crdm… tvrdí o svém mikrotýmu Ondřej Pohanka. Rádi bychom vám na těchto stránkách postupně přiblížili práci všech mikrotýmů ČRDM. Jsou celkem čtyři – vnitřních vztahů, vnějších vztahů, stát a zahraničí. Věříme, že se nám to podaří, že nám na dotazy odpoví i ostatní oslovení „mikrošéfové“. Na závěr miniseriálu dostane slovo předseda ČRDM Pavel Trantina, který slíbil, že se tomuto tématu bude věnovat po návratu ze zahraniční cesty
  Takže první (a snad ne poslední) díl: odpovídá vedoucí mikrotýmu vnějších vztahů Ondřej Pohanka.

  Kdo je členem mikrotýmu vnějších vztahů?
  Členy našeho týmu snů jsou nyní kromě mne: Lee Louda, Veronika Součková a Lenka Semotánová. Hanka Konopiská je naší pracovní oporou a předseda Pavel Trantina na nás, stejně jako na ostatní týmy, dohlíží, zda se nám daří dobře pracovat. A nám se daří.

  Jaké jsou vaše hlavní úkoly?
  Zodpovídáme za oblast vnějších vztahů ČRDM. Vzhledem k tomu, čím ČRDM je (či by měla být) – tedy organizací zastupující sektor mládeže a dobrovolné práce s mládeží navenek, je někdy těžší odlišit, co do naší působnosti už nepatří spíš než co k nám patří. Ale z konkrétních zodpovědností mohu jmenovat například Bambiriádu, projekty Archy, webových stránek ČRDM… „Patří“ nám i to, jak ČRDM navenek působí. Ale začali jsme nedávno a teď dokončujeme hledání strategických cílů a priorit, kterým jsme se věnovali během celého léta, protože je jasné, že ČRDM nemůže stihnout všechno najednou. Nyní se zaměřujeme na konkrétní projekty, a tak by naše práce mohla být brzo viditelnější.

  Na co se teď především zaměřujete?
  Podařilo se nám pro oblast vnějších vztahů naformulovat priority pro příští rok, které schválilo Představenstvo ČRDM. Podařilo se nám zadat přehlednou a realistickou linii projektů na rok 2005. Daří se nám (v rámci možností) i strategická podpora Bambiriády tak, aby byl příští ročník opravdu dobrý. Hlavním tématem roku 2005 bude, aspoň ve vnějších vztazích, konsolidace. Je potřeba obraz ČRDM zjednodušit a zpřehlednit a dát mu moderní a atraktivní výraz. Větší rozvoj plánujeme až na roky 2006 a další.

  Co považuješ za váš nejpodstatnější nebo nejsložitější úkol?
  Osobně vidím tři důležité úkoly: 1. Udržet klíčové projekty v oblasti vnějších vztahů alespoň tak dobré jako v minulých letech – tedy Archa, webové stránky a Bambiriáda – a posunout je tam, kam to bude s našimi silami možné. 2. Cíleným úsilím dosáhnout výsledků v naší spolupráci s médii, zejména celostátními (projekt Média). 3. Vyprofilovat obraz ČRDM tak, aby odpovídal tomu, čím ČRDM opravdu je, a přitom byl pro veřejnost srozumitelný, jednoznačný a zajímavý.
  Děkujeme za rozhovor a přejeme tvému mikrotýmu v práci pro ČRDM hodně úspěchů.