránky

--> --> --> Google+