V regionu pod Ralskem se děje něco nevídaného. Reper, občanské sdružení se sídlem v Pertolticích pod Ralskem, Liberecký kraj, pořádá pěveckou soutěž RALSKO HLEDÁ SVOJI STAR.

  Ralsko je zřícenina středověkého hradu na kopci sopečného původu, který je dominantou Ralské pahorkatiny a symbolem regionu.

  Soutěž je v plném proudu. Probíhají neveřejná předkola. Soutěží se ve dvou kategoriích – do 16 a od 16 let. Soutěž není jen pro místní zpěváky, ale může se účastnit kdokoli, kdo třeba spojí zpívání s výletem do našeho turisticky atraktivního kraje.

  Do soutěže jsou přihlášeni také zpěváci ze zahraničí (nehovoří česky), které očekáváme v příštím – posledním neveřejném předkole, které se koná 13.7.2004 v budově LŠU ve Stráži pod Ralskem. Přijeďte zpívat také vy.

  Soutěž má tři části – neveřejná předkola, výběrové kolo top dvacítky 20.7.2004 a finálový koncert 28.8.2004, kde se představí osm nejlepších.

  Odborná umělecká porota složená z profesionálních a amatérských hudebníků a studentů hovoří o vysoké úrovni soutěžících, dosahujících výkonu některých českých superstar.

  Na závěrečný koncert se budou finalisté připravovat. Proběhnou nácviky s doprovodnou kapelou, o choreografii se postará učitelka tance spolu s tanečními skupinami dětí i dospělých, bude doprovodný program.

  Finálový koncert se koná ve velkém sále Domu kultury ve Stráži pod Ralskem 28.8.2004 od 17 hodin. Srdečně zveme diváky z celého Libereckého kraje, chalupáře, rekreanty od Máchova jezera či z Hamru na Jezeře a turisty.

  Výtěžek koncertu bude věnován na podporu probíhající rekonstrukce domu kultury v Pertolticích pod Ralskem.

  Stále je možné se do soutěže zapojit. Zveme všechny výborné a odvážné zpěváky a zpěvačky všech kategorií, aby si na vlastní kůži vyzkoušeli tu atmosféru, fandění, nervozitu, překonávání trémy a zpívání na jevišti s mikrofonem. Chceme dokázat, že jsou hvězdy, které stojí mimo hlavní zájem šoubyznisu, ale svítí stejně intenzivně. Věříme, že to dokážeme.

  Podpoříte nás?

  Podrobnější informace u Mgr. Iva Prudlová, REPER,o.s., Pertoltice pod Ralskem, tel. 777 188 587, mail: reper.star@seznam.cz.

  Autor