V sobotu 14. května 2022 jsme slavnostně vyhlásili a ocenili celorepublikovou Alej roku 2021 – krásnou a magickou Klokotskou alej z Tábora!
  Přímo v aleji byla odhalena pamětní tabule.
  Přestřižením pásky jsme symbolicky zahájili nový ročník ankety

  Alej roku 2022,

  který oficiálně začne již 01.06.2022 ve 12:00.
  Alejovou slavnost doprovázely komentované prohlídky alejí, Alejová výstava, tvořivé dílničky pro děti, vystoupení kejklíře PUPy i živá hudba v podání kapely Popřechodu.
  Také jsme u této příležitosti pokřtili publikaci, která má pomoci k ochraně stromů v našich ulicích.
  Bylo to vydařené odpoledne!

  Alej roku je anketa, která hledá krásná stromořadí spojená se silným příběhem. Podělte se o ten Váš, vyhlašujeme vítěze v každém kraji. Vyhrát můžete zajímavé ceny.

  Oblíbenou alej mohou lidé ocenit různým způsobem – jeden z nich nabízí anketa Alej roku, kterou od roku 2011 vyhlašuje spolek Arnika.
  Hledejte s námi nejkrásnější aleje a stromořadí, upozorněte na ty, kterým hrozí zánik, a představte nám mladé aleje, které jste vysadili, a o které budete pečovat i v příštích letech. Nezáleží, zda jde o aleje známé, neznámé, vzrostlé, mladinké, ve městech, v krajině, kolem silnic nebo turistických tras. O vítězství může rozhodnout mimořádná krása, silný příběh, snaha místních lidí o záchranu nebo odhodlání lokálních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky.

  Autor