Jedinečný koncert připravuje Folklorní sdružení České republiky s Kongresovým centrem Praha. Na jevišti Kongresového sálu vystoupí naši populární zpěváci s neobvyklým repertoárem. Marie Rottrová, Sisa Sklovská a Paľo Habera přijali pozvání mistra Petra Dvorského na slavnostní koncert k 10. ročníku soutěže Zpěváček – soutěže dětských interpretů lidových písní.
  Podobná akce na Slovensku se jmenuje Slávik. Vítězové obou dětských pěveckých soutěží budou na jevišti se svými dospělými kolegy. A dohodli se, že populární zpěváci opustí pro tento večer svůj obvyklý repertoár a společně si zazpívají lidové písně.
  Galakoncert „Zpíváme pro radost“, se koná v Kongresovém sále Kongresového centra Praha v neděli 10. října 2004 v 19,30 hodin.
  O den dříve, tedy v sobotu 9. října od 17 hodin, bude galakoncertu předcházet ještě jedno jedinečné představení. V Jižním sále Kongresového centra Praha vystoupí 7 finalistů celostátní přehlídky dětských zpěváků lidových písní ČR Zpěváček a 7 finalistů celostátní soutěže Slávik Slovenska. Doplní je „malí vyslanci“ lidového zpěvu z Polska, Maďarska, Rakouska, Německa, Bulharska a Ruska.
  Vstupenky na oba koncerty jsou v prodeji v pokladně Hudebního divadla v Kongresovém centru Praha, v sekretariátu Folklorního sdružení ČR a v síti Ticket Pro.
  Tomáše baví rock a matematika.
  Zpěváčkem roku 2004 se v květnu stal třináctiletý Tomáš Beníček z Bánova. Po slavnostním předání cen přiznal, že měl při vystoupení velkou trému. Soutěže se zúčastnil už podruhé. V předcházejícím roce získal stříbro. Na otázku jak vítězství oslaví řekl, že pozve rodiče, tety, babičky a strýce na něco dobrého. Překvapivá byla jeho odpověď na dotaz, co ho baví kromě zpěvu lidových písní. „Z hudby mě baví rock, rád jezdím na kole, hraju fotbal a mám rád matematiku. To je jediný můj oblíbený předmět ve škole,“ řekl zlatý zpěváček Tomáš Beníček. Můžete si to poslechnout na vlastní uši kliknutím ZDE.
  A jak Tomáš zpívá je zdokumentováno ZDE.
  V roce 2003 předběhla Tomáše dvanáctiletá Jana Otáhalová ze Starého Podvorova. Ani ona nebyla na soutěži poprvé. V předchozích ročnících však na medaili nedosáhla. Jana zpívá od svých pěti let, ráda jezdí na nejrůznější pěvecké soutěže a zpěvu by se chtěla věnovat profesionálně.
  Rozhovor s ní si můžete poslechnout ZDE.
  A takhle Jana zpívá ZDE.
  A co dětem doporučuje mistr Peter Dvorský?
  „Především musí mít upřímný vztah a lásku ke zpěvu a hudbě. Potom je třeba mít talent. Bez talentu to nejde. Ale kromě toho potřebují velice hodně trpělivosti, aby překonávaly nejrůznější úskalí. Protože zpívat, zpívat dokonale, zpívat profesionálně vyžaduje strašně moc času, strašně moc dobrých nervů, trpělivosti a píle.“
  Poselství Petra Dvorského ve zvuku ZDE.