CVVZ 2005 TřebíčTřebíč se v listopadu stane celorepublikovým centrem dětských a mládežnických organizací. Během víkendu 18. – 20. listopadu se do Třebíče sjede téměř patnáct stovek dobrovolných a profesionálních vedoucích, kteří svůj čas věnují dětem a mládeži, z celé republiky. Akce s názvem Celostátní velká výměna zkušeností (CVVZ) se tak velmi pravděpodobně stane rekordním setkáním svého druhu za posledních několik let.

  „Celostátní velká výměna zkušeností je tradiční akce, která se tradičně koná v listopadu vždy v jiném městě České republiky.“ řekl Jan Burda – náčelník letošní CVVZky. Akce bude rekordní v dlouhé historii CVVZek nejen počtem účastníků, ale i svým programem. Během víkendu proběhne téměř 250 programů, které bude zabezpečovat 150 lektorů z nejrůznějších koutů republiky i Slovenska. „Programy jsou rozděleny především podle jejich zaměření – dílny jsou programy, kde se účastníci prakticky seznámí s činnosti, které mohou dělat s dětmi v kroužcích a oddílech, semináře jsou přednášky odborníků na nejrůznější témata a diskusní sekce mají zase za úkol vyřešit ožehavé otázky práce s dětmi a mládeží.“ řekla Jitka Prokešová – programová vedoucí akce. „V šestnácti programových blocích si účastníci přijdou opravdu na své – mohou se zúčastnit třeba nočního výsadku, vyrobit si panenky z kukuřičného šustí nebo si poslechnout přednášku o strukturálních fondech Evropské unie.“ Nastínila rozmanitost programu Jitka Prokešová, „Připravujeme také řadu doprovodných akcí pro veřejnost.“

  Kromě vedoucích dětských organizací se do Třebíče sjedou také zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Národního institutu dětí a mládeže, krajských úřadů, České rady dětí a mládeže, krajských rad dětí a mládeže a další významných institucí.

  „Akce proběhne pod osobní záštitou ministryně školství JUDr. Petry Buzkové a starosty Třebíče Miloš Maška, za podpory KVIZ Třebíč a firem Kapucín, Stomix a Yashica“ dodal Jan Burda.
  Více informací nejdete na webové adrese www.cvvz.cz.

  Jan Burda – náčelník CVVZ 2005 Třebíč

  CVVZ 2005 Třebíč

  Autor