Týden knihovenTradiční Týden knihoven proběhne opět ve stovkách knihoven v České republice ve dnech 3. – 9. října 2005. Jeho motto je Velcí a malí Čechové. Knihovny se letos rozhodly přiblížit nejen svým čtenářům, ale celé veřejnosti daleko více významných osobností našich dějin, kultury, politiky, sportu a veřejného života, než nabídl žebříček stovky nejproslulejších v televizní anketě „Největší Čech“.

  Městská knihovna Antonína Marka v TurnověVelká pozornost bude také věnována jediné ženě, která se v zmíněné anketě dostala do desítky „největších“ – Boženě Němcové. Již tradiční Velké říjnové společné čtení, které bude v pondělí 3. 10. na mnoha místech naší země v knihovnách probíhat, bude zahájeno četbou z její nejslavnější knihy „Babička“, jež byla poprvé vydána před 150 lety, a slaví tudíž letos své 150. výročí. „Babička“ má stále své příznivce a věrné čtenáře. Připomeňme, že v loňské anketě o nejoblíbenější knihu obyvatel České republiky se umístila na 5. místě a stala se druhou nejoblíbenější českou knihou (v anketě hlasovalo téměř 100 000 osob).

  Součástí Týdne knihoven bude opět udělení státní ceny Knihovna roku v Zrcadlové kapli pražského Klementina 6. října od 11.00 hod.

  Městská knihovna Antonína Marka v Turnově

  Po celý týden budou v knihovnách připraveny přednášky, besedy, soutěže, výstavy, kurzy, happeningy, dny otevřených dveří, autogramiády a nejrůznější setkání se zajímavými osobnostmi, stovky zábavných akcí pro všechny věkové kategorie a sociální skupiny.

  Bližší informace a přehled akcí je možno sledovat na webových stránkách Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky (SKIP)
  http://skip.nkp.cz/akcTyden05.htm

  Podívejte se i vy, co pro vás připravila knihovna ve vašem městě či obci!