Ledová Praha 2005Tak to asi budou účastníci Ledové Prahy, pomyslela jsem si, když jsem se v pátek 4. února 2005 téměř nemohla vejít do na stanici Vyšehrad vagónu metra. Kam jsem pohlédla, všude kluci a děvčata s velkými baťohy. Za chvíli jsem na klopě jedné bundy zahlédla i odznak s nápisem: Ledová Praha.

    A když jsem se ptala, odkud že jsou, hned jsem se dozvěděla, že jedna skupinka je z Milevska (ti už měli za sebou prohlídku Vyšehradu a hlavní budovy Národního muzea) a druhá dokonce až z Ostravy. Na výpravu za poznáváním hlavního města vyráželi ostravští ve velmi časných ranních hodinách – už ve čtyři ráno! Takže – byť to možná někomu v pátek odpoledne připadne podivné – už se moc a moc těšili na školu. Tedy přesněji na jednu z pěti pražských škol, které umožnily, aby právě děti ze vzdálených koutů naší republiky měli po dobu Ledové Prahy „střechu nad hlavou“.

    A pro ty, kteří se na výpravu na pozoruhodná místa chystají zítra, mám aktuální zprávu z Muzea Policie ČR: v sobotu 5. 2. 2005 od 13. – 17.00 hodin bude prohlídka muzea za doprovodu policistů a četníků v historických uniformách!