Malý princPozvánka nás potěšila. Vánoční besídka s dětmi z dětského domova Vysoká Pec musí být ohromný zážitek. Poznali jsme je na Človíčkovi pomocníčkovi na hradě Haunštejně. Skvělá parta společně s dvěma tetami. Kluci z našeho klubu jim můžou jenom závidět.
  Nasedli jsme do auta a jeli. Před námi se objevily chomutovské kopečky a my vystoupali k vilce položené na svahu nad vesnicí. Rozzářený domov nás uvítal dobrou náladou a teplem nejen z topení, ale i od srdce.

  Sedli jsme si do velikého pokoje. Vytáhl jsem foťák a začal dokumentovat náladu kolem sebe. Je to jen zlomek toho, co jsme zažili. Do krabičky digitálu se tohle schovat opravdu nedá.

  Krásná konferenciérka nás upoutala svým šarmem i vystupováním, malé děti recitovaly a zpívaly, tancovaly a smály se. Větší kluci a holky tancovali, recitovali, hráli a zpívali. Sledovali jsme a poslouchali a moc se nám to líbilo.

  Ke konci se všechny děti domova shromáždily se svícemi a v melodii písničky o mámě zaznělo moc nádherných slov o tetách a celém domově. Viděli jsme, jak jedna báječná teta mačká slzu, když slyšela, že až jednou bude čas, zazpívají tuhle píseň o mámě a místo mámy tam bude teta. Představte si, tak se jim v domově líbí, že by ho někteří nevyměnili ani za vlastní rodinu.

  Je jen málo dětských domovů, kde se mohou pyšnit tak krásným vztahem dětí a vychovatelů. Vysoká Pec k nim bezesporu patří a my děkujeme, že jsme se mohli tak trochu stát vzdálenými příbuznými téhle úžasné rodiny nad Chomutovem.

  Na úplný konec se objevil ještě místní hejtman a rozdal dětem pěkné dárky a několik slovíček plných povolební nálady.
  Na sklonku odpoledne jsme zasedli k bohatému vánočnímu stolu. Na kraj padla tma, ale uvnitř našich těl kolovala vánoční nálada a pokoj.
  Tak opravdu z hlubokého srdce děkujeme.

  TAMP – Tisková agentura Malého prince
  Více fotek a hlavně krátké video závěrečné písně najdete na
  www.zaskolak.malejprinc.cz