Adventní čas přímo vybízí ke spojení s anděly, poděkujte tomu svému třeba tak, že dobro pošlete dál darováním  https://www.skutecnydarek.cz/  Nejkrásnější píseň letošních Vánoc nazpívalo 12 známých českých umělců pod taktovkou Jana Neckáře na podporu aktivit dobročinné organizace Člověk v tísni. Zakoupením vánočního dárku z dobročinného e-shopu Skutečný dárek uděláte radost dvakrát: Pořídíte smysluplný a originální dárek a pomůžete nám pomáhat lidem, kteří to potřebují.   

  Premiéra: 28. 11. 2021, Člověk v tísni

  Děkujeme všem umělcům, kteří se na vzniku písně podíleli bez nároku na honorář.

  Dlouholetí přátelé opět spolu! Václav Neckář, Marta Kubišová a Marie Rottrová se po letech setkali ve studiu. Společně s dalšími osobnostmi české hudební scény nazpívali nádhernou předvánoční píseň Andělé strážní o pomoci a solidaritě v těžkých dobách. Pustit si ji fanoušci mohli poprvé na první adventní neděli.

  Zpěváci, herci a další výrazné osobnosti se spojili s Člověkem v tísni a podpořili jeho dobročinný eshop Skutečný dárek. V novém songu zní hlasy dvanácti českých hudebních hvězd. Posluchači se mohou těšit na samá zvučná jména, v písni zpívá Klára Vytisková, vítězka Superstar Tereza Mašková nebo Tomáš Klus s manželkou Tamarou. Úsměv na tváři svým zpěvem vykouzlí také Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol a Emma Smetana s partnerem Jordanem Hajem. U společného díla nechybí ani Jiří Macháček a Milan Cais. Vše bez nároku na honorář!

  Melodii i text písně doprovází videoklip, ve kterém jsou zachyceny dojemné momenty z nahrávání. Je vidět, že mezi dvanáctkou umělců panovali dobré vztahy a atmosféra přátelství. Kompletní videoklip skladby, kterou zaranžoval a zprodukoval Václavův bratr Jan Neckář, jsme spustili na první adventní neděli 28. listopadu. Můžete si ji přehrát ve videu na https://www.clovekvtisni.cz/andele-strazni-ozivaji-neckar-kubisova-rottrova-8254gp

  Skutečné dárky můžete pořídit na https://www.skutecnydarek.cz/

  Text vánoční písně Václava Neckáře připomíná, že i v těžkých časech nad námi stojí andělé strážní a že naděje a víra jsou stále s námi. Tato slova jsou o to aktuálnější ve chvíli, kdy se Česko potýká s krizí a mnoho lidí se nachází na pokraji sil. Pandemie covid-19, tornádo na Moravě nebo ekonomické potíže trápí nemalou část veřejnosti. Tvůrci věří, že nová píseň pohladí na duši všechny, kteří si procházejí nelehkým obdobím.

  Píseň věnují všem dobrým lidem

  Umělci chtějí vánoční dárek v podobě písně věnovat všem dobrým lidem, kteří v časech krize prokazují solidaritu a pomáhají druhým. Lékařům, zdravotníkům, učitelům, dobrovolníkům, kteří pomáhají dětem dohnat mezery v učivu, a všem, kteří pomáhají svým blízkým nebo sousedům. Ti všichni si mohou v neděli rozbalit píseň jako poděkování za obětavou pomoc potřebným.

  Do pomoci se může zapojit každý, a to díky dobročinnému eshopu Člověka v tísni. Zájemci si mohou vybrat jeden z 30 vánočních dárků na www.skutecnydarek.cz, a pomoci tak lidem v nouzi. Darovat mohou například obživu, pitnou vodu, vzdělání nebo třeba první knížku pro ty, kteří si ji nemohou dovolit. Koupí dárku Andělé strážní, který odkazuje na novou píseň, mohou lidé pomoci dětem z chudších rodin zajistit vzdělání. Podpořit lze také ženy bojující za svá práva v zahraničí pomocí dárku Dívčí síla. Dárky lze nakoupit také ve všech prodejnách Albi. Více o fungování eshopu, letošních distribucích a novinkách čtěte na webu Člověka v tísni.

  Člověk v tísni