Yuyun Ismawati prezentuje výsledky studie o POPs.
    Yuyun Ismawati prezentuje výsledky studie o POPs.

    Vědci v Praze řešili problém globálního znečištění 

    Odborníci z celého světa se se sešli ve dnech 13.-14. září v Praze na mezinárodní konferenci Biodetectors„Studie prezentované odborníky na pražské konferenci mimo jiné ukázaly, že znečištění toxickými látkami jako jsou dioxiny nezná hranic a je potřeba, aby ho přísněji řešily i mezinárodní úmluvy,“ zhodnotil akci RNDr. Jindřich Petrlík, odborník Arniky na toxické látky v odpadech.
    Na čem pracuje Arnika v Thajsku a Indonésii? Přečtěte si ZDE.

    Thajští kolegové navštívili recyklační závod i uhelnou pánev

    Thajská exkurze v jihlavském Enviropolu
    Thajská exkurze v jihlavském Enviropolu

    V září nás navštívila početná delegace našich thajských partnerů z organizace EARTH. Připravili pro nás prezentaci o svých aktivitách v Thajsku, my jsme s nimi na oplátku sdíleli zkušenosti se zaváděním integrovaného registru znečištění v Česku na počátku tisíciletí. Také jsme je vzali na exkurzi do Státního veterinárního ústavu a do jihlavského Enviropolu. Na závěr se setkali se starostou Horního Jiřetína a prohlédli si mosteckou uhelnou pánev z vyhlídky na zámku Jezeří.

    Spouštíme kampaň „Ukrajino, dýchej! – 100 stanic pro čistší ovzduší“ 

    Ukrajinští kolegové instalují monitorovací stanice.
    Ukrajinští kolegové instalují monitorovací stanice.

    V minulých letech jsme v Ukrajině pomohli vytvořit síť stanic monitorujících kvalitu ovzduší, které provozovali přímo občané. Bohužel, z původních téměř tří set stanic je nyní asi třetina poškozená nebo zničená. Pomůžete nám obnovit občanský monitoring kvality ovzduší na Ukrajině? Přispějte na monitorovací stanici na Darujme.cz!

    Na misi v Arménii s reportéry ČT 

    Naše kolegyně se v září vypravily na misi do Arménie. Mluvili s lidmi z regionů zasažených těžbou o tom, co je trápí a jaké problémy jim způsobují okolní doly a průmyslové provozy. Během své mise odebraly a převezly do Česka desítky vzorků životního prostředí a biologických vzorků od místních obyvatel. Jejich analýzou zmapují rozšíření těžkých kovů v okolí průmyslových provozů. Protože s sebou vzali také reportéra ČT Martina Marka, můžete se brzy těšit na reportáž z Arménie v pořadu Nedej se

    Autor