FoSPoprvé se v hlavním městě představí dětské lidové muziky. Dětské muzicírování můžete vidět a slyšet v pátek od 18:00 hodin ve velkém sále KD Vltavská. V programu vystoupí Chasnická dudácká muzika z Domažlic, Lidová muzika Hájiček z Prahy 4, cimbálová muzika Kovaliček ze ZUŠ Eduarda Marhuly z Ostravy – Mariánských Hor, Dětská lidová muzika NOTIČKY z Řevnic, Dětská lidová muzika OSMINKA z Prahy 8, Dětská lidová muzika MODŘENEC z Modřan Praha 4, Malá muzika z Prahy 8 a dětská cimbálová muzika Šmykňa z Ostravy.

    Dětské kapely obohatí již tradiční pražské Setkání lidových muzik, které začíná v KD Vltavská v sobotu 12. listopadu 2005. V hlavním programu, který začne v 16:00 hodin, se v pásmu nazvaném Od Velikonoc do žní představí cimbálová muzika VALAŠSKÝ VOJVODA z Kozlovic se svými sólisty, Cimbálová muzika Jiřího Janouška z Prahy, Muzika folklorního souboru GAUDEAMUS, Česká lidová muzika souboru Josefa Vycpálka, Malá Česká muzika Jiřího Pospíšila, Valašská muzika KYČERA, Česká lidová muzika KYTICE, ROZMARÝNEK z Prahy, Raslavická lidová muzika SLOVENSKO a RAPSOZII ZARANDULUI z Rumunska.

    Jako obvykle po skončení hlavního festivalového programu bude od 20:00 hodin „Lidová kasací zábava“, kde si hosté v přímé konfrontaci s účinkujícími muzikami mohou rozkázat, zazpívat a zatančit tu svou a pobýt tak v příjemném pestrobarevném prostředí až do druhé hodiny ranní.

    Další informace je možné získat od ředitele přehlídky Josefa Harčarika, tel.: 221421517, 724 038 353, e-mail.: harcarik@rawra.cz