Do neděle 15. 5. 2005 mohli všichni kdo rádi tvoří, mají nápad a chuť se výtvarně projevit posílat vtipy či zajímavý záběr z našeho životního prostředí do soutěže Ekofór 2005, kterou vyhlašuje Hnutí Brontosaurus. Oproti loňskému roku přišlo letos jen velmi málo soutěžních prácí a do kategorie dětí dokonce žádná. Hnutí Brontosaurus se proto rozhodlo posunout uzávěrku soutěže o měsíc – na 15. 6. 2005. „Bude tak ještě možnost nabídnout dalším školám, aby se do soutěže zapojili děti z jejich tříd“, vysvětluje Lucie Nováková z ústředí Hnutí Brontosaurus. „Zamyšlení nad prostředím ve kterém žijeme může být i zajímavým námětem pro hodinu výtvarné výchovy, občanské nauky a pod“, dodává. Samozřejmě ale mají stále možnost posílat své práce nejen děti, ale i ostatní věkové kategorie.

    Vítěze čeká spousta zajímavých cen, např. společenské hry od Albi, knížky od nakladatelství Portál, trička soutěže, výrobky od Sonnentoru aj. Je možné se zapojit ve třech kategoriích – kreslenými vtipy v kategorii Ještěrka (do 15 let) a Veleještěr (nad 15 let) a fotografiemi či jejich koláží v kategorii Lochneska (věkově neomezeno). Vybrané nejzajímavější práce se po uzávěrce zúčastní putovní výstavy na hudebních festivalech a jiných veřejných akcích, kde bude moci veřejnost – laická porota – vtipy hodnotit. Příspěvky ale budou hodnoceny také odbornou porotou. Vítězové laické i odborné poroty budou vyhlášeni na festivalu Mohelnický dostavník, který se koná poslední víkend v srpnu v Mohelnici a budou jim zde předány ceny.

    Poslední víkend v květnu 28.- 29. 5. se uskuteční v Brně v rámci akce Bambiriáda v Lužáneckém parku zahajovací výstava Ekofóru 2005. „Oproti původnímu plánu nebude výstava ještě soutěžní vzhledem k malému počtu prací, ale návštěvníci budou moci zhlédnou asi 30 vtipů kreslených a focených, které do soutěže přišly,“ informuje Nováková. Při výstavě bude informační stánek Hnutí Brontosaurus, kde bude možné získat podrobnější informace a také se dozvědět mnohé o třídění odpadů. Hnutí Brontosaurus zve všechny ke zhlédnutí první výstavy a také k zapojení do soutěže. Podrobné informace a soutěžní podmínky lze najít na internetových stránkách http://ekofor.brontosaurus.cz nebo je získat na Kanceláři Hnutí Brontosaurus.

    Autor