Výstava fotografií ze soutěže Clona v Senátu.9. listopadu 2004 se v podvečerních hodinách v atriu hlavní budovy poslanecké sněmovny Parlamentu ČR konala malá společenská událost. Proběhla zde totiž vernisáž fotografií účastníků soutěže Clona. Soutěž patří do kulturně – uměleckého projektu Pionýrský sedmikvítek. Vyhlašovatelem soutěže je Česká rada Pionýra, pořadatelem a organizátorem pak 96. Pionýrská skupina Veselí medvědi společně s Domem dětí a mládeže Děčín – Teplická.

    Vernisáž zaštiťovala a také milými slovy uvedla místopředsedkyně poslanecké sněmovny Parlamentu ČR paní Jitka Kupčová. Poté mohli hosté shlédnout soutěžní videoklip, vytvořený na vlastní skladbu rockové kapely Majsedum, účastníka další soutěže Sedmikvítku Pro Rocku. Na vernisáži také zahrála a zazpívala Hanička Řánková, vítězka posledního ročníku Dětské porty, která samozřejmě také patří pod společnou střechu Pionýrského sedmikvítku.

    Velmi milá atmosféra celé vernisáže pak byla zakončena prohlídkou vystavených fotografií. Podle jednoho z organizátorů, ředitele DDM Děčín – Teplická, pana Zdeňka Kulta, jsou fotografie i filmy, přihlášené do nového ročníku soutěže, opět mimořádně kvalitní. Snad se i tato dílka budou moci napřesrok pochlubit, že byla vystavena v poslanecké sněmovně.

    Autor