Andrej Babiš rozlišuje jen dva druhy novinářů. A vlastně asi i lidí obecně. Ty poslušné, které si koupí, a pak už jen nepřátele. Těmi jsme se postupně stali skoro všichni.

  Andrej Babiš sršel ve čtvrtek večer na sociální síti X dobrou náladou. Se čtveráckým dodatkem „Tak prý něco prodali“ připomněl svůj nejslavnější tweet, kterým v červnu 2013 změnil českou mediální scénu. Tehdy naznačoval, co se všeobecně vědělo: akvizici velkého vydavatelství, jeden ze zásadních bodů jeho plánu k ovládnutí české politiky i země. Což se mu málem i povedlo.

  Ve čtvrtek 1. února 2024 celá mediální divize Agrofertu definitivně přešla k novému, patrně jen dočasnému majiteli Karlu Pražákovi a jeho skupině Kaprain. Obchod byl sice uzavřen už loni v létě, ale teprve teď, po schválení antimonopolním úřadem, je to definitivní. Babiš ani jeho svěřenské fondy už nevlastní žádná média. Ne že by se mu už nehodila, jen se také konečně zpřísnil zákon o střetu zájmů.

  Glosu si také můžete poslechnout v audioverzi.

  Text i audio najdete na:

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/porady-stastne-pondeli-jindricha-sidla-8-sezona-babis-prodal-mafru-ziskal-presne-to-co-chtel-245030

  Autor