Tedy alespoň podle slov zpěváka Standy Hložka, mistra Petera Dvorského, senátora Adolfa Jílka, poslanců Josefa Smýkala a Petra Krilla a dalších významných osobností, které se přijely podívat na finále soutěže Zpěváček 2005. Právě vítěz této soutěže je – nejen podle nich – tou pravou zpěváckou hvězdou. Finále Zpěváčků se uskutečnilo v neděli 15. května již tradičně v lázních Velké Losiny.

  Probojovat se až do finále znamenalo projít nižšími koly soutěže, do kterých se přihlásilo na 6 000 dětí. Jako první ve Velkých Losinách předvedl své umění loňský vítěz Tomáš Beníček. Pak už začali vystupovat na pódiu soutěžící. Malé umělce doprovázely cimbálová muzika VOJTEK, cimbálová muzika CIFRA a ČESKÁ MUZIKA. O přestávce zazpívali zpěváčci ze Slovenska, Bulharska, Korutanska a Ruska. Před vyhlášením výsledků ještě na pódium vystoupil prezident nadačního fondu Most naděje pan Antonín Koláček. Ten nezazpíval, ale do rukou předsedy FoSu předal šek na 500 000 Kč. J. Rokyta
  Předseda odborné poroty Jan Rokyta nám těsně před zahájením velkého finále prozradil kritéria, podle kterých porota rozhoduje. Jsou to „Čistota zpěvu, jeho přesvědčivost, duševní přínos každého zpěváčka, nakolik se do té písně obuje, kolik srdéčka v ní nechá a jak je pravdivý. To je totiž jediný klíč dětskému srdci. Jiné klíče nepasují.“
  Zajímalo nás také, jestli jsou v porotě nějaké neshody nebo hádky? „Hádky ne. Jsou tam různé názory, jako v každé demokratické instituci, ale nakonec vždycky hlasujeme a když je nás sedm ku nule, tak je to jasné, šest ku jedné je taky dobrý, pět ku dvěma a tak dále. Podle toho zpěváčkové potom postupují,“ odpověděl Jan Rokyta. Dodal ještě, že má svůj tip na vítěze, ale neprozradil.
  Nejdříve udělovali ceny patroni soutěže. Peter Dvorský ocenil ROMANA HOZU z Hulína, ředitelka lázní Alena Ďurišová předala cenu RADIMU VOJTKOVI z Boršic u Blatnice, starosta Velkých Losin Miroslav Kopřiva DAGMAR KŘÍŽOVÉ z Frýdlantu nad Ostarvicí a putovní cenu Jaroslava Juráška získala JARMILA ŠEVČÍKOVÁ z Opavy.
  A pak na pódium vystoupil předseda poroty Jan Rokyta a vyhlásil Zpěváčky 2005. Na třetím místě skončili JAN ULLMANN z Jablonce nad Nisou a MAREK ČÁP z Jihlavy, druhé místo obsadili ROMAN HOZA z Hulína a DOMINIKA HROMKOVÁ z Dolních Bojanovic. Titul Zpěváček 2005 získal LIBOR MACHÁČEK ze Želetic.
  Ta jména si dobře pamatujte. Jistě o nich v budoucnu ještě uslyšíte.
  Fotogalerie 1 ZDE
  Fotogalerie 2 ZDE
  Vítězná píseň ZDE
  Rozhovor s vítězem ZDE

  Autor