Koalice nevládek Pardubicka uspořádala 6. října Fórum před volbami při příležitosti voleb do Zastupitelstva Pardubického kraje. Na něm se u jednoho stolu potkalo deset z jedenácti kandidujících stan, které se ucházejí o přízeň voličů při krajských volbách, které proběhnou 5. a 6. listopadu 2004. Přestože šlo o setkání s politiky, což dnes není zrovna „in“, podiskutovat či poslechnout si lídry jednotlivých stran přišlo na sedm desítek voličů.

    Přestože tématem měla být regionální politika a představa, co která ze stran by chtěla realizovat či jaký má postoj, mnohokrát se sklouzlo k tématům celostátním, které má kraj velmi malou šanci ovlivnit. To ale nebránilo politikům se vyjádřit ke spokojenosti voličům.

    Otázku, nad kterou vyjádřili přítomní souhlas, byl problém komunitního plánování sociálních služeb v kraji. Dle reakcí bylo možno vidět snahu o podporu a realizaci této myšlenky. Při ní by se měly zmapovat sociální služby v kraji, poptávka po nich a také jejich rozvoj a financování.

    Přestože akci byly věnovány téměř dvě hodiny, nestihly se zodpovědět všechny dotazy. Proto je organizátoři shromáždili a zaslali politikům s žádostí o jejich reakci. Jaké budou, jestli budou, si budete moci v průběhu října přečíst i na našem serveru www.adam.cz.

    Fotogalerie z akce viz ZDE.