CVVZ 2005 TřebíčV příštím roce oslaví své 170. narozeniny charakteristická dominanta Třebíče – mlýn zvaný Větrník. Jeho kresba se objevila i v logu letošní CVVZ, tradičního setkání vedoucích dětských kolektivů, které se uskuteční ve dnech
  18. – 20. listopadu. Na to, co se ve městě pod větrným mlýnem všechno semele, jsme se zeptali šéfa letošní CVVZ, Jana Burdy, zvaného Tatanka. Zkušeností má víc než dost – vždyť na Celostátní vzájemné výměny zkušeností jezdí téměř 15 let.

  Je mlýn pouze symbolem v logu nebo bude do CVVZ také zapojen?
  Mlýn je jedna z dominant Třebíče, proto by byla škoda ho nevyužít.Nebude však dějištěm žádného programu CVVZky. Plánujeme v něm doprovodný program pro veřejnost – výstavu a Jaroslavu Foglarovi a jeho klubech. Chceme také tak trochu upozornit Třebíčáky, že tu větrník je i když je historickou památkou tak zeje prázdnotou.

  O místě konání CVVZ se rozhoduje dva roky dopředu. Je to dostatečná doba?
  Na to je těžké opovědět. Kdybych tuto otázku dostal po zvolení v Brně v roce 2003, řekl bych že ano. Teď měsíc před CVZVku musím říct, že ne =o) Ale teď vážně. Dva roky předem se volí organizátor také vzhledem k uzávěrkám nejrůznějších dotačních titulů. Velmi dobrá je také možnost se na CVVZce rok předem cíleně zaměřit na některé věci a okukovat práci organizátorů.

  Jak se štábu CVVZ spolupracovalo?
  To je otázka, na kterou rád odpovím 20. listopadu večer až CVVzka skončí. Zatím pracujeme jako tým bez větších problémů.Plody naší dvouleté práce ale sklidíme až při závěrečném rituálu.

  Na co jste, jako pořadatelé, obzvláště pyšní?
  [JB:] Na to že dokážeme, že CVVZky se nemusí konat jen ve vekých ěstech jako je Praha, Brno nebo České Budějovice. Jsme pyšní na to, že i v malém městě dokázal vyrůst silný tým. Chceme CVVZku „vrátit ke kořenům“, vrátit do ní atmosféru, která se při tisícovce účastníků udrží jen těžko.Pyšný budu, pokud se nám to podaří.

  Co tě při přípravách překvapilo – ať už pozitivně nebo negativně?
  Nejvíc mě asi překvapily dvě věci. Zájem paní ministryně školství, která nad akcí převzala záštitu a předběžně přislíbila svoji účast. A tu druhou věc si nechám pro sebe. Podařilo se nám totiž zajistit úžasné překvapení na sobotní večer…

  Jsi spokojen se zájem účastníků – a to jak z řad lektorů, tak z řad ostatních?
  Zájem účastníků i lektorů je tradičně velký. Je vidět, že CVVZka má své pevné místo a je místem setkávání a výměny zkušeností, které jsou potřeba, aby naše činnost s dětmi a pro děti měla smysl.

  Kolik lidí je schopna třebíčská CVVZ „semlít“?
  Když píšu tyto řádky je přihlášeno 1129 účastníků. Nebudu přehánět a tvářit se, že zvládneme všechno. Nerad slibuji něco, co potom nebudeme schopni dodržet. Očekáváme asi 1500 účastníků a lektorů – uvidíme, jak to
  všechno dopadne…