A takhle to vypadalo na pražském náměstí Míru...Když před rokem představili zástupci sdružení Pionýr projekt Opravdu dobrý tábor, byli sami hodně zvědavi na reakce. Jak potvrdil při startu 2. ročníku projektu jeho vedoucí Martin Bělohlávek, ohlas byl velmi příznivý jak ze strany rodičů, tak táborových vedoucích i ze strany médií. Rodiče nejen pilně navštěvovali webové stránky, ale využívána byla i horká linka (pod stejným číslem funguje od pondělí do pátku mezi 10 a 18 hodinou i letos: 222247529). Základním kamenem kampaně proto zůstávají i v letošním roce webové stránky – www.dobrytabor.cz.

  Pozor, hraju! Nabízejí nejen osmero opravdu dobrého tábora, ale také charakteristiku táborů nedobrých, tzv. černých (bohužel, často mediálně nejproslulejších). Nechybí rady rodičům, jejichž ratolest zamíří na tábor poprvé. Nedílnou součástí je i nabídka táborů pořádaných sdružením Pionýr. V tabulce snadno a rychle dohledáte tábor podle svých představ. Můžete vybírat podle místa odjezdu, místa konání, termínu, délky, věku či ceny.

  Jak uvedl Lee Louda, předseda pražské rady Pionýra, jen z hlavního města se za letním dobrodružstvím se sdružením Pionýr vypraví letos na 2600 dětí, o které se bude starat na 750 dobrovolných vedoucích, instruktorů a provozních pracovníků. Část těchto dětí je pravidelnými členy pionýrských oddílů, ti ostatní jsou třeba jejich kamarádi, kteří nemají přes rok čas oddíl pravidelně navštěvovat.

  Že není zrovna hezky? Inu, i to se na táborech stává... Zatímco loni se stanové městečko s podsadami, kde se mohli rodiče osobně o kampani informovat, objevilo poprvé na Bambiriádě, letos je připravena celá série podobných prezentací. Vše začalo v Praze na náměstí Míru. Několik podsadových stanů, vlajkový stožár tu na jedno středeční odpoledne vytvořilo táborovou kulisu. A zatímco rodiče zjišťovali, kam a s kým mohou jejich děti v létě vyrazit, kluci a děvčata se rovnou zapojili podle svých zálib. V Brně je připravena velká výstava kronik, fotek a táborových předmětů (sál Krajské rady Pionýra, Údolní ulice, Brno – 9. – 11. 5. a 23. – 24. 5. 2006, 15 – 19 hodin). V průběhu Bambiriády se mohou s kampaní setkat zájemci nejen na pražském Vítkově, ale také v Plzni, Chrudimi, Liberci a Brně.

  Martin Bělohlávek „Každý kdo váhá, podle čeho nejlépe ten pravý tábor pro svou ratolest poznat, se může inspirovat v Osmeru opravdu dobrého tábora,“ připomněl na tiskové konferenci Martin Bělohlávek. Následujících osm bodů je na webu kampaně vysvětleno nejen jak to či ono funguje ve sdružení Pionýr, ale i z pohledu obecného.

  Opravdu dobrý tábor…

  1. Má kvalifikované vedení
  2. Má zajímavý program
  3. Je bezpečný
  4. Je ve vhodných prostorách
  5. Je zdravotně zabezpečený
  6. Má dostatek informací pro všechny
  7. Rozvíjí osobnost účastníka
  8. Má důvěryhodného pořadatele

  Opravdu dobrý tábor


  Zvlášť milým vyústěním prvního ročníku kampaně Opravdu dobrý tábor byla účast vozíčkáře Matouše na jednom z táborů. Matoušův příběh jsme na stránkách Adama představili v článku Matouš to zvládnul.