Drakiáda HrušovanySešli jsme 28. 10. 2005, opět po roce, na již tradiční hrušovanské drakiádě. Pozvání dostal každý, kdo vlastnil zkroceného draka. Krotký drak je podmínka soutěže, přece se nenechá porota sežrat. Kolem druhé hodiny jsme se vzájemně představili s přilétnuvšími draky a jejich princeznami, nebo princi a zahájila se přehlídka. Dostavilo se mnoho krásných draků a mnoho vodičů i s doprovázejícími rodiči. Přišlo i několik věrných psíků, to kdyby byl jejich páníček v nebezpečí. Jen jediný host se omluvil a nepřišel. Bohužel, zrovna ten nejdůležitější. VÍTR.

    Drakiáda HrušovanyI přes tento nedostatek byly vyhlášeny nejrůznější soutěže o drobné ceny. Vyhrávali návštěvníci s největšími draky, nejmenšími, nejlépe namalovanými draky, dále nejmladší drakovodič a mnoho dalších. Všichni majitelé draků obdrželi od hospodského Jima opečený buřt, aby měli sílu a vydrželi náročné klání v běhu, během něhož se snažili dostat draka alespoň na chvilku do vzduchu. S přibývajícím večerem se společnost zvolna rozešla.
    Pro pořadatele z letošní drakiády vyplynula velká povinnost. Příští rok musí poslat větru zvláštní žádost, aby přiletěl zafoukat a drakovodiči nepadali vysílením z úporného běhání. Vždyť draci jsou k tomu, aby lítali.