ptakZnáte tuhle hru? A hrajete ji někdy třeba doma, na táboře či v oddíle nebo v družině? Abych se přiznal, já osobně už jsem ji s dětmi hodně dlouho nehrál. Uvědomil jsem si to při čtení programu galakoncertu Slávik Zpěváček, který se konal v sobotu 8. října 2005 v koncertním sále slovenského rozhlasu v Bratislavě. Mistr Peter Dvorský, který je už tradičně garantem koncertu, do programu totiž napsal:
    „Mnozí jsme se při této hře učili nové a nové písničky anebo jsme si zapamatovali zajímavé nápěvy či slova, která nám utkvěla v paměti na celý život.“ Já ze svého dětství mohu mistrova slova potvrdit. Také jsem se při hře Pějme píseň dokola naučil řadu nových písniček.
    Na galakoncertě Slávik Zpěváček vystupují děti, které získaly ocenění v soutěži Slávik (na Slovensku) nebo Zpěváček (v Čechách). Celostátní přehlídka Slávik Slovenska slaví letos 15 let a za tu dobu se jí zúčastnilo na 750 000 dětí. Český Zpěváček je mladší, dvanáctiletý. Společný galakoncert se letos konal po páté. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že je to zcela mimořádný zážitek. Nejen pro milovníky folklóru. Více se o galakoncertu dozvíte ze zvukové fotogalerie ZDE.
    V příštím roce bude nejlepší dětské zpěváky lidových písní z Čech i Slovenska hostit Praha. Tak doporučuji, už teď si zapište do diáře datum 7. a 8. října 2006, místo koncertu Žofín.