Space oneV pondělí 31. října 2005 odjede z Prahy do EURO SPACE CENTER v Belgii auto, které poveze dva členy první dětské mezinárodní kosmické posádky. Jejich jména zatím nemůžeme prozradit. Neznáme je. Může to být kdokoli, komu není méně než 10 a více než 17 let, domluví se anglicky a má smysl pro hru. Pak už stačí přihlásit se do EXPEDICE SPACE ONE a projít úspěšně konkursem. Kdo to nezkusí, bude si to možná jednou vyčítat!

  Dvě děti, možná budoucí čeští kosmonauti nebo kosmonautky, projdou v týdnu od 31. října do 5. listopadu 2005 náročným výcvikem v Evropském vesmírném centru v belgickém Transinne (EURO SPACE CENTER). Společně s našimi dětmi se budou na let chystat i děti z dalších evropských zemí. Na závěr dětská mezinárodní posádka uskuteční simulovaný let na vesmírnou stanici v maketě raketoplánu. Budou odkázání pouze sami na sebe. Spojení s řídícím centrem, které budou obsluhovat jejich kamarádi, budou mít pouze prostřednictvím počítačů.

  Záštitu nad letem mezinárodní dětské posádky přijal náš první a zatím také poslední kosmonaut Vladimír Remek.

  Jak se přihlásit?
  Je to velmi snadné. Stačí pečlivě vyplnit přihlášku. To slovo pečlivě ještě jednou zdůrazňujeme. Při vesmírném letu i malá chyba nebo malé opomenutí může stát posádku život. Proto i malá chyba nebo malé opomenutí při vyplňování přihlášky je důvodem k vyřazení z konkurzu.

  Posádka Expedice Vesmír Poslední termín pro odeslání přihlášky do mezinárodní dětské kosmické posádky Space one je pondělí 10. října 2005. Konkurs pro ty, kteří nejlépe zvládnou zpracování přihlášek je v sobotu 22. října 2005 v Praze.
  On-line přihlášku a další informace najdou zájemci na spaceone.radiodomino.cz. Informace podávátaké řídící centrum Space one na mailu spaceone@radiodomino.cz a na telefonu 241 484 321.

  Rady a informace bude od září 2005 předávat také pořad Domino ve vysílání Českého rozhlasu 2 Praha

  Autor