Kup si Pokémona, Ashi!

  Člověk se ani pořádně nevzpamatuje z jedněch Vánoc a hned jsou tu další. Jsou to oblíbené svátky klidu, pohody, lásky a dobré vůle, během kterých se mnoha lidem splní jejich tajná přání. Ježíšek sice normálně naděluje až 24. prosince, ale Vánoční besídka členů vodácké skupiny Šán proběhla už v sobotu, 18. prosince. O tom, jak naše besídka vypadala loni, jste si mohli přečíst na těchto stránkách v článku Plná truhla dárků. Jak to probíhalo letos vám budu vyprávět na následujících řádcích.

  Vánoční besídka měla sice oficiálně odstartovat až ve dvě hodiny odpoledne, ale většina z devíti oddílů, které skupina Šán sdružuje, se sešla už dříve, aby na poslední chvíli doladila své scénky. Chvilku po druhé hodině Hoblík besídku zahájil. S první scénkou se letos představil 7. oddíl – měla název Guláš aneb Prima vidlička a díky ní jsme se dozvěděli, jak dopadne příběh populárního brýlatého chlapce Harryho Pottera. Po sedmičce nastoupil oddíl 22., který nám ve své hře Taková normální rodinka předvedl, jak vypadá Štědrý den v obyčejné české rodině.
  Pětka hledá SuperstarÚspěch však měl i 6. oddíl se svými Sedmi statečnými. Po několikaleté pauze se scénkou přišel i 4. oddíl – aby se diváci pobavili, zahrál jim vtip. Jednou z nejúspěšnějších her večera byla scénka jedničky s názvem Kup si Pokémona Ashi, která popisovala dobrodružství postav ze seriálu Pokémon. Poté, co 5. oddíl s pomocí čtyřčlenné poroty a moderátora Pata s moderátorkou Dejfem našli svou SuperStar, vyhlásil Čára výsledky celoroční soutěže Vodák roku, kterou může vyhrát jen ten, kdo na řekách najezdí nejvíce kilometrů. Všichni dohromady jsme ujeli více než 16 000 kilometrů. V kategorii oddílů zvítězil oddíl 5., mezi nejmladšími Vojtěška a ve střední kategorii Pat. Absolutním Vodákem roku se stal právě Pat, na druhém místě se umístil Bobr a na třetím Klapka. Když byly výsledky vyhlášeny, přišel na řadu 3. oddíl se svou scénkou Městečko Palermo, která byla nacvičena podle stejnojmenné hry, jenž spočívá v odhalení vraha mezi prostými občany městečka. Vodáci roku 2004 Možná byste si řekli, že smrt není zrovna příliš Vánoční téma, ale i přes to byla scénka 2. oddílu I smrt má své dny aneb Když musíš, tak musíš poměrně úspěšná. No a na závěr se představil oddíl Uhřínovských se svou hrou Zuzana. Mezi jednotlivými scénkami na pódiu vystupovalo hudební trio Veverka, Ještěrka a Lenka, které hrály koledy. Nakonec se na pódiu objevili Josef s Marií, které se právě narodil Ježíšek, a začali z velké truhly rozdávat dárky, které jsme tam dali pro své kamarády. Když byly všechny dárky rozdány a rozbaleny, bylo už kolem půl šesté večer. Vyšli jsme z loděnice a s prskavkami v rukou jsme letošní Vánoční besídku slavnostně zakončili.
  Josef s Marií, Ježíškem a andělem.Během večera měla rovněž šestičlenná porota vylosovaných vybrat nejlepší cukroví, ale na vyhlášení výsledků se pak zapomnělo, takže bylo zřejmě všechno donesené cukroví dostatečně chutné. Myslím, že letošní besídka se opravdu velmi vydařila. Scénky měly všechny oddíly a i účast rodičů byla poměrně vysoká, z čehož se dá usoudit, že je tato akce i velmi oblíbená. Podle mě je to nejlepší způsob, jak se před Vánoci rozloučit s kamarády z ostatních oddílů.
  Kdyby vás tento článek zaujal a chtěli byste se stát členy naší vodácké skupiny, najdete o nás více informací na internetových stránkách www.bosan.cz. Dveře k nám jsou vám otevřené. Veselé Vánoce!

  Úplně na konec bych chtěla moc a moc poděkovat Michalovi Přinosilovi (Bobr) za fotky, které mi velmi rychle poskytl jako ilustraci k tomuto článku. Díky moc!