AFSPokud byste na rok rádi poskytli přístřeší některému ze studentů, kteří v rámci výměnného studentského programu AFS přijedou do České republiky, pak máte ještě šanci. Prvního září 2006 přicestuje do ČR 49 zahraničních středoškoláků, většina z nich už má ubytování zajištěno, zbývá najít střechu nad hlavou devíti studentům. Přijedou s cílem poznat důvěrně život v naší zemi, seznámit se s její kulturou, postupně se naučit jazyk a v neposlední řadě – navázat nová přátelství. Pokud byste chtěli získat nového kamaráda, blíže se seznámit s kulturou Brazílie, Německa, Honk Kongu, Japonska či Thajska a podělit se o krásy České republiky, máte šanci. V případě, že máte doma volnou postel a hlavně otevřené srdce a zájem o tuto celoživotní zkušenost, rádi o vás uslyšíme, podáme další informace a podělíme se o naše zkušenosti. Pro podrobnější informace kontaktujte prosím Jitku Pozděnovou, hostitelskou koordinátorku na níže uvedeném kontaktu.

  Pro tyto studenty stále hledáme hostitelské rodiny na školní rok 2006/2007:

  Diego Holanda Zimermann, nar. 1988, Brazílie
  Diego žije s maminkou (učitelka), s tatínkem (inženýr) a má dva mladší bratry. V minulosti doma hostiti studenta AFS z Japonska. Mezi jeho koníčky patří házená, rád běhá, chodí do posilovny a také rád zpívá, čte a hraje na počítači. Nejraději má rád svého prostředního bratra a dobrovolně pracuje s malými dětmi. Naopak nemá v oblibě učení a v budoucnu by byl rád novinářem. Anglicky se učí 2 roky, stejně tak i španělsky.

  Caio Calheiros Parente, nar. 1988, Brazílie
  Caio žije s tatínkem, který je bankéř. Nemá sourozence a s maminkou, která je obchodnice, se stýká několikrát do roka. Jeho velkou rodinu tak tvoří několik bratranců a sestřenic. K tatínkovi má blízký vztah, chodí spolu do kina, cestují, hrají šachy a karetní hry. O domácnost se starají oba rovným dílem. Mezi jeho koníčky patří volejbal, kolo a fotbal, večer chodí plavat. Anglicky se učí jeden rok.

  Lucas Heilmann, nar. 1988, Brazílie
  Lucasovi rodiče jsou oba obchodníci. Domácnost s ním sdílí ještě mladší sestra. Lucas se v týdnu věnuje studiu a sportu, o víkendu rád sleduje fotbal. Rád také pomáhá otci na zahradě a užívá si společné obědy s rodinou. Lucas je výborný student, chodí brzy spát a na první pohled se prý ostýchá. V budoucnosti by byl rád žurnalistou. Angličtinu a španělštinu studuje 3 roky, jeden rok se učí i německy.

  Fábio Antonio Brandini de Silva, nar. 1989, Brazílie
  Rodiče studenta jsou obchodníci. Fábio má dva sourozence, bratra a sestru. Fábio je velmi dobrý student, je ambiciózní a disciplinovaný. Ve svém městě se rád účastní kulturních a školních aktivit. Rád je ve společnosti starších lidí a rád by měl i stejně staré sourozence. V budoucnosti byl se rád stal novinářem nebo inženýrem. Angličtinu studuje 2 roky.

  Yin Pan Chu, nar. 1988, Hong Kong
  Yin Pan sdílí domácnost s rodiči (maminka je zaměstnána na částečný úvazek, tatínek pracuje jako kuchař) a se starší sestrou. Yin Pan je velmi sportovní: ve škole hraje badminton, bowling, basketbal, tenis a fotbal. Dále se ve svém volném čase věnuje počítači, rád chodí do kina a poslouchá hudbu. Angličtinu studuje 11 let.

  Kosuke Makishima, nar. 1989, Japonsko
  Student Kosuke má dvě starší sestry, jedna z nich byla AFS studentkou v USA, což Kosuke inspirovalo stát se také výměnným studentem. Otec studenta pracuje jako inženýr, maminka je v domácnosti. Kosuke má rád všechny sporty, které se hrají s míčem, nejraději fotbal. Jeho největším koníčkem je hudba – hraje ve školní kapele na trumpetu, umí hrát i na klavír. Je vedoucím této kapely a řídí její koncerty. Po konci programu AFS by byl rád dobrovolníkem. Angličtinu studuje 6 let.

  Tobias Endrich, nar. 1989, Německo
  Tobias pochází z velké rodiny. Má tři mladší sestry a mladšího bratra, o které je zvyklý se starat (třeba i uvařit). Maminka je vědeckou pracovnicí na Technické univerzitě v Mnichově, nevlastní tatínek pracuje jak manažer. Tobias má velmi rád hudbu, celá jeho rodina si ráda společně zahraje. Student hraje na violu a housle v orchestru, má i vlastní kapelu. Rád také hodně čte a píše, podílí se na organizaci studentských kempů pro české a německé studenty. Anglicky se učí 5 let, latinsky 6.

  Songsak Russameeruttayadham, nar. 1989, Thajsko
  Studentova přezdívka je Kung. Maminka i tatínek pracují jako podnikatelé a student má dva mladší bratry. Mimo školní docházky ve svém volném čase rád zpívá, hraje na kytaru a bubny a hraje stolní tenis. Jeho maminka pochází z Taiwanu a tak se Kung učí třináct let čínsky. Angličtinu studuje také 13 let.

  Purich Khingthong, nar. 1990, Thajsko
  Studentova přezdívka je Poom. Tatínek pracuje jako vládní úředník, maminka je zdravotní sestra. Poom má dvě sestry, jedna z nich byla s AFS v Americe. Poom rád čte, poslouchá muziku, hraje badminton a tenis. V budoucnosti by byl rád doktorem, třeba zubařem a pomáhal druhým, nebo by si rád otevřel vlastní kavárnu. Angličtinu se učí 13 let.


  V případě zájmu kontaktujte naši kancelář AFS Mezikulturní programy, Jana Masaryka 44, 120 00 Praha 2, tel:222 317 138, tel+fax: 222 520 944, e-mail: jitka.pozdenova@afs.org, web: www.afs.cz


  Předběžná přihláška k hoštění zahraničního studenta na programu AFS 2006/2007

  Máme zájem hostit studenta ……………….. ze země …………….

  Jméno rodiny /zástupce/ …………………………………….

  Adresa – Ulice ……………………… Město …………….

  Telefon domů …………………….. Mobil …………….

  Email…………………………Podpis ………………

  AFS je mezinárodní nevládní nezisková organizace, která přes 50 let poskytuje mezikulturní vzdělávací příležitosti, pomáhá lidem porozumět si a stát se odpovědnými světoobčany.