www.debrujar.czFestival debrujárů se uskuteční ve dnech 15. – 21. května 2006. Do Prahy se sjedou nejenom debrujárské kluby z České republiky (Ostrava-Výškovice, Pardubice, Praha, Stráž u Tachova, Valašské Meziříčí, Žamberk), ale i jejich zahraniční přátelé (Belgie, Francie, Slovensko, Velká Británie) a partneři pořadatelství společných projektů. Součástí Festivalu debrujárů budou i tradiční „Dny muzeí“. Díky podpoře agentury MLÁDEŽ se mohou festivalu zúčastnit zástupci zahraničních partnerů. Všichni společně oslaví 300. výročí založení ČVUT a posádka projektu SPACE ONE pomůže hledat své následovníky pro projekt SPACE TWO. Přinášíme informace o těch částech programu, které jsou určeny široké veřejnosti. Věřte, že debrujáři vás záhy přesvědčí, že fyzika či chemie nemusí být nutně jen nudné vědy.

  Čtvrtek 18. 5. 2006
  9.30 slavnostní zahájení Festivalu debrujárů
  10.00 – 17.00 Prezentace činností debrujárů, aktivit, partnerů a projektů:

  • debrujárské kluby, interaktivní činnosti (1 pracoviště ve vstupní hale + 1 pracovniště v sále prvního poschodí)
  • prezentace akce „Za tajemstvím ocelového města“ a 75. výročí založení města Třince (sál prvního poschodí)
  • projekt SPACE TWO s posádkou Space One, Country Radio, DTA a zástupci Euro Space Centra (pracoviště ve vstupní hale)
  • představení zahr.partnerů + ČVUT (pasivní prezentace na výstavce v sále prvního poschodí)

  Pátek 19. 5. 2006
  10.00 WORKSHOP na ČVUT – pro širokou, především dětskou veřejnost s moderací doc. Milana Rojka a interaktivními ukázkami zástupců debrujárských klubů

  12.00 závěr Workshopu
  odpoledne – exkurze debrujárských klubů a zahr.delegací do laboratoří ČVUT

  Pořádá:
  Asociace malých debrujárů ČR ve spolupráci s ČVUT, Muzeem hlavního města Prahy, EURO SPACE CENTER, Klub Domino, Dětská tisková agentura, BEXHILL HIGH SCHOOL, COUNTRY RADIO.

  Další informace o Asociaci malých debrujárů ČR, včetně podrobného programu Festivalu debrujárů, najdete na webové adrese www.debrujar.cz.