XX. Burza nápadů a materiálů k letní činnosti, Brno 2006Kdo chtěl, mohl v neděli 5. března 2006 zajít, nebo se zajet podívat do Střediska volného času v Lužánkách na již XX. Burzu nápadů a materiálů k letní činnosti. Na jedno odpoledne se sjeli organizátoři různých letních táborů, aby si vyměnili nápady, zkušenosti a náměty k táborovým hrám a programům. Velký sál v SVČ Lužánky se proměnil v pestrou nabídku fotografií, map, obrázků a videoprojekcí z letních táborů dětských organizací z různých koutů naší krásné země. Nešlo zde ale jen o pouhou oční konzumaci nápadů, ale i o širokou nabídku dílen a na své si přišel i ten, kdo si chtěl o nápadech podiskutovat s ostatními.

  XX. Burza nápadů a materiálů k letní činnosti, Brno 2006 Účastníci měli možnost vyzkoušet si, jak se vyrábí různé hračky z papíru, výrobu ručního papíru, jak se batikuje atd., nebo si mohli popovídat o bodování na táborech či v celoročních etapových hrách. A samozřejmě nechyběla ani nabídka různých příruček a rádců, ať už pro činnost celoroční, nebo právě táborovou. A vzhledem k tomu, že se jednalo o akci dvacátou, tedy jubilejní, samozřejmě při závěrečném proslovu nechyběl (byť skromný) ohňostroj a dort, který překvapivě nevydržel ani pět minut. Myslím, že i za ostatní můžu říct, že nelituju té cesty a že mi tohle nedělní odpoledne, strávené v příjemné kamarádské atmosféře, přineslo spoustu nových nápadů a námětů pro další činnost. Takže nezbývá, než dodat velké DĚKUJEME a ahoj za rok.

  Rosťa a Matěj
  O. S. KADET, Třebíč
  www.oskadet.cz

  Sborníček nejen z jubilejní XX., ale i všech předchozích brněnských burz k letní činnosti najdete na na webu Jihomoravské krajské rady Pionýra – http://www.jmpionyr.cz.

  Autor