Malý princMalý princ o. s. se rozhodlo ještě více otevřít své tábory sociálně slabým dětem a nabízí od těchto prázdnin tzv. tábory na splátky. „Rodiče, které si nemohou dovolit z jakýchkoliv důvodů – a to my nezjišťujeme i pokud je nám to zcela jasné – zaplatit jednorázově celou částku za tábor, mohou využít nabídky splátek za účast svého dítěte na táboře“, říká vedoucí klubu Frikulín, kde se většina dětí na tábory kontaktuje.

  „Zatím jsme nikdy nic podobného nikde neviděli a myslím, že je to asi originální“, dodává. Konkrétně to bude vypadat tak, že s rodiči nebo zákonnými zástupci sepíše Malý princ smlouvu o nějakém druhu úvěru či půjčky a Malý princ dítěti tábor uhradí ze svého rozpočtu. Smlouva bude nastavena tak, aby bylo možné vždy ke konci kalendářního – účetního roku celou částku již mít k dispozici zpět.

  „Často se nám stává, že děti opravdu sedí doma jen kvůli neschopnosti jejich rodičů zaplatit minimální možnou částku za kvalitní tábor“, říká smutně předsedkyně sdružení.

  Cena tábora u Malého prince v současné době už několikátý rok činí jen 1500,-Kč za 15 dní. To je 100,-Kč na den. Ve srovnání s jinými tábory jiných organizací je to opravdu málo.

  „Teď třeba máme dva kluky, které má u sebe asi 14 dní jejich starší sestra svěřené do péče a sociálka nebyla schopna ještě vybavit dávky. To je třeba případ, kdy by splátky posloužily na správném místě“, uvádí konkrétní případ vedoucí klubu.

  Nový projekt bude mít asi mouchy, musí být dobře právně zajištěn a rodiče by se neměli domnívat, že splátky znamenají vlastně gratis. Na začátku vyzkouší Malý princ jen pár případů a pokud se projekt osvědčí, můžeme vše nabídnout širšímu okruhu veřejnosti.

  „Doufáme, že zase ubyde pár dětí, které se flákají na létem rozpálené ulici, i kdyby mohly s námi někde u vody blbnout do aleluja“, směji se dobrovolníci z Malého prince.

  Kontakt:
  Malý princ o.s., Senovážné náměstí 24, 116 47 Praha 1, tel: 608075859
  e-mail: malejprinc@malejprinc.cz
  Více na www.frikulin.cz