V netradičním podzimním termínu se uskutečnil již 25. ročník veřejné sbírky Český den proti rakovině.  Od středy 29. září do pátku 1. října 2021 lidé mohli potkat v ulicích dobrovolníky, do neděle si mohli žluté kytičky koupit v některých provozovnách či obchodech.

  Sbírky se zúčastnilo na 12 000 dobrovolníků z řad žáků ZŠ, studentů SŠ i VŠ, členů sdružení onkologických pacientů, členů skautských i pionýrských oddílů, sborů dobrovolných hasičů, ČČK, ČSŽ, mnoho jednotlivců. Kytičky bylo možné koupit v některých knihovnách, městských úřadech, informačních centrech, kavárnách, květinářstvích, obchůdcích či zákaznických centrech dopravních podniků.

  Každý dárce dostal ke kytičce i letáček s informacemi o prevenci nádorů ledvin, močového měchýře a prostaty s cílem upozornit spoluobčany na rizikové faktory a na příznaky, které by neměli přehlédnout. Ústav zdravotnických informací a statistiky vydal podrobnější shrnutí základních epidemiologických charakteristik těchto diagnóz (podrobnosti zde: https://www.uzis.cz/index.php?pg=aktuality&aid=8523).

  V těchto dnech se dokončuje na pobočkách České pošty zpracování pokladních vaků s hotovostí za prodej kytiček. K 1. listopadu se z prodeje kytiček, z finančních darů a za zaslané dárcovské SMS podařilo na sbírkovém kontě shromáždit 16 035 908,87 Kč.

  Liga proti rakovině děkuje všem dárcům, dobrovolníkům i podporovatelům.

   

  K ČEMU SLOUŽÍ VÝNOS SBÍRKY? 

  Finance z prodeje kytiček, za zaslané DMS a peněžité dary slouží k financování tří dlouhodobých pilířových programů Ligy proti rakovině Praha:                                                                                                                                                     

  Prevence nádorových onemocnění a výchova ke zdravému způsobu života

  – Podpora kvality života onkologických pacientů 

  Podpora onkologického výzkumu a přístrojového vybavení onkologických pracovišť                                   

  Konkrétní rozdělení výnosu Liga oznámí po ukončení sbírky na konci roku.

  JAK PŘISPĚT PO SBÍRCE?

  • Zakoupením e-kytičky za dárcovskou SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo 60 nebo 90, Liga podle zvolené částky obdrží 29, 59, případně 89 Kč. Do konce října obdrží dárce za zaslanou DMS e-kytičku.
  • Pro pravidelnou podporu zasláním SMS ve tvaru DMS TRV KVET 30 nebo 60 nebo 90, Liga obdrží příspěvek každý měsíc (více na darcovskasms.cz)
  • Zasláním finančního daru na sbírkový účet 65 000 65/0300

  www.lpr.cz

  Autor