Junák - svaz skautů a skautek ČRNejrychleji, nejdál, nejvíc, nejlépe? Nejrůznější rekordy se budou lámat v průběhu září ve více než padesáti městech republiky. Akci s názvem Hledá se rekordman pořádají pro děti i dospělé skauti. Připravili stovky disciplín, sportovní, tvůrčí i velmi netradiční, jako je například chytání rozinek do pusy. Se začátkem školního roku se skautské oddíly otevírají novým členům.

    „Připravujeme příjemnou zábavu pro malé i velké a chceme ukázat, že skauting umožňuje trávit volný čas užitečně, zábavně a v partě kamarádů. Hledání třeboňského rekordmana má být malou ochutnávkou toho, co se dá prožít ve skautských oddílech,“ říká Kateřina Hořavová, vedoucí dívčího oddílu Žabky. A o jaké rekordy 16. září na třeboňském náměstí půjde? Bude se házet čepicí přes radniční věž, zdolávat překážková dráha, driblovat s míčem, stavět věž ze sirek…

    Podoba akce Hledá se rekordman se liší město od města. Někde se bude soutěžit v pojídání sušenek, jinde v roztáčení obručí nebo v běhu či skoku do dálky. Seznam zapojených měst a obcí najdete na webové stránce www.skaut.cz. Chytání rozinek do pusy neboli „Rozinková show“ bude probíhat v celé republice a nejlepší výsledky z jednotlivých měst si budou moct samy děti porovnat na zmíněné webové adrese. Deset nejlepších „chytačů“ z celé republiky bude oceněno.

    Skauting nabízí pravidelnou celoroční činnost ve stálém kolektivu vrstevníků, vedeném vyškoleným vedoucím. Děti se setkávají se svými kamarády na pravidelných schůzkách, kde se zábavnou formou učí samostatnosti i týmové práci a osvojují si principy fair play. K činnosti skautských oddílů patří krátké i vícedenní výpravy, kontakty se zahraničními skauty a účast na mezinárodních projektech, celorepubliková setkání a soutěže a jako vrchol činnosti letní stanové tábory. Česká skautská organizace Junák má 50 tisíc členů ve více než šesti stech obcích republiky.

    Autor