kostkyJe bronzová neděle 5. prosince 2004. Ocitáme se s Radiem Domino, DTA na pražském výstavišti na vánočních trzích. Třímetrový Mikuláš chodí mezi návštěvníky, rozdává sladkosti a až moc připomíná blížící se Vánoce. Pro koho ještě nemám dárek? Komu nevím, jaký koupit? A stihnu vůbec zaskočit za „Ježíška“ a obstarat vše potřebné? Jenomže my nejsme na vánočních trzích kvůli dárkům. Jsme součástí doprovodného programu.
  Měli bychom zapisovat rekordy ve stavění kostek domina, zvládat jazykolamy, vařit z písmenek slova a věty…děti si u nás mohly ze slov „uvařit“ například své vánoční přání.
  Takt třeba šestiletá Terezka Šikolová si přeje psa, který se kutálí, vrtí ocáskem a má jméno BOBY a svíčku.
  Auto a letadlo na vysílačku by chtěl její jedenáctiletý brácha Jakub Šikola.
  Romana Šedivá z Prahy 5 napsala: BOBYL (já tedy nevím, co to je, ale snad ona ví).
  Po počítači touží Filip Brel z Prahy 8.
  Pětiletý Matýsek byl smutný, že neumí psát, tak nám své přání nadiktoval – „Chci hru – Usměj se.“
  Krásné přání má Martin Konečný, kterému je 12 let a žije v 9. pražském obvodu: „Abych byl zdravý do konce života.“
  Tereza Nováková ze Všetat není lakomá a přeje všem lidem krásné Vánoce, hodně pohody a hlavně zdraví. Nakreslila k tomu i obrázek.
  Na závěr cituji dopis desetiletého Lukáše z Prahy 9: „Milý Ježíšku, letos jsem byl půl napůl s chováním. A proto bych si přál jen jeden dárek – game boy a hru Pokémon.“ pod čepicí

  Kromě psaní přáníček děti zkoušely stavět kostky domina kratší hranou na sebe. Dosavadní rekord je věž z 18 dominových kostek. V neděli nejvyšší věž – z 9 kostek domina – postavila Klára Kubátová z Prahy 8. Ve stánku Dětské tiskové agentury tedy rekord nepadl, ale kolem nás se to rekordy jen hemžilo. Celý doprovodný program totiž zajišťuje agentura Dobrý den, která je shromažďováním rekordů proslulá. Takže tu návštěvníci mohou vidět například největší nákupní vozík, obrovskou čajovou konvici, minimotorku nebo malující loutku. A taky přes 12 tisíc kaprů. Víc už vysvětlí Hanka Votavová. Stačí když si klinete na amplionek <amplionek.
  A nezapomeňte se na pražské výstaviště na vánoční trhy s rekordy přijít podívat. My s Rádiem Domino a Dětskou tiskovou agenturou tam budeme každý prosincový víkend. Najdete nás pod obrovskou čepicí.